Kurapka - lot. Perdix perdix

Все темы об охоте и т.д.
Субфорум - охотничий словарь и ссылки на прогноз погоды.
Vartotojo avataras
medziotojas
Administratorius
Administratorius
Pranešimai: 18412
Užsiregistravo: 2006-Lie-07 00:32
Miestas: Vilnius

Kurapka - lot. Perdix perdix

Standartinė medziotojas »

Medžiotojas: pamąstymai apie kurapkų medžioklės uždraudimą


Gerimantas Petrauskas, GRYNAS.lt
2013 m. balandžio 19 d.

Aplinkos ministras Valentinas Mazuronis nuo 2013 metų kovo 5 dienos neribotam laikui uždraudė kurapkų medžioklę Lietuvoje, tad trumpai apie tai norėčiau pasidalyti mintimis su visais, kurie neabejingi gamtai. Ministro sprendimas atrodytų visai logiškas, tuo labiau, kad Europos Sąjungoje (ES), ornitologų teigimu, ne tik Lietuvoje, kurapkų per pastaruosius 30 metų sumažėjo net 82 procentais! Stipri statistika, nieko nepasakysi, svarbiausia, kad labai tiksli...

Medžioju jau ne pirmus metus ir tikrai būnant gamtoje anksčiau galėjai stebėti ne vieną kurapkų būrelį, besiglaudžiantį netoli ūkinių pastatų ar pamiškėse ir pakrūmėse ieškant maisto, tačiau šiandien šito nebėra – kurapkų nebesimato niekur. Nagrinėjant visą šią situaciją taip ir norisi paklausti aplinkos ministerijos valdininkų – kur gi jūs visi, ponai buvote tuos 30 metų, kad tik dabar atsibudote? Ką nuveikėte, kad šitaip nenutiktų?

Sarkazmu ir nepagarba medžiotojams kvepia pono V. Mazuronio frazė apie tai, kad „padariau tai, ką privalau padaryti“, atseit, uždrausim kurapkėles medžioti ir pavojus populiacijai išnykti dings, nes to pagrindinė priežastis – jų medžioklė, bus uždrausta.
Siūlyčiau ponui ministrui pažvelgti į medžiotojų klubų ir būrelių medžioklės lapus – vargiai jis ten surastų atžymas apie sumedžiotas kurapkas per paskutiniuosius 10-15 metų, o nerastų dėl paprasčiausios priežasties – medžiotojai jų jau seniausiai NEBEMEDŽIOJA!

Vien tik įvestas draudimas medžioti kurapkas jokiu būdu problemos neišspręs, šis įsakymas rodo tik valdininkų trumparegiškumą ir kompetencijos stoką, o norint išsaugoti nykstančių kurapkų populiaciją reikalinga ne tik uždrausti jų medžioklę, bet ir įvykdyti visą kompleksą priemonių, kaip antai : turi būti aktyviai pradėti naikinti plėšrūnai – natūralūs kurapkų priešai gamtoje, imtis visų priemonių siekiant apsaugoti paukščių perėjimo vietas ir dėtis, šaltuoju metų laiku organizuoti papildomą kurapkų šėrimą gamtoje, statyti laikinuosius būstus – šėryklas.

Žinoma, čia būtų tik keletas iš siūlomų priemonių, kurių atlikimui turėtų būti sutelkti ne tik medžiotojai, aplinkos ministerijos specialistai bet ir Lietuvos ornitologų draugija,
Medžioklė visą laiką yra, šiek tiek, paslaptinga !
Daugelį neišspręstų klausimų galime išspręsti, jei juos užmirštume ir išvažiuotume medžioti.
"Mes medžiojame ne todėl, kad žudytume, o žudome, kad medžiotume"
Ortegas Gasetas