222 arba 223 ar 243 kalibro karabinas ?

Viskas apie ginklus ir šovinius...
Консультация специалистов. Всё про охотничие снорежение и т.д.
User avatar
Marius1971
Patyręs medžiotojas
Patyręs medžiotojas
Posts: 1252
Joined: 2009-Jul-27 10:26

Re: 222 arba 223 ar 243 kalibro karabinas ?

Post by Marius1971 »

Niu kadangi buvau dabar fokietijoje metalo apdirbimo gamykloje komandiruoteje ,tai dabar galiu reziumuoti fokiecio atsakyma:- daug smulkiu graiztvu daro programines stakles ir jei kokks nors vienas is 12 graiztvy bus biski xyjovaas- tai nelabai jausis ir graiztvai padaromi vienu praejimu, o seniau darydavo 2-6 graiztvu pratraukimo staklemis per kelis kartus ir jei viena graiztva iseidava xyjova- vamzdziui pypec.
User avatar
EIWIS
Patyręs medžiotojas
Patyręs medžiotojas
Posts: 731
Joined: 2007-Dec-06 16:43
Location: Varena

Re: 222 arba 223 ar 243 kalibro karabinas ?

Post by EIWIS »

Sveiki, mane labai domina šitas kalibras, gal kas galit plačiau pakomentuot apie jį? ir pagal džauglius ar visus kanopinius medžioti galima? :pardon:
User avatar
Marius1971
Patyręs medžiotojas
Patyręs medžiotojas
Posts: 1252
Joined: 2009-Jul-27 10:26

Re: 222 arba 223 ar 243 kalibro karabinas ?

Post by Marius1971 »

asmeniskai jamciau 223 jei tureciau galingesni, o siaip tai 243 jei ka tai gana geri dziauliai pas ji ir balistika. 222 baigia numirti, net soviniu sunku pasirinkti :pardon:
User avatar
Strelcius
Super Men
Super Men
Posts: 3719
Joined: 2006-Aug-01 21:30
Location: Kaunas
Contact:

Re: 222 arba 223 ar 243 kalibro karabinas ?

Post by Strelcius »

Eiwi, pirmas karabas kiek suprantu ir renkiesi is tokiu kalibru kur net serno nelabai medziot gali??
taigi turi nebloga konsultanta bendra pazistama :wink: , vyras isbandes kalibru tuntus ir ne i popieriu ar "ka raso internetas"
pradek bent jau nuo 6.5
Mariau, kazi tau paciam pelenai dar nebyra kad cia toki brieda rasineji?
.223 yra kariskas kalibras :bad: , bet apie ka as cia matyt nesuprasi... balistika :D
Lietuvis
User avatar
Marius1971
Patyręs medžiotojas
Patyręs medžiotojas
Posts: 1252
Joined: 2009-Jul-27 10:26

Re: 222 arba 223 ar 243 kalibro karabinas ?

Post by Marius1971 »

a as nizinau ar tai pyrmas karabinas, bet faktas kaip blynas - 222 sawinu pasirinkimas skurdus :pardon:
a jai pyrmas karbinas tadu su strelcium sutinku- jamk bent 6,5 :beer: del to ir parasiau "jei tureciau galingesni" :twisted:
Last edited by Marius1971 on 2011-May-24 07:52, edited 2 times in total.
User avatar
DJ
Patyręs medžiotojas
Patyręs medžiotojas
Posts: 955
Joined: 2006-Aug-08 09:23
Location: Vilnius - Varėna

Re: 222 arba 223 ar 243 kalibro karabinas ?

Post by DJ »

EIWIS wrote:Sveiki, mane labai domina šitas kalibras, gal kas galit plačiau pakomentuot apie jį? ir pagal džauglius ar visus kanopinius medžioti galima? :pardon:
i serna jau riba butu... atvirai pasakius nenoreciau taves su tokiu kalibru sodint i priziureta sernu jaukykla, kam juos pudyt? turi vyrai pas mane bureli situ kaliberiu bet naudoja lapam (soviniu pigumas) ir oziokam, o va kas bande serna tai ispudziu mazai :no: aisku visada atsiras koks robke hudas kuris mate kaip diedas is melkaskes briedi verte ir cia jau "viskam pakanka" :crazy:
tu renkiesi pirma karaba tai gal nereik isradinet dviracio, jamk kazka is populiariu 308, 3006 jiems ir soviniu gyvas velnias ir kulku ivairove o pamedziojes pamatysi ar reikia smulkint ar kaip tik stambint :)

as palakstes su 308 dabar kazkaip ir mastau apie 222-223 ziemai lapam o ir ozioka maziau dauzys, dar zasinu vis dazniau rudeni bando leistis pas mus... bet ne sernui :pardon:
Tik medžiotoju tapes žmogus išsiskyrė iš kitų gyvūnų (G.Klark)
arz
Patyręs medžiotojas
Patyręs medžiotojas
Posts: 688
Joined: 2010-Mar-29 17:54
Location: Vilnius

Re: 222 arba 223 ar 243 kalibro karabinas ?

Post by arz »

O aš siūlyčiau rimtai pagalvoti, ką medžiosi. Jei daugiausia šernus, tai imčiau 9.3x62 mm. Puikiai tiks ir bokštelyje ir varymuose. Ir ne tokia patranka kaip dažnai nupasakoja. Atatranka ne didesnė nei lygiavamzdžio. Na, jei jau ką, tai galima ir kompensatorių ar kikstopą susimontuoti. Čia atsiliepimai guns.ru. Beje, ne ką daugiau mėsą darko nei kiti kalibrai. Jei stirnos-lapės, tai 6.5x55 SE dabar populiarus. Be to, su juo ir į taikinius galima praktikuotis.
Na jei jau netinka, tai iš pateiktų variantų man regis .243 WIN vamzdžiai turi mažiausią resursą (lyg apie 2000 svyruoja).
User avatar
EIWIS
Patyręs medžiotojas
Patyręs medžiotojas
Posts: 731
Joined: 2007-Dec-06 16:43
Location: Varena

Re: 222 arba 223 ar 243 kalibro karabinas ?

Post by EIWIS »

Strelcius wrote:Eiwi, pirmas karabas kiek suprantu ir renkiesi is tokiu kalibru kur net serno nelabai medziot gali??
taigi turi nebloga konsultanta bendra pazistama :wink: , vyras isbandes kalibru tuntus ir ne i popieriu ar "ka raso internetas"
pradek bent jau nuo 6.5
Mariau, kazi tau paciam pelenai dar nebyra kad cia toki brieda rasineji?
.223 yra kariskas kalibras :bad: , bet apie ka as cia matyt nesuprasi... balistika :D
Na taip pirmasis, supratau dėkui už patarimus visiems, tiesiog noris kažko naujo, dviračio neišradinėju nes patrankos irgi nesnori, kadangi pats esu špingaletas. :D Na teks apsistoti bent ant 6,5x55 :pardon: ginklas greičiausiai vistiek bus perkamas nelietuvoje, tai todėl man tas 243 ir krito į aky nes buvo pasirinkimo biškiuka, na ką ieškom toliau :beer:
arz
Patyręs medžiotojas
Patyręs medžiotojas
Posts: 688
Joined: 2010-Mar-29 17:54
Location: Vilnius

Re: 222 arba 223 ar 243 kalibro karabinas ?

Post by arz »

Labai geras pasirinkimas tas 6.5x55 SE
Neip pluko, nei tauko :good:
User avatar
EIWIS
Patyręs medžiotojas
Patyręs medžiotojas
Posts: 731
Joined: 2007-Dec-06 16:43
Location: Varena

Re: 222 arba 223 ar 243 kalibro karabinas ?

Post by EIWIS »

Labai geras puslapis apie kalibrus, gaila kad tik vokiška kalba, bet viskas aiškiai išdėstyta su nuotraukom koks kalibras kokia žala daro ir pan.. :good:
http://lutz-moeller-jagd.de/index.html
User avatar
Marius1971
Patyręs medžiotojas
Patyręs medžiotojas
Posts: 1252
Joined: 2009-Jul-27 10:26

Re: 222 arba 223 ar 243 kalibro karabinas ?

Post by Marius1971 »

:good: puslapis, labai patiko kulkos su ziedelais, kaip senoveje tik graiztvams atsiradus :friends:
User avatar
Strelcius
Super Men
Super Men
Posts: 3719
Joined: 2006-Aug-01 21:30
Location: Kaunas
Contact:

Re: 222 arba 223 ar 243 kalibro karabinas ?

Post by Strelcius »

super.
man tokia mintis buvo kilus irgi padaryt foto ivairiom salygom, kalibrais, kulkom sumedziotu zveriu. galetume visi tokiu foto idet i kazkki atskira skyreli uzrasius perspejima kad "neskanios" foto. manau butu naudinga tokia info
Lietuvis
User avatar
medziotojas
Administratorius
Administratorius
Posts: 19455
Joined: 2006-Jul-07 00:32
Location: Vilnius

Re: 222 arba 223 ar 243 kalibro karabinas ?

Post by medziotojas »

Puslapis tikrai geras :good: tik kad ne visi foto turi ir tuom pačiu tingi fotkes dėti :pardon: Edma, parodyk pavyzdį :wink:
Medžioklė visą laiką yra, šiek tiek, paslaptinga !
Daugelį neišspręstų klausimų galime išspręsti, jei juos užmirštume ir išvažiuotume medžioti.
"Mes medžiojame ne todėl, kad žudytume, o žudome, kad medžiotume"
Ortegas Gasetas
User avatar
Marius1971
Patyręs medžiotojas
Patyręs medžiotojas
Posts: 1252
Joined: 2009-Jul-27 10:26

Re: 222 arba 223 ar 243 kalibro karabinas ?

Post by Marius1971 »

medziotojas wrote:Puslapis tikrai geras :good: tik kad ne visi foto turi ir tuom pačiu tingi fotkes dėti :pardon: Edma, parodyk pavyzdį :wink:
Tata, na aš asmeniškai pataparata nešuosi tik kaip su Uoga apsidairyti po plotus einu, o medžioklėn nejamau ba man jis cik maišo ir nesekasis man tada :oops:
ir šiaip tai net pataparato neturu, skolinuosi vis tai pas mamaitę tai pas dukrą :pardon:
Mnau nedaug kas sugebės nuotraukų padaryti šia tema, nes reikia ir gyslelę turėti :friends:
arz
Patyręs medžiotojas
Patyręs medžiotojas
Posts: 688
Joined: 2010-Mar-29 17:54
Location: Vilnius

Re: 222 arba 223 ar 243 kalibro karabinas ?

Post by arz »

Aš fokiškai nelabai bum-bum, bet man rodos, jog tame tinklapyje demonstruojama būtent ta specifinė kulka ir jos žąla arhanizmams. Tad galvoju, kad pavyzdys puikus, bet kadangi mes tokių kulkų nenaudojame, tai nevertėtų spręsti apie poveikį iš vieno pavyzdžio. O šiaip pati analizė tinklapyje neabejotinai 10 balų.
Post Reply