KONSULTACIJA

Viskas apie ginklus ir šovinius...
Консультация специалистов. Всё про охотничие снорежение и т.д.
User avatar
30-06
Administratorius
Administratorius
Posts: 2079
Joined: 2006-Jul-07 20:49
Location: Vilnius

Re: KONSULTACIJA

Post by 30-06 »

Marius wrote:7*64 manau ateiti nebus problema su soviniais..vnz nezinau.. %)
O 308 ir 30-06 jau ir dabar jokios problemos nera.Kam dar laukt tos ateities :pardon: ???Nebent esi jau nusiziurejes konkretu sautuva 7*64 kalibro.Tada irgi perki ir nesuki sau galvos.Visi isvardinti kalibrai perdaug panasus,kad reiketu sau issikelt bereikalingu galvos skausmu.Pasidek tris sovinius ant stalo ir durk pirstu %) :crazy: .Kuris kalibras paklius,ta ir pirk :D .
Geras veterinorius visad gali padeti blogam sokejui
Neaiskinkit ka turiu daryti,ir as nesakysiu kur turite eiti
User avatar
petiune
Patyręs medžiotojas
Patyręs medžiotojas
Posts: 1304
Joined: 2008-Feb-29 17:05
Location: kaunas

Re: KONSULTACIJA

Post by petiune »

marius.as pirkciau 7x64.suvis nepaliginamai minkstesnis nei 308 ir3006.o balistika geriasne uz jos abu.o kitas variantas pabandik pats paemes sautuvus issaut.su kurio patiks saut ta ir pirk.
User avatar
petiune
Patyręs medžiotojas
Patyręs medžiotojas
Posts: 1304
Joined: 2008-Feb-29 17:05
Location: kaunas

Re: KONSULTACIJA

Post by petiune »

tiesa o su sovineis kokia cia problema?jo yra ne tiek daug kaip 308 ir3006.bet prisaudai vistiek su kazkurios vienos firmos ir vienu svoriu,tad jokiu cia problemu nera.kiek ju yra vistiek isirinksi kuris tau tiks.
User avatar
svetimas
Administratorius
Administratorius
Posts: 2623
Joined: 2006-Jul-30 18:32
Location: kaunas

Re: KONSULTACIJA

Post by svetimas »

7x64 ir kiti du mineti kalibrai energijos turi 100te metrų tiek pat ,apie 4000 J priklausomai nuo šovinio gamintojo,o balistika 7x64 gerokai lenkia tiek 30-06 tiek 308win. kas liečia šuvį tai irgi 7 x žymiai švelnesnė uz 7,62. kas yra šaudes su 7x tas supras apie kokį skirtuma aš kalbu ,palyginimui čia kaip žuvį gaudyt su minkstu spiningeliu ar su bambuku :wink:
Gyvenu, kad medžiočiau - medžioju, kad širdis atsigautu
Marius
Naujokas
Posts: 6
Joined: 2006-Jul-07 21:06
Location: Kursenai

Re: KONSULTACIJA

Post by Marius »

tada reiskia stosiu i 7*64 turetojiu gretas :) dekuj kad padejot :beer:
User avatar
medziotojas
Administratorius
Administratorius
Posts: 19455
Joined: 2006-Jul-07 00:32
Location: Vilnius

Re: KONSULTACIJA

Post by medziotojas »

Mariau, šitas kalibras vis populiarėja ir kai kurie gamintojai nori pereiti į jo gamybą, vadinasi ir šovinių pasirinkimas didės :wink:
Medžioklė visą laiką yra, šiek tiek, paslaptinga !
Daugelį neišspręstų klausimų galime išspręsti, jei juos užmirštume ir išvažiuotume medžioti.
"Mes medžiojame ne todėl, kad žudytume, o žudome, kad medžiotume"
Ortegas Gasetas
User avatar
30-06
Administratorius
Administratorius
Posts: 2079
Joined: 2006-Jul-07 20:49
Location: Vilnius

Re: KONSULTACIJA

Post by 30-06 »

Matau,kad daug kas pradejes sneket apie kalibrus,butinai pamini ir atatranka :) .Kaip jus ten ta atatranka jauciat :shock: ?As issoves i zveri tikrai niekada neprisimenu-buvo ten ta atatranka ar ne.Tuo momentu mintys sutelktos i medziokles procesa,o ir adrenalino dozele turbut savo padaro.Mes juk medziojam,o ne saudymo varzyboms ruosiames.Paleides is eiles 10 suviu gal ir suprastum tos atatrankos skirtumus.Issoves viena ar du kartus medziokles procese nelabai ka suprasi.Jei as rinkciausi kalibra,tai atatrankos veiksnys vaidintu pati maziausia vaidmeni mano pasirinkime :wink: .
Geras veterinorius visad gali padeti blogam sokejui
Neaiskinkit ka turiu daryti,ir as nesakysiu kur turite eiti
User avatar
marcco
Super Men
Super Men
Posts: 1684
Joined: 2006-Oct-06 13:03
Location: Šiauliai

Re: KONSULTACIJA

Post by marcco »

30-06 wrote:Jei as rinkciausi kalibra,tai atatrankos veiksnys vaidintu pati maziausia vaidmeni mano pasirinkime :wink: .
pritariu :) tačiau ir čia yra niuansų :roll: vienas jų turbūt šaulio masė. nieko keisto jei aš sverdamas 85kg nejaučiu 30-06 atatrankos, o perpus smulkesniam šauliui ji atrodo baisi.
User avatar
svetimas
Administratorius
Administratorius
Posts: 2623
Joined: 2006-Jul-30 18:32
Location: kaunas

Re: KONSULTACIJA

Post by svetimas »

30-06 wrote:Matau,kad daug kas pradejes sneket apie kalibrus,butinai pamini ir atatranka :) .Kaip jus ten ta atatranka jauciat :shock: ?As issoves i zveri tikrai niekada neprisimenu-buvo ten ta atatranka ar ne.Tuo momentu mintys sutelktos i medziokles procesa,o ir adrenalino dozele turbut savo padaro.Mes juk medziojam,o ne saudymo varzyboms ruosiames.Paleides is eiles 10 suviu gal ir suprastum tos atatrankos skirtumus.Issoves viena ar du kartus medziokles procese nelabai ka suprasi.Jei as rinkciausi kalibra,tai atatrankos veiksnys vaidintu pati maziausia vaidmeni mano pasirinkime :wink: .
jaigu esi medžiotojas ar žvejas ir domiesi savo hobiu palaipsniu supranti koks smagumas ištraukti žuvi su gera meškere arba sumedžioti žvėri su "švelniu" kalibru. aisku jaigu žiuresi i medžiokle kaip i eilini dalyka tai koks skirtumas kuo šaudysi ar gaudysi,čia panašu kaip tu prieš šeryklas tau neidomu ten medžiot ,o mum idomu šauti ir jaust šautuva kad ir šaudykloje,tarpkitko aš šaudykloje praleidžiu panašei tiek pat laiko kiek ir medžioklėje
Gyvenu, kad medžiočiau - medžioju, kad širdis atsigautu
User avatar
jura
Super Men
Super Men
Posts: 2465
Joined: 2006-Oct-05 21:09
Location: Šiauliai

Re: KONSULTACIJA

Post by jura »

man ir 308 atatranka atrodo juokinga :) aš jos visiškai nejaučiu šūvio ,medžioklėje,metu :pardon: šaudykloje praleidžiu labai mažą procento dalį lyginant su medžiokle,todėl man tas šūvio minkštumas nėra labai aktualus :pardon: o bambuka lyginti su minkštu spinigu gal biški į pievas :wink: skirtingi kalibrai tai visai kas kita nei ,geras ir blogas daiktas :)
Žodžiai "greit grįšiu" šuniui bereikšmiai.Jam aišku viena-tu IŠĖJAI.
User avatar
svetimas
Administratorius
Administratorius
Posts: 2623
Joined: 2006-Jul-30 18:32
Location: kaunas

Re: KONSULTACIJA

Post by svetimas »

su bambuku gal ir netinkamas sulyginimas o kas liecia blogas geras irgi kiekvieno asmeninis reikalas sitie kalibrai dziauliu turi praktiskai vienodai tai koki pasirinkt kiekvienas sprendzia pats, as tik sakau kad is situ tryju man 7 smagiausia kazkada turejau 30,06 ir nesigailiu kad atsikraciau jo
Gyvenu, kad medžiočiau - medžioju, kad širdis atsigautu
User avatar
petiune
Patyręs medžiotojas
Patyręs medžiotojas
Posts: 1304
Joined: 2008-Feb-29 17:05
Location: kaunas

Re: KONSULTACIJA

Post by petiune »

saudziu is 7 ir is 308 ir is 3006.7x64yra smagiausias.apie 3006 kiek pazistu kas ji turi viena dalis ju sako kad tokio nereik medzioklei kita dalis bijo suvio :shock: kas liecia 308 visi ji giria.pvz daktaras sake jam jis geriauses bet issoves is 7 net nustebo ant kiek nesijaucia atatrankos :) dabar dar va draugas pirko 308 ziuriu i ji kaip jis saudikloj purtosi no to 308 :o nu nezinau.na cvet i vkus tavarisei net.tai kiek vienas renkasi ta kas jam prie sirdies.man asmeniskai7x57 7x64 ir 7x65 yra te kalibrai su kureis medziot mano manimu yra vieni is geresniu. :good:
mazyla

Re: KONSULTACIJA

Post by mazyla »

dabar nebejamčiau 30-06 dėl minėtos atatrankos ir dar dėl keleto priežasčių :) 308 imciau, jei planuociau turet 1 karabina.
jei bent pora karabinų turėt, tai šernam jamčiau kažką iš 8 ar 9,3 serijos (gali šaut per žoles, kviečius), tinka varyminej, o kitą karabiną pasiimčiau smulkmei, pvz 223
User avatar
dratas
Jaunas medžiotojas
Jaunas medžiotojas
Posts: 247
Joined: 2006-Sep-05 14:22
Location: Rokiskis

Re: KONSULTACIJA

Post by dratas »

jei pasirinkimas is 3 kalibru,siulyciau 7x64,kaip svetimas minejo siek tiek pranasesnis uz kitus,o del saudmenu,manau problemu nera,greiciau nebus jo netolimoj ateiti.jau dabar kiekvienas gamintojas siulo 3-4 skirtingus kulku tipus ir ju dauges.O del atatrankos tai skiriasi ir ginklu tipas,daug maloniau saut is tikka 300WIN MAG,nei is IZ-18 30-06 kalibro %)
User avatar
Strelcius
Super Men
Super Men
Posts: 3719
Joined: 2006-Aug-01 21:30
Location: Kaunas
Contact:

Re: KONSULTACIJA

Post by Strelcius »

dratas wrote:jei pasirinkimas is 3 kalibru,siulyciau 7x64,kaip svetimas minejo siek tiek pranasesnis uz kitus,o del saudmenu,manau problemu nera,greiciau nebus jo netolimoj ateiti.jau dabar kiekvienas gamintojas siulo 3-4 skirtingus kulku tipus ir ju dauges.O del atatrankos tai skiriasi ir ginklu tipas,daug maloniau saut is tikka 300WIN MAG,nei is IZ-18 30-06 kalibro %)
gamintojas gal ir siulo bet parduotuves tikrai ne. :) taciau beveik visu gamintoju sio kalibro soviniu yra, gal tik kulku pasirinkimas ribotas, taciau kam to reikia, parinkai kas geriausiai tinka ir plieki, nesuprantu medziotoju kurie sunaudoje viena dezute, perka kita jau kito gamintojo, lekia saudyklon, persaudo, slieku ieskojimas subinej :pardon:
pats medzioju siuo kalibru, naudoju Geco kulka T Mantel, kitokiu variantu berods nera parduotuvese. saunu viska pradedant sernais, baigiant lapemis.
Lietuvis
Post Reply