Faktai ir nuomonės apie įvairius graižtvinius kalibrus

Viskas apie ginklus ir šovinius...
Консультация специалистов. Всё про охотничие снорежение и т.д.
Tik selinant

Re: Faktai ir nuomonės apie įvairius graižtvinius kalibrus

Post by Tik selinant »

naudoju 308 nes jis universalus balistika praktiskai niekuom nenusileidzia 306 o soviniai pigesni o saudau as daug todel man apsimoka
Hunter13
Jaunas medžiotojas
Jaunas medžiotojas
Posts: 406
Joined: 2006-Nov-09 12:13

Re: Faktai ir nuomonės apie įvairius graižtvinius kalibrus

Post by Hunter13 »

Blemba nors nedidela ta mano patirtis medziojamt su graiztvais ale ir as savo muzikishka nuomone isdeliosiu....
Ti va pradeta buva nuo 12*76 pilno paradokso... kas tas yra - agi dvylikta kalibra GRAIZTVAS.... Ti va
Su situom baisuliniu daigtu buvo sumedziota 8 sernai. Po suvio nei vienas nelakste, nebegiojo, ieskot nereikejo..... buva ir du dupletai, ale istorija apie tai nutyli.....:) Sumislyjau kad man tokio baisaus shaunyko nakum reik - pardaviau. Bo baisiai anas "musas" skaudziai....NORS esu isitikines, kad iki 100 metru su juom pataikius i korpusa niekas niekada niekur nebegios. Nesvarbu bus briedis ar kuilys baisinis.... labai jau anas "pamaclyvas"....Tai va...
Sakau reik jamt toki, katras biski mazesnes skylutes daro.... Nusipirkau 308 - tradicini ir galima sakyt Tautos kaliberi....
Tep reiskias - zveriu su juom sumedziojau irgi nemazai (vardint nevardinsiu, ale buva sernu, alienius ir da visokio bieso) - situacija analogiska - niekas niekur nelakste sukruvintas, nebegiojo, ieskot nereikejo.... Sedziu daba i mislyju.... a mazu but uzteke ir da mazesnio kaliberio?.... Nu kokio 6.5*55 ar da kokio.... Ir ne todel kad 308 man per daug ar labai dauzosi....
NORS sito kaliberio isbandziau gal tik 30% galimybiu..... Ir da bandyt ir bandyt....
Tai va kur as lenkiu....
Visada naudojau tik gerus sovinius. Paradoksui - Hornady (ekspansines)
308 - sako Arowhead ir Hornady A-max
Nesakau kad mano labai tiesios rankos ar moku pataikyt.... Nesakau kad labai dideliais atstumais medzioju....
BET esu isitikines vienu labai paprastu dalyku kuri beiveik kaip aksioma turetu ismokti pradedantys:
Zveris be kanciu sumedziojamas ne kalibru - o gerai parinktais shaudmenim ir gerais shaulio igudziais.....
Patikekit ir mani bais kalatoja kai sernai ar kiti zveriai ataina... ajazau kaip kalatoja.... BET AS ZINAU KAD JEI AS NUSPRESIU KAD ATEJUSIAM SERNUI AR KITAM MEDZIOJAMAM GYVIUI JAU LAIKAS PAS SERNU DIEVULI - O:-) O:-) O:-)
Kodel - del mano minetu priezasciu - gerai parinkta amunicija ir shaulio pasiruosimas....
Visa kita - medziokles lyrika....
Ir nematau skirtumo ar medziosi su 9.3 ar su 243....
Dievas sukure zmones skirtingus. Koltas juos sulygino.
User avatar
medziotojas
Administratorius
Administratorius
Posts: 19455
Joined: 2006-Jul-07 00:32
Location: Vilnius

Re: Faktai ir nuomonės apie įvairius graižtvinius kalibrus

Post by medziotojas »

Aš linkes prie standarto - 308 Win. pilnai užtenka bet kam :pardon:
Medžioklė visą laiką yra, šiek tiek, paslaptinga !
Daugelį neišspręstų klausimų galime išspręsti, jei juos užmirštume ir išvažiuotume medžioti.
"Mes medžiojame ne todėl, kad žudytume, o žudome, kad medžiotume"
Ortegas Gasetas
User avatar
Marius1971
Patyręs medžiotojas
Patyręs medžiotojas
Posts: 1252
Joined: 2009-Jul-27 10:26

Re: Faktai ir nuomonės apie įvairius graižtvinius kalibrus

Post by Marius1971 »

Hunter 13, tai tik su brungiais patronais saudai, ar kruva tik su brangiais, o su pigiais sudas?
Vytas is VG irgi skundziasi del brawningo- sako ble tik su brangiais gera grupe duoda :pardon:
zilvez
Stažuotojas
Stažuotojas
Posts: 58
Joined: 2007-Mar-04 14:05

Re: Faktai ir nuomonės apie įvairius graižtvinius kalibrus

Post by zilvez »

Marius1971 , Hunter13 ar teisingai supratau, jūs medžiojat su Browning firmos karabinais? norėčiau praktinių pastebėjimų daugiau, jei galima
User avatar
Marius1971
Patyręs medžiotojas
Patyręs medžiotojas
Posts: 1252
Joined: 2009-Jul-27 10:26

Re: Faktai ir nuomonės apie įvairius graižtvinius kalibrus

Post by Marius1971 »

nea as su vovere, o hunteris su browningu :pardon:
User avatar
svetimas
Administratorius
Administratorius
Posts: 2623
Joined: 2006-Jul-30 18:32
Location: kaunas

Re: Faktai ir nuomonės apie įvairius graižtvinius kalibrus

Post by svetimas »

kaip matau du specai desto mintis kas geriau ko gana ko maza :) nors tie specai apart 308 nieko nenaudoje realiai :) cia taspats kaip kiaule apie bananus pasakotu :D
Gyvenu, kad medžiočiau - medžioju, kad širdis atsigautu
User avatar
jura
Super Men
Super Men
Posts: 2465
Joined: 2006-Oct-05 21:09
Location: Šiauliai

Re: Faktai ir nuomonės apie įvairius graižtvinius kalibrus

Post by jura »

nu man ir panašiai nuskambėjo :Daš tai būčiau tokios nuomonės,kad norint kažką protingo pasakyt apie kalibrą, optiką ,naktinio matymo prietaisus reik su jais gal net ir ne vienus metelius pabendraut ir bendraut aišku ne seife susidėjus :cool: o išbandant ir pritaikant įvairiausiom sąlygom,i tik suvedus viską į krūvą daryt išvadas :wink:
neturiu nieko prieš 308 naudoju,patenkintas :)
Hunter13 wrote: BET esu isitikines vienu labai paprastu dalyku kuri beiveik kaip aksioma turetu ismokti pradedantys:
Zveris be kanciu sumedziojamas ne kalibru - o gerai parinktais shaudmenim ir gerais shaulio igudziais.....
:good: bet dar mėginčiau pataisyti
žvėris be kančių sumedžiojamas gerai parinktu kalibru ir šaudmenim ,gerais šaulio įgudžiais...
Žodžiai "greit grįšiu" šuniui bereikšmiai.Jam aišku viena-tu IŠĖJAI.
User avatar
medziotojas
Administratorius
Administratorius
Posts: 19455
Joined: 2006-Jul-07 00:32
Location: Vilnius

Re: Faktai ir nuomonės apie įvairius graižtvinius kalibrus

Post by medziotojas »

Pas mus kraštas - Wilno nashe :pardon: todėl ir rašmenys tokie :twisted:

Nežinau kodėl mūsų lankytojams "sunku" po litevski rašyt :crazy:
Medžioklė visą laiką yra, šiek tiek, paslaptinga !
Daugelį neišspręstų klausimų galime išspręsti, jei juos užmirštume ir išvažiuotume medžioti.
"Mes medžiojame ne todėl, kad žudytume, o žudome, kad medžiotume"
Ortegas Gasetas
forester99
Stažuotojas
Stažuotojas
Posts: 197
Joined: 2008-Nov-05 15:15
Location: Elektrėnai

Re: Faktai ir nuomonės apie įvairius graižtvinius kalibrus

Post by forester99 »

Sveiki kolegos.Gal kas turite kokių žinių ar pamastymų apie tokį šaunykėlį: FN(Fabrique Nationale - Lüttich / Belgien) 98,7x64kal?Labai skubu. :icc04: :idd19: Ačiū labai. :beer:
User avatar
svetimas
Administratorius
Administratorius
Posts: 2623
Joined: 2006-Jul-30 18:32
Location: kaunas

Re: Faktai ir nuomonės apie įvairius graižtvinius kalibrus

Post by svetimas »

Apie sita sautuvanelabai galiukapasakyt, bet sitas kalibras lietuvos kanopiniams super, manokeleta pazystamu medzioja su kombinuotais sautuvais tokiukal, super :good:
Gyvenu, kad medžiočiau - medžioju, kad širdis atsigautu
forester99
Stažuotojas
Stažuotojas
Posts: 197
Joined: 2008-Nov-05 15:15
Location: Elektrėnai

Re: Faktai ir nuomonės apie įvairius graižtvinius kalibrus

Post by forester99 »

Tai jau turiu tokį kalibrą,tik kitame šautuvėlyje.Dar reik šaudykloje pasitreniruoti,taip sakant pajausti visame kame tą ginklą.Apie kalibrą ir daug girdėjau bei skaičiau,bet visviena juk reik pačiam savo kailiu pabandyt.Dabar dar gundausi ant šio modelio(gamintojo),tik nieko apie jį nenutuokiu,nors firma pakankamai sena.
User avatar
Medeinis
Patyręs medžiotojas
Patyręs medžiotojas
Posts: 1004
Joined: 2007-Nov-27 09:40
Location: Kaunas. Tverai.

Re: Faktai ir nuomonės apie įvairius graižtvinius kalibrus

Post by Medeinis »

Va kaip tik iš forester99 skelbimo paėmiau, kas per daiktas HUSQVARNA? Gal kas esat medžioję su tokiu? Ar vertas dėmesio? :roll:
50km - ne vingis...
medžioklė be šuns - ne medžioklė.
User avatar
Marius1971
Patyręs medžiotojas
Patyręs medžiotojas
Posts: 1252
Joined: 2009-Jul-27 10:26

Re: Faktai ir nuomonės apie įvairius graižtvinius kalibrus

Post by Marius1971 »

Gerb, Medeini atsiliepimai yra geri is USA manau p. Petelis is explore baltk pakomentuos jei paskambinsite jam. Vienas is mano pasirikimu buvo husqvarna, bet labai jau padeveti buvo :twisted: ir dabar jais prekiauja Petelis.
User avatar
medziotojas
Administratorius
Administratorius
Posts: 19455
Joined: 2006-Jul-07 00:32
Location: Vilnius

Re: Faktai ir nuomonės apie įvairius graižtvinius kalibrus

Post by medziotojas »

Pirmas mano karabajus buvo Parker Hale - anglas, pirkau Marguvoje, o jau vaizdzelis - tai kaip peraugintų :o gurkų buva, bet kalė iš 10 šuvių 10 - 9 :good: Jei atgytų, daug ką papasakotų :oops: Bet vargšą damušė varžybos, "besaikis" :roll: medžiojimas ir pan. Jau kažkur sakiau, kalibras tapo 309 WEN.
Dabar nė už ką nepirkčiau dėvėto ir ypač iš "sportininkų" ir dar ypač "populiarių" kalibrų. Ką jie skiedžia, kad metalas nesidėvi - tai pasakos jauniems medžiotojams, kad iškišti uždrožtą šaunyką. Net ir prezikas po antro karto naudojimui netinka :twisted:
Tep kad :friends: kolegos, pagalvokit :beer: apie dėvėtus "darbinius" šaunykus. Aš kažko paskutiniu metu laikausi tokios nuomuonės - "mes ne tokie turtingi, kad pirkti pigius daiktus".
Dasimeskit, pasiskolinkit, susitaupykit ir jamkit tik naują daiktą :pardon: "A vdrug :idd05: voina" - o jūsų šaunykas "snaiperinis" muša diedui Kristijonui į langus :pardon:
Medžioklė visą laiką yra, šiek tiek, paslaptinga !
Daugelį neišspręstų klausimų galime išspręsti, jei juos užmirštume ir išvažiuotume medžioti.
"Mes medžiojame ne todėl, kad žudytume, o žudome, kad medžiotume"
Ortegas Gasetas
Post Reply