Ieškome ragų.

Все темы об охоте и т.д.
Субфорум - охотничий словарь и ссылки на прогноз погоды.
Vartotojo avataras
medziotojas
Administratorius
Administratorius
Pranešimai: 18410
Užsiregistravo: 2006-Lie-07 00:32
Miestas: Vilnius

Ieškome ragų.

Standartinė medziotojas »

ragas.jpg
:shock:
Medžioklė visą laiką yra, šiek tiek, paslaptinga !
Daugelį neišspręstų klausimų galime išspręsti, jei juos užmirštume ir išvažiuotume medžioti.
"Mes medžiojame ne todėl, kad žudytume, o žudome, kad medžiotume"
Ortegas Gasetas
Vartotojo avataras
Medeinis
Patyręs medžiotojas
Patyręs medžiotojas
Pranešimai: 1004
Užsiregistravo: 2007-Lap-27 09:40
Miestas: Kaunas. Tverai.

Re: Ieškome ragų.

Standartinė Medeinis »

Čia greičiausiai Valkininkų apylinkėse :good:
50km - ne vingis...
medžioklė be šuns - ne medžioklė.
Junka
Jaunas medžiotojas
Jaunas medžiotojas
Pranešimai: 369
Užsiregistravo: 2009-Bal-20 23:01

Re: Ieškome ragų.

Standartinė Junka »

Pavadinime gramatinę klaidą pataisom...
Gedasas
Super Men
Super Men
Pranešimai: 1589
Užsiregistravo: 2006-Rgp-10 15:25
Miestas: Pirčiupiai

Re: Ieškome ragų.

Standartinė Gedasas »

Medeinis rašė:Čia greičiausiai Valkininkų apylinkėse :good:
cia ne ragai o eglisakis kazkoks :D ir kazkodel neatsimenu kad prie valkininkui mutavusiu elniu buvo :roll:
Vartotojo avataras
medziotojas
Administratorius
Administratorius
Pranešimai: 18410
Užsiregistravo: 2006-Lie-07 00:32
Miestas: Vilnius

Re: Ieškome ragų.

Standartinė medziotojas »

Kažkam pasisekė...
ragai.jpg
Medžioklė visą laiką yra, šiek tiek, paslaptinga !
Daugelį neišspręstų klausimų galime išspręsti, jei juos užmirštume ir išvažiuotume medžioti.
"Mes medžiojame ne todėl, kad žudytume, o žudome, kad medžiotume"
Ortegas Gasetas
Vartotojo avataras
Medeinis
Patyręs medžiotojas
Patyręs medžiotojas
Pranešimai: 1004
Užsiregistravo: 2007-Lap-27 09:40
Miestas: Kaunas. Tverai.

Re: Ieškome ragų.

Standartinė Medeinis »

Antradienį vos atvykęs į darbo vietą kažkaip pagalvojau apie numestas elnių karūnas.. nu ir bevaikštinėjant prie vieno aptrinto lazdyno radau pusę. Sukilus azartui, ieškojau antros pusės, bet nesėmingai :sorry:
DSC_0164 - Kopija.jpg
Na, bet paskiau į dienos pabaigą užmyniau ant ožioko rago. :Yahoo!: Taip ir visą dieną dirbau neramiai per tuos ragus :)
DSC_0165 - Kopija.jpg
50km - ne vingis...
medžioklė be šuns - ne medžioklė.
darriius
Stažuotojas
Stažuotojas
Pranešimai: 71
Užsiregistravo: 2012-Lap-20 19:31
Miestas: Kaunas

Re: Ieškome ragų.

Standartinė darriius »

Vartotojo avataras
medziotojas
Administratorius
Administratorius
Pranešimai: 18410
Užsiregistravo: 2006-Lie-07 00:32
Miestas: Vilnius

Re: Ieškome ragų.

Standartinė medziotojas »

Į miškus – ragų: kur jų ieškoti?


Rūta Levickaitė,
GRYNAS.lt
2015 m. balandžio 4 d.

Pavasarį elniai meta savo ragus, kurie tampa tikra gėrybe žmonėms. Tačiau surasti gyvūnų ragus nėra taip paprasta, kaip gali pasirodyti. Net ir gamtoje daug laiko praleidžiantiems miškininkams retai nusišypso sėkmė. Visgi gamtininkai sutiko pasidalinti patirtimi, kur didžiausia tikimybė rasti gyvūnų ragus.

Ragų ieško ir apžergę keturračius

Laukinės gamtos fotografas Romualdas Barauskas apie prasidėjusį elnių ragų metimą pranešė dar kovo viduryje. Jis teigė pastebėjęs, kad lietuviai – miško gėrybių naudotojų tauta, kuri visais metų laikais randa ką sau pasiimti iš miško – tai uogų, tai grybų ar dar ko nors. Gerai tai ar blogai – sunku pasakyti, aišku viena: braudamiesi pavasarį į miškus žmonės neabejotinai trikdo žvėrių ramybę.
„Mes, lietuviai, miško žmonės esame, mišką su jo gėrybėmis mylime ir be jo gyventi negalime. Kaip negali gyventi be jo ir daugybė įvairiausių žvėrelių ir paukštelių. Esame miško gėrybių naudotojų tauta. Ir gal vienintelė miško gėrybė šiuo metu yra metami elnių ragai. Tai ir pasipila ragų ieškotojai į miškus jau nuo pat vasario pradžios. Jų gal ir nedaug, bet jie labai aršūs ir atkaklūs, tad sudie ramybe miškuose...“ - sakė R. Barauskas.
Elnių patinai savo ragus, anot R. Barausko, palieka ilgiau būdami laukuose. Tačiau tai daro sutemus, pernakt ilsėdamiesi. O žmonės ragų ieškoti išskuba paryčiais.
„Dar neprašvitus, ragų ieškotojai, apžergę keturračius motociklus ar pėsčiomis jau šukuoja naktines elnių laikymosi vietas, pamiškes, pagriovius, o įdienojus atkaklesni patraukia per miškus elnių takais“, - sakė laukinėje gamtoje daug laiko praleidžiantis fotografas.

Už ragus – iki 120 eurų

Internete jau galima rasti skelbimų – tiek tų, kurie elnių ragus parduoda, tiek ir tų, kurie norėtų pirkti. Vyrauja kainos nuo 70 (242 Lt) iki 120 eurų (414 Lt).
Medžiotojų forumuose diskutuojama, kur gi tų ragų geriausia ieškoti. Kai kurie giriasi savo sėkme, o kiti skundžiasi, kad apeina daug, tačiau rezultatai - nedžiuginantys.
„Apeinam daugybę laukų, rezultatas - vienas 4 šakų elnio ragas. Prieš kelias dienas pažįstamas rado 3 elnio ragus. Reikia tik netingėti ir daug apeiti,o rasti įmanoma“, - patirtimi dalijosi vienas internautas.
„Apeiti tai aš tikrai apeinu, bet turbūt tų raguočių pas mus nėra tiek daug, kad taip sektųsi, kaip sakot... Kartais net siutas ima - po pusę girininkijos išnaršau ir nieko“, - skundėsi kitas medžiotojas.
Tačiau buvo ir tokių, kurie kolegoms rekomendavo gerų vietelių, kur ieškant elnių ragų gali pasisekti: „Panevėžio rajone aplink Pašilių mišką netoli Krekenavos elnių tikrai daug yra. Ieškom laukuose, kur auga rapsai, želmenys, pamiškių grioviuose. Nedažnai randam, bet būna laimingų dienų“, - patirtimi dalijasi vienas iš medžiotojų forumo dalyvių.
Kiti medžiotojai gyrėsi ragų radę durpynuose, pelkynuose, tačiau ne visi norėjo išduoti geras vietas, kad ragų neišrinktų prašalaičiai.

Per 15 metų rado vos 3 ragus

Panevėžio miškų urėdijos Gegužinės girininkijos girininkas Dainius Medutis GRYNAS.lt pripažino, kad girininkijoje elnių nėra gausu, todėl ir vietiniai gyventojai į miškus „ragauti“ neplūsta – žino, kad yra maža tikimybė ką nors rasti.
„Tose vietose, kur yra elnių, ten žmonės daugiau ir ieško. Žinau, kad kitose urėdijose, kur elnių daugiau, pavyzdžiui, Biržų apylinkėse labai smarkiai ieškoma. Žaliojoje girioje yra daugiau briedžių, nors yra ir elnių keletas. Ir aš pats šiemet elnio ragą esu radęs, bet nedidelį. Tai nėra masinis reiškiniai. Daugiau pas mus stirnų yra, daugiau jų ragų randame“, - sakė girininkas.
Paklaustas, kur reikėtų ieškoti žvėrių ragų, pašnekovas pripažino, kad sunku ką patarti – jei vaikštai kiekvieną dieną, tai gali atsitiktinai ir rasti kažką. „Elnių ragų ieško dabar, briedžių ragų – daugiau rudenį“, - patikslino D. Medutis.
Biržų miškų urėdijos Joniškelio girininkijos girininkas Marius Martišius taip pat antrino kolegai turėjęs sėkmę miške surasti elnio ragų. Tiesa, tai jam per 15 darbo metų pavyko padaryti tik tris kartus. Ir visi kartai buvo atsitiktinai - į mišką neita jų specialiai ieškoti. „Esu radęs netyčia, kai dirbau miške. Vieną ragą radau griovyje, matyt, elnias šoko per griovį ir ragai atsikabino, galbūt išėjo atatranka, kai trenkė su kojomis“, - šyptelėjo pašnekovas.
„Kur ieškoti ragų? Ten, kur elniai dažniausiai lankosi. Sakyčiau, kad čia priklauso ir nuo žiemos – jeigu ji ilgesnė, tai elniai eina į pasėlius, pavyzdžiui, rapsų. Bet ši žiema buvo trumpa, todėl žvėrys labiau laikosi miške“, - pasakojo M. Martišius.
Paklaustas, kokia yra ragų vertė, ką iš jų galima pasidaryti, pašnekovas teigė nemanantis, kad iš jų turguje daug užsidirbtum, gal labiau ieškoma ragų kolekcijai papildyti, namus papuošti.
Vis dėlto įgudusiems meistrams elnių ir kitų žvėrių ragai tampa puiki žaliava, iš kurios gimsta meno kūriniai – įvairūs baldai, dekoro detalės, taip pat juvelyriniai dirbiniai.

Keletas patarimų tiems, kas ryšis bandyti laimę

GRYNAS.lt primena, kad elnių patinų ragų galima išsiruošti ieškoti pavasarį, nes būtent šiuo laikotarpiu - maždaug nuo vasario pabaigos iki pat vasaros pradžios - jie meta savo ragus.
Briedžiai ragus meta rudenį ar net žiemos pradžioje. Šie žvėrys ragus meta po rujos, kuri būna rugsėjo ir spalio mėnesiais. Labiausiai vertinami subrendusio briedžio ragai, nes tik devintaisiais -dešimtaisiais savo gyvenimo metais jis užsiaugina išties įspūdingo dydžio ragus (vienos briedžio ragų pusės šakų skaičius geriausiais metais yra 10-11, rečiau pasitaiko 15-17 šakų). Yra medžiotojų, kurie pataria briedžių ragų ieškoti ankstyvą pavasarį, vos nutirpus sniegui, nes tuo metu ragai gerai išsiskiria iš aplinkos. Iš pradžių patartina apeiti briedžių lankymosi vietas - ten, kur daug nuzulintų medelių. Antrųjų ragų pusių ieškoti geriausia tankumynuose.
Visi elnių šeimos žinduoliai (išskyrus šiaurės elnius, kur ragai auga ir patelėms) ragus turi tik patinai. Nauji ragai briedžiams pradeda augti pavasarį, paprastai balandžio mėnesį. Pilnai išauga per tris mėnesius. Įdomu tai, kad ragus briedžiai meta kasmet, iškart po rujos rudenį, tačiau specialistai iki šiol neturi aiškaus atsakymo, kodėl žvėrys kiekvienais metais ragus numeta ir vėl atsiaugina. Manoma, kad tai susiję su ragų regeneracija ir metiniu ciklu.
Tikslių vietų, kur ieškoti žvėrių ragų, niekas nedrįsta pasakyti, nes net ir kalbinti pašnekovai pripažino, kad tai labiau laimės dalykas. Tačiau medžiotojai dalijasi savo patirtimi, kur jiems pavyko rasti ragų – interneto forumuose minėtos tokios vietos: Biržų giria, Pašilių miškas Panevėžio rajone, Pašvenčio girininkijos miškai (Jurbarko r.), miškas prie Šimkaičių (Raseinių r.). Briedžių ar elnių ragų geriausia ieškoti tankumynuose, prie griovių, pelkynų, taip pat prie žvėrių šėryklų.
„Joniškio rajone mano pusbrolis ragų ieško jau 28 metus ir mane susargdino. Pusbrolio rekordas - 23 šviežiai numesti stirninų ragai, iš viso jų radęs 100 vnt. Elnių rekordas - 35 ragai per metus. Pats esu radęs 12 ragų. 2004 metais per metus radau 3 ragus po 9 šakas“, - medžiotojų interneto forumuose gyrėsi medžiotojas Aurimas.
Norintiems kolekcijoje turėti stirnų ragų, jų ieškoti geriausia būtų lapkričio mėnesį. Verta atminti, kad ragus turi tik patinai, jie pradeda augti jau pirmaisiais metais. Pirmieji ragai išauga maži ir nešakoti. Juos meta dažniausiai lapkričio mėnesį, nauji užauga ir nusivalo (iš pradžių būna apsitraukę oda) iki birželio. Antraisiais metais ragai dvišakiai, o dar po metų ragai jau būna trišakiai. Toliau šakų skaičius nedidėja.
Medžioklė visą laiką yra, šiek tiek, paslaptinga !
Daugelį neišspręstų klausimų galime išspręsti, jei juos užmirštume ir išvažiuotume medžioti.
"Mes medžiojame ne todėl, kad žudytume, o žudome, kad medžiotume"
Ortegas Gasetas
Kestutis_
Varovas
Varovas
Pranešimai: 34
Užsiregistravo: 2015-Bal-05 21:09

Re: Ieškome ragų.

Standartinė Kestutis_ »

Vos nenuėjau pagalvojęs, kad šaknis...
Lapės urve
Lapės urve
Vartotojo avataras
medziotojas
Administratorius
Administratorius
Pranešimai: 18410
Užsiregistravo: 2006-Lie-07 00:32
Miestas: Vilnius

Re: Ieškome ragų.

Standartinė medziotojas »

Vo geras :shock: iš pradžių net nesupratau kas ir kaip, bet vėliau įsižiūrėjau ir pamačiau :good:
Medžioklė visą laiką yra, šiek tiek, paslaptinga !
Daugelį neišspręstų klausimų galime išspręsti, jei juos užmirštume ir išvažiuotume medžioti.
"Mes medžiojame ne todėl, kad žudytume, o žudome, kad medžiotume"
Ortegas Gasetas
Kestutis_
Varovas
Varovas
Pranešimai: 34
Užsiregistravo: 2015-Bal-05 21:09

Re: Ieškome ragų.

Standartinė Kestutis_ »

Kestutis_
Varovas
Varovas
Pranešimai: 34
Užsiregistravo: 2015-Bal-05 21:09

Re: Ieškome ragų.

Standartinė Kestutis_ »

Kaip naujas :)
Be pavadinimo.jpg
Vartotojo avataras
medziotojas
Administratorius
Administratorius
Pranešimai: 18410
Užsiregistravo: 2006-Lie-07 00:32
Miestas: Vilnius

Re: Ieškome ragų.

Standartinė medziotojas »

Nu nastia ... :shock:
Medžioklė visą laiką yra, šiek tiek, paslaptinga !
Daugelį neišspręstų klausimų galime išspręsti, jei juos užmirštume ir išvažiuotume medžioti.
"Mes medžiojame ne todėl, kad žudytume, o žudome, kad medžiotume"
Ortegas Gasetas
valerijus30
Varovas
Varovas
Pranešimai: 40
Užsiregistravo: 2016-Rgp-23 18:54

Re: Ieškome ragų.

Standartinė valerijus30 »

IMG_20180303_152847.jpg
valerijus30
Varovas
Varovas
Pranešimai: 40
Užsiregistravo: 2016-Rgp-23 18:54

Re: Ieškome ragų.

Standartinė valerijus30 »

Šiandien radau
Skelbti atsakymą