Briedis - girių karalius

Все темы об охоте и т.д.
Субфорум - охотничий словарь и ссылки на прогноз погоды.
User avatar
medziotojas
Administratorius
Administratorius
Posts: 19456
Joined: 2006-Jul-07 00:32
Location: Vilnius

Re: Briedis - girių karalius

Post by medziotojas »

Vakar puiki diena pasitaikė briedžių medžioklės atidarymui !
Sėdau kaip visalaik - prie eletros linijos, tik ne ant kibiro, kaip paprastai, o ant kėdutės. Ūkavau, kosėjau, bet briedas pas mane nepasirodė :( nors dar penktadienį Šatas sakė, kad baloje davėsi. Na paliksim kitai medžioklei, gal ruja jau bus pačiam įkarštį :twisted:
Apie 20.30 val. krito pagyvenęs barzdočius, kuris bandė nuvyti jauniklį nuo patelkos.
IMG_6102.JPG
IMG_6103.JPG
Po kokių 10 min. kitam plotų kampe, krito elnias, bet čia jau kitoje temoje :pardon:
Medžioklė visą laiką yra, šiek tiek, paslaptinga !
Daugelį neišspręstų klausimų galime išspręsti, jei juos užmirštume ir išvažiuotume medžioti.
"Mes medžiojame ne todėl, kad žudytume, o žudome, kad medžiotume"
Ortegas Gasetas
User avatar
medziotojas
Administratorius
Administratorius
Posts: 19456
Joined: 2006-Jul-07 00:32
Location: Vilnius

Re: Briedis - girių karalius

Post by medziotojas »

Susirinkome vakarop grupelė medžioklių pabandyti vėl sumedžioti briedoką ar elnioką. Vakaras atrodė gan geras, nors orų prognozė rodė, kad gali truputi nulyti... Je ... TRUPUTI ir nulyjo, su visais žaibais ir perkūnacijom :twisted: Nors ir buvau užsimetęs vadinamą lietpaltį - palapinę, tačiau nuo lietaus ir ta prašlapo :( Nepavydžiu kolegoms kurie neturėjo lietpalčių :ROFL:
Žodžiu lietus pila, apsiaustas barbia visas nuo lietaus lašų, mano tik storas snukutis kyšo ir aš vis atkakliai žiūriu apačion, link pelkutės, a mažu koks briedžio siluetas pasirodys. Sakau apsidairysiu... Pasuku galvą dešnėn, atsuku kairėn ir joparasate :shock: už kokių 12 žingsnių, pliaupiant lietui, taikiai sau žolę rupšnoja stirnaitė. Vėjas kaip tik buvo į mane, tai matyt nepajuto, kad sėdi didelis dėdė :D komufliažiniu apsiaustu. Kai dar daugiau pasukau galvą ir matyt pasimatė mano baltas snukutis, stirna pakėlė galvą ir įsistebėlijo į mane. Pakui liuoktelėjo kelis žingsnius už nugaros ir matyt pajuto mano kvapą, tai čiut negriūdama metėsi atgal ir piktai bliaudama nuliuoksavo į mišką, o miške piktam jos mekenimui pritarė ir ožys. Dar po kokių 3 min. vėl atliuoksėjo, bet aš jau kilstelėjau ranką keldamas žiūronus, tai pamačiusi judesį nuliuoksėjo vėl į krūmus.
Vakar bandžiau uksėti, tačiau senokai tai bedariau ir pačiam garsas kažkoks netinkamas atrodė, nors jau sutemose kažkas šlamėjo, tačiau įžiūrėti nieko negalėjau nei per žiūronus, nei per optiką :(
Dabar sėdžiu namie ir uksiu prie kompo, gal kitoj nedėlioj labiau pasiseks vilioti raguotį :twisted:
Medžioklė visą laiką yra, šiek tiek, paslaptinga !
Daugelį neišspręstų klausimų galime išspręsti, jei juos užmirštume ir išvažiuotume medžioti.
"Mes medžiojame ne todėl, kad žudytume, o žudome, kad medžiotume"
Ortegas Gasetas
User avatar
medziotojas
Administratorius
Administratorius
Posts: 19456
Joined: 2006-Jul-07 00:32
Location: Vilnius

Re: Briedis - girių karalius

Post by medziotojas »

Šiandien sulėkė pulkelis medžioklių pasiklausyti vakarop briedžių stenėjimo ar elnių baubimo. Vakarą sinoptikai žadėjo neblogą, maždaug tep ir buvo.
Susiregistruojam lape ir aida kas kur numatę. Man su lengvaja iki "mano" stulpo davažiuoti šansų mažai, nes kai "nugreiderevo" kelią, tai iš pradžių atrodė liuks, o kaipalijo, tai vos su Pajeriku išropojom, tai ir nerizikavau. Atsiminiau vieną viecikę, kur dažnokai matydavau briedžius, sakau, kelias geras lekiu ten.
IMG_6155.JPG
IMG_6156.JPG
Jamu savo kėdę ir pypinu link pelkyno. Sėdu šalia krūmų, turėčiau susilieti su medžių fonu. Atsipūčiau, nusiraminau ir pradėjau briedžių "koncertą" :Bravo:
Atrodo kai "treniruojies" prie kompo, ar važiuodamas mašina, atrodo garsą išgauni kaip ir labai panašų, o kai reik realiom salygom :pardon:
Kažkas matyt gavosi, nes jau po kokių 15 min. , apie 19 val. , matau kažkokį judesį krūmų pakraštį :shock: Čiumpu žiūronus ir akurat - matau briedžio siluetą :Yahoo!: Matau kaip po biskį lenda iš krūmų ir pasirodo briedis !!! Žiūronai iš jaudulio net užrasojo :twisted: prasivalau ir bandau įžiūrėti ragus ...
Joparasate ... O kur ragai ??? A ragų nėr :Search: Į svečius atėjo, matyt labai meilės ištroškusi, merga :evil:
IMG_6157.JPG
Pakilusi į pievą sustojo ir karpydama ausimis įdėmiai pradėjo žiūrėti mano pusėn. Matyt akimis ir ausimis ieškojo kavalieriaus, kuris ne perseniausiai bliovė :D
IMG_6161.JPG
IMG_6163.JPG
Matyt regėjimas pas ją silpnas, ar aš gerai "užsimaskavęs", tačiau briedė po biski judėjo mano pusėn. O aš tuo metu "darbavausi" foto aparatu :) Kad nesimatytų blykstės, pridengiau ranka, tai manau nematė, nors man į veidą blyksniai atsispindėjo. Aš ščiolkinu, o briedė artėja.
IMG_6165.JPG
IMG_6166.JPG
Pagaliau supratusi kad ją išdūrė, apsisuka ir neria į krūmus
IMG_6167.JPG
Ūkavau iki sutemos, tačiau daugiau nieko neprisišaukiau...

Nors šivakar ir buvo neblogas vaikštadienis - stirnų pilni laukai.
Medžioklė visą laiką yra, šiek tiek, paslaptinga !
Daugelį neišspręstų klausimų galime išspręsti, jei juos užmirštume ir išvažiuotume medžioti.
"Mes medžiojame ne todėl, kad žudytume, o žudome, kad medžiotume"
Ortegas Gasetas
User avatar
medziotojas
Administratorius
Administratorius
Posts: 19456
Joined: 2006-Jul-07 00:32
Location: Vilnius

Re: Briedis - girių karalius

Post by medziotojas »

Prieš nedėlią, ryte, neskubėdamas važiuoju palei Šalečnykus, nes reik pajamti pakeleivius iš Čiužakampio...
Greitis nedidelis, iki pasažyrų pajėmimo dar beveik pusvalandis...
Greitis apie 60 km/h, nes tuoj sukt reiks...
Ir ... Matau kažkokius stulpelius baltus ant kelio :shock:
Metu gazą ir riedu povaliai ...
Šviesos apšviečia 3 briedžius ant kelio laižančius druską !
Pririedu gal per kokius 15 m., otiems nė motais !
Pyptelėjus, 2-se metėsi į vieną pusę. o dar kitas į kitą ...
Tai ačiū aukščiausiam kad nelėkiau kaip fūra nuo granyčios ! Būtų daug Mėsos :o

Šiandie, važiuodamas į sostinė, iki Pirčiupių apie kokius 2 km. liko, išvažiuodamas iš posūkio, matau - vidurį kelio auto stovi... Sugedusi matyt... Lėtinu greitį ir ... Kai privažiuoju arčiau, suprantu, kad a/m sėdintys arba filmuoja, arba fotkina vaizdzelį - šalikelėje stovi briedas ir kenkia jaunai pušaitei!
Susilyginus, briedas metasi į miško pusę, stot negaliu, nes turiu būti sostinėje su keleivias laiku ...
Gaila, žinotum kad bus vaizdų, pasiruoštum kamerą iš anksto ...
Medžioklė visą laiką yra, šiek tiek, paslaptinga !
Daugelį neišspręstų klausimų galime išspręsti, jei juos užmirštume ir išvažiuotume medžioti.
"Mes medžiojame ne todėl, kad žudytume, o žudome, kad medžiotume"
Ortegas Gasetas
User avatar
medziotojas
Administratorius
Administratorius
Posts: 19456
Joined: 2006-Jul-07 00:32
Location: Vilnius

Re: Briedis - girių karalius

Post by medziotojas »

Na va, antrą briedoką išdorojom, pasikepėm kepenėlių ir galima vėl nakčia darban...
Medžioklė visą laiką yra, šiek tiek, paslaptinga !
Daugelį neišspręstų klausimų galime išspręsti, jei juos užmirštume ir išvažiuotume medžioti.
"Mes medžiojame ne todėl, kad žudytume, o žudome, kad medžiotume"
Ortegas Gasetas
User avatar
medziotojas
Administratorius
Administratorius
Posts: 19456
Joined: 2006-Jul-07 00:32
Location: Vilnius

Re: Briedis - girių karalius

Post by medziotojas »

Ragauju penkiašakio keptukų ! Skanus daiktas !
Medžioklė visą laiką yra, šiek tiek, paslaptinga !
Daugelį neišspręstų klausimų galime išspręsti, jei juos užmirštume ir išvažiuotume medžioti.
"Mes medžiojame ne todėl, kad žudytume, o žudome, kad medžiotume"
Ortegas Gasetas
User avatar
medziotojas
Administratorius
Administratorius
Posts: 19456
Joined: 2006-Jul-07 00:32
Location: Vilnius

Re: Briedis - girių karalius

Post by medziotojas »

Va toks pas mus buvo pajamtas
изображение_viber_2022-09-13_12-59-10-066.jpg
Medžioklė visą laiką yra, šiek tiek, paslaptinga !
Daugelį neišspręstų klausimų galime išspręsti, jei juos užmirštume ir išvažiuotume medžioti.
"Mes medžiojame ne todėl, kad žudytume, o žudome, kad medžiotume"
Ortegas Gasetas
User avatar
medziotojas
Administratorius
Administratorius
Posts: 19456
Joined: 2006-Jul-07 00:32
Location: Vilnius

Re: Briedis - girių karalius

Post by medziotojas »

Limitas klube po truputį tirpsta :pardon: Gaila kad negaliu išvažiuoti į medžioklę :(
Medžioklė visą laiką yra, šiek tiek, paslaptinga !
Daugelį neišspręstų klausimų galime išspręsti, jei juos užmirštume ir išvažiuotume medžioti.
"Mes medžiojame ne todėl, kad žudytume, o žudome, kad medžiotume"
Ortegas Gasetas
Post Reply