Faktai ir nuomonės apie įvairius graižtvinius kalibrus

Viskas apie ginklus ir šovinius...
Консультация специалистов. Всё про охотничие снорежение и т.д.
User avatar
marcco
Super Men
Super Men
Posts: 1684
Joined: 2006-Oct-06 13:03
Location: Šiauliai

Re: Faktai ir nuomonės apie įvairius graižtvinius kalibrus

Post by marcco »

nor apie sautuvus ir saudyba nifiga nenusimanau :oops: nusprendžiau pareikšt ir savo nuomone :crazy: Kažkodėl kalbėdami apie žvėries kritimą (vietoj, arba ne) visi pamiršta paminėt tokį mano akim svarbų dalyką, kaip kulkos darbas :pardon: Aš kažkaip sakyč, kad visi kaliberiai pradedant nuo kokio 6.5x55SE ir didesni yr mūsų salygomis visiskai puikiai pritaikomi kaip universalūs :roll: kažkeip visi sureikšmina ta mėsos gadinima- tipa noriu, ka būt keip su virbalu pradurta, i butinai turi krist vietoj, ka ieškot neraikt :twisted: nžn gal ašei žals toj vietoj, ale manau ka teip nebūn, arba nesu matęs :pardon: ir tas laimikio vaizdelis priklauso 80 proc nuo pataikymo ir tik max 20 proc nuo kalibro ir kulkos. kritimas (vietoj, ar už 100m) sakyč bišk kitaip- 50proc pataikymas ir 50proc kulkos galia/darbas. Kalbant apie nuėjusius sužeistus kulkos/kalibro įtaka te mažėja ir lieka esmė- pataikymas :pardon: kaip Tijušas sake daug daug kartu atsakomybė už šūvį :good: aš pasakyč da i kitaip - tik prašauti/sužeisti (ar sumedžioti netinkami), o ne sumedžioti gyvūnai parodo koks esi geras medžiotojas :twisted: nu bet čia toks lyrinis nukrypims gavos :oops:
Medeini, kiek matau mėgsti lapes medžiot, ti stipriai pagalvoj prieš rinkdamasis drambliamuši :no: aš tavo vietoj rinkčiaus kažka iš 6-6,5-7mm a jau paskui liek išsirint tinkamas ne tik pagal sklaida, bet ir pagal darbą pataikius į žvėrį kulkas :pardon: nors kaip sakiau pradžioj, aš toj vietoj diletanc ir į mano nuomone kreipti dėmesį nerekomenduotina :D
p.s. fukai, jei mano žinutė pasirodys vis dar per trumpa, nu sakyk- pratęsiu.. :lol:
Gedasas
Super Men
Super Men
Posts: 1592
Joined: 2006-Aug-10 15:25
Location: Pirčiupiai

Re: Faktai ir nuomonės apie įvairius graižtvinius kalibrus

Post by Gedasas »

kalibrai patys nesaudo :roll: jei reikia dzauliu ir kad kristu vietoj, raikia jamc stingeri :D o siaip manau kad daug nuo saulio priklauso, jei ranka zalia, tai jamk kokias nori optikas ir super balistinius kalibrus, vis teik nekris :twisted: cia kaip zvejyboj, jei nemoki zvejoc, tai ir croixai ar lumiai nepades
User avatar
Strelcius
Super Men
Super Men
Posts: 3719
Joined: 2006-Aug-01 21:30
Location: Kaunas
Contact:

Re: Faktai ir nuomonės apie įvairius graižtvinius kalibrus

Post by Strelcius »

oi tu Tadzi Tadzi :D
balistines lenteles palik namie kai eini medziot ir dzauliu nebuna perdaug :wink:
Medeini, lapes medziot bus maloniausia su 308 is to apie ka cia suda malam. nei 7*64 nei juolabiau 9.3*62 :bad:
sakykim taip, as siuo atveju (jei medzioji nemazai sernu) rinkciausi 9.3*62 ir .222 oziokam ir lapinam. nu fantastsikai malonus kaliberis :good:
devynke tai dar ir i miska nusinesi varyminen.
man alaus tai tu nestatysi nes as taves nesiruosiu ikalbinet del 7*64 ir pateikinet faktu ir irodymu. nu tiesiog jau taip. man patiko. kazkaip sau susidelioja viskas. net ir lapes juo teko pamedziot, bet kaip sakiau :bad:

Marcco :beer:

dar pamastymui tema "kritimai vietoj nevietoj" :
uzpernai metu sezonas, vienu metu medziojau tik .222 :oops: nu neturejau kitokio graztelio tuo metu :pardon:
reiskias ziema sumedziojau 4 sernus, 2 is ju siumetukai vienas trimetis toks meitelys. visiem susauta is mazdaug 50-60m po pazastim, skant i desimtuka. krito net ir trimetis uz 30m, gal net ir arciau, nekalbant apie maziukus. kitas sezonas, pavasaris. sumedziojau 3 pernykstukus sernus, 2 is ju graziai sonu i desimtuka per plaucius, vienas pastrizai per kepenus ir plaucius. visi nukeliavo 80-120m. sautuvas tas pats, soviniu net partija ta pati.
taip kad mase faktoriu be dzauliu, kulkos tipo kalibro ir pan. dar lieka kazkur anapus ir vienareiksmiai kuo tu dzauliu daugiau, tuo geriau.
ir dar. jei kulka yra ne momentines ekspansijos, ji labiau tinkama stambiam zveriui, nes sakykim koki ozi gali ir sekmingai prasiuti, o jau paskui bus kalbos kad va matai drambliamusys, o net ozio vietoj nepaguldo ir atvirksciai ;)
ir apalamai kalibra rinktis is balistiniu lenteliu sakyciau bais :bad:
Lietuvis
User avatar
italjanec
Patyręs medžiotojas
Patyręs medžiotojas
Posts: 850
Joined: 2006-Aug-20 15:42

Re: Faktai ir nuomonės apie įvairius graižtvinius kalibrus

Post by italjanec »

Ka statybos nebut trukde senai 9,3 seife stovetu. Pradejau su 243, visi sake slabnas, nepatikejau. Paleides irgi nedaug tesu, bet va tos saltos ramybes pries suvi i dideli zveri ir nera, vis kirba mintis ar ne istrizai stovi. Neinvestuosiu i brangu ginkla. Imsiu vidutini, nesaudau varzybose. Investuosiu daugiau i optika, nes per hako stiklus kaip per suvirintojo skydeli, beveik nieko nesimato :bad: Is tikruju praktika rodo, kad jaunam medziotojui reikia smulkesnio kalibro kol issibalamutys, o solidumas su amzium ateina :idd03:
Niekam nepersu savo nuomones, bet manau, kad reik dvieju graiztvu seife maziausiai :oops:
Jei nezinai ka daryti- nedaryk nieko.
fukas
Administratorius
Administratorius
Posts: 2774
Joined: 2006-Jul-07 18:46
Location: Marijampolė

Re: Faktai ir nuomonės apie įvairius graižtvinius kalibrus

Post by fukas »

marcco wrote: p.s. fukai, jei mano žinutė pasirodys vis dar per trumpa, nu sakyk- pratęsiu.. :lol:
Marcco pradėjęs skaityti tavo "pasaką" pagalvojau kad "skambutis suveikė", viskas :good:
žilas
Varovas
Varovas
Posts: 33
Joined: 2009-Mar-11 21:08

Re: Faktai ir nuomonės apie įvairius graižtvinius kalibrus

Post by žilas »

Vyrai mano nuomone 9.3 kal. yra per galingas.Reiketu visdekto kreipti demesi i suvio kokybe! Darant suvi,saulys turetu buti atsipalaidaves! su 9.3 kal. atsipalaiduoti nepasiseks! Labai jau stipriai jis spardosi.Ir suvis dazniausiai gaunasi nekokybiskas! Pries perkant toki kalibra siulyciau issaut kelis kart ir jus iskart suprasit ka as turiu mintyse.Jei norit universalu ginkla siulyciau apsistot ties 308,6.5/55 kal.
User avatar
Strelcius
Super Men
Super Men
Posts: 3719
Joined: 2006-Aug-01 21:30
Location: Kaunas
Contact:

Re: Faktai ir nuomonės apie įvairius graižtvinius kalibrus

Post by Strelcius »

cia vadinas pajausk suvio jega
nu tai koks dziuveselis turi but medziotojas kad devynkes neatlaikytu? galiausiai yra kick stopai. :)
su .308 ir 6.5mm i varymine miskan? nu persiprasau :bad:
nepersu primygtinai 9.3, pats turiu ne viena kalibra, taciau devynke tikiuosi liks komplekte visam laikui
Lietuvis
arz
Patyręs medžiotojas
Patyręs medžiotojas
Posts: 688
Joined: 2010-Mar-29 17:54
Location: Vilnius

17hmr

Post by arz »

Iškart durni klausimai: kodėl 17 HMR, kam? Nu baisiai įdomu pasidarė.
User avatar
svetimas
Administratorius
Administratorius
Posts: 2623
Joined: 2006-Jul-30 18:32
Location: kaunas

hrm

Post by svetimas »

lapinui bebrui, atsibodo 22lr keiciu i tecnologiskai naujasni ir pranasesni , pranasesni net uz 22wmr.
siai dienai is ziedinio uzdegimo sovinuku 17 Hmr moderniausias ir manau geriausias trajektorijos ir galios atzvilgiu
Gyvenu, kad medžiočiau - medžioju, kad širdis atsigautu
User avatar
Marius1971
Patyręs medžiotojas
Patyręs medžiotojas
Posts: 1252
Joined: 2009-Jul-27 10:26

Re: GRAIŽTVINIAI GINKLAI. Perku.

Post by Marius1971 »

Svetimas, nepasiduok spekuliantu propagandai :crazy:
Tegul pirma priesai ji isbando kokius 10 metu, vat tada jamk.
Turejo pazystamas po puses metu atsisake, ba ir saviniai nieko gero pasirinkti ir kaina :shock: a tolku kaip paprastos melkaskes finale.
Asmeniskai saudziau ir nieko ten stebuklingo su tom jau trajektorijom ir skirtas jis jankiu muzikams suslikus rancioje saudyti.
User avatar
svetimas
Administratorius
Administratorius
Posts: 2623
Joined: 2006-Jul-30 18:32
Location: kaunas

Re: Faktai ir nuomonės apie įvairius graižtvinius kalibrus

Post by svetimas »

Mariau as asmeniskai saudziau su 17 Hmr ir likau apakes, ka sugeba 17 hmr tai 22 lr kavotis.
eiline melkaske yra gerai saudyt 50m patalpoi arba pusiau dengtoi saudykloi ir tik del soviniu pigumo . visais kitais atvejai 22lr, 22wmr aplenke 17 hmr
Gyvenu, kad medžiočiau - medžioju, kad širdis atsigautu
User avatar
Marius1971
Patyręs medžiotojas
Patyręs medžiotojas
Posts: 1252
Joined: 2009-Jul-27 10:26

Re: Faktai ir nuomonės apie įvairius graižtvinius kalibrus

Post by Marius1971 »

nu man teko pries kokius du ar tris metus koki menesi ji kankinti, tai kazkaip ispudzio isskyrus tai kad soviniu reikejo ieskoti kaip aukso tualete...
Nu kaip sakoma, tamstos litai- tamstos norai :friends:
Tik selinant

Re: Faktai ir nuomonės apie įvairius graižtvinius kalibrus

Post by Tik selinant »

Sveiki norečiau išsakyt savo nuomone manau visi kalibrai yra tinkami medziot musu salygom pradedant lanko strele ar 22lr ir baigiant 338 lapua .priklauso kur medziosi ka medziosi ir kokiu atstumu yra keli populiariausi kalibrai tai 22lr,223,22 250,308.306,300 win mag, 338 lapua.

manau 22lr tinka iki 100 metru pradedant lauko pelemis ir baigiant stirninais nors buna kas ir serniuka nediduka sauna viskas priklauso nuo saulio kur jis taiko ir kur pataiko kokias kulkas naudoja . http://www.sako.fi/pdf/datatables/SakoC ... le2011.pdf atkreipus demesi i balistinius duomenis galim pastebeti tiek kulku kritima trajektorijas tiek dziaulius .Jiai tu esi medziotojas kuris nesitaiko o sauna i plota tarp priekiniu ir galiniu koju tai taip tau gal geriau butu pirkt 300win ar 338 lapua nes su tais uzkabinus i pilva kris viskas i ka pataikisi gal net ir medziai o pataikius i zveri galesi iskart szvieziu kotletu prisirinkt nuo zemes. nors pagrinde sie kalbirai naudojami stambiai faunai ir labai dideliems atstumams pradedant 400 metru iki kilometro ir daugiau ten as matau perspektyva siem kalibrams toliau naudojant 308 tiek 306 jie yra pakankamai universalus platus soviniu ir kulku pasirinkimas neblogos kainos manau pasirinkus protingai tiek sovinius tiek kulkas galima puikiai saudyti tiek smulkia tiek stambia fauna ir protingais atstumais manau net iki 6 simtu metru ir daugiau velgi viskas priklauso nuo saulio . kalibrai 223 ir 22 250 manau tinkamiausi nedideliai faunai vidutiniais atstumais gal sakyciau pagrinde begantiems nes labai dideli greiciai ir ir gera kulkos kritimo trajektorija velgi galima sumedziot viska . ka as labiausiai noriu pabrezt kad kalibra zmogus renkasi savo galva ir pagal medziojamus plotus ir pagal kisene nes tiek 308 ir 306 pigiausiu branaulio soviniu galima nupirkti nuo 1,5lt 2,0 lt ir daugiau 300win mag 338 lapua. pigiau kaip 6 lt nenupirksi normalus soviniai is vis apie 8 - 10 lt kainuoja tai net nezinau antim bebrui ar lapei man tikrai butu gaila . Velgi nori pabrežt pagrindine savo minti svarbiausia gera OPTIKA ir vidutines klases sovinys + praktika kad zinotumet kaip jis dirba dar ne prosal butu tolimatis ir padirbet su juo saudykloj pas mane zverys arba krenta vietoj arba pabega sveiki nes as saunu tik i ketera (stuburiuka) ir nei mesa man nesigadina nei kraujuoti po miska laksto . nepamisrskit kad buvo laikai kaip zmones lankais sekmingai medziodavo svarbiausia saulys
arz
Patyręs medžiotojas
Patyręs medžiotojas
Posts: 688
Joined: 2010-Mar-29 17:54
Location: Vilnius

Re: Faktai ir nuomonės apie įvairius graižtvinius kalibrus

Post by arz »

O galit pasakyti kokį kalibrą pats naudojat ir kodėl? Ačiū.
SnIt
Varovas
Varovas
Posts: 48
Joined: 2010-Feb-18 22:20
Location: Vilnius

Re: Faktai ir nuomonės apie įvairius graižtvinius kalibrus

Post by SnIt »

na siandien ieskojau graizto tai renkuos 30-06 :)
Post Reply