Diskusijos apie automatinius, naktinius ir šovinių ribojimą.

Все темы об охоте и т.д.
Субфорум - охотничий словарь и ссылки на прогноз погоды.
Skelbti atsakymą

Ar reikalingi naktiniai taikikliai medžioklėje ?

Jūs galite pasirinkti 1 variantą

 
 
Rodyti rezultatus

Vartotojo avataras
medziotojas
Administratorius
Administratorius
Pranešimai: 18804
Užsiregistravo: 2006-Lie-07 00:32
Miestas: Vilnius

Re: Diskusijos apie automatinius, naktinius ir šovinių ribojimą.

Standartinė medziotojas »

Dar prieš rinkimus sakiau - išsirinksime šitą tipą - turėsime bėdų !Linas Jonauskas. Naktinių taikiklių įteisinimas medžioklėje negali priklausyti nuo vieno asmensLinas Jonauskas,
Seimo narys, aplinkosaugininkas, socialdemokratas
2022 m. kovo 31 d.Seime įregistravau Medžioklės įstatymo pataisas, kuriomis siekiu užkirsti kelią lengvam naktinio matymo taikiklių naudojimo medžioklėje įteisinimui.

Siūlau Medžioklės įstatymo pataisomis numatyti, kad Aplinkos ministerija nėra atsakinga už draudžiamų medžioklės įrankių ir būdų tvirtinimą, o taip pat – iš Medžioklės taisyklių į Medžioklės įstatymą perkelti medžioklėje draudžiamus naudoti įrankius, priemones ir būdus, tarp kurių yra ir naktiniai taikikliai.

Kodėl to reikia?

Seime prasideda Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo pakeitimo projekto svarstymai. Juo rengėjai siekia krašto gynybai įteisinti naktinio matymo taikiklių naudojimą civilinėje apyvartoje. Rusijos karo Ukrainoje akivaizdoje toks sprendimas yra logiškas, tačiau būtini saugikliai, kad šie prietaisai būtų naudojami išimtinai tik šalies teritorinei gynybai ir nebūtų sudaromos sąlygos ministro įsakymu jų įteisinti medžioklėje.
Pakeitus Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymą ir civilinėje apyvartoje įteisinus galimybę naudoti naktinio matymo taikiklius, gali padidėti nelegalus jų naudojimas medžioklėje, taip pat gali būti daug lengviau įteisinti taikiklių naudojimą medžioklėje – užtektų tik ministro įsakymo.
Aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės pareigūnai, darydami kratas, ir dabar medžiotojų automobiliuose randa naktinio matymo taikiklius, kuriuos medžioklėje draudžiama ne tik naudoti, bet ir turėti. Seime beveik kasmet atsiranda iniciatyvos įteisinti naktinio matymo taikiklius medžioklėje. Jos nebuvo įgyvendintos tik todėl, kad Seime yra 141 narys ir įstatymo priėmimui reikalinga dauguma.
Negalima leisti, kad, pakeitus Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymą, naktinių taikiklių įteisinimas priklausytų tik nuo vieno asmens.
Bandymai įteisinti naktinio matymo taikiklius medžioklėje nuolat susilaukdavo didelio visuomenės, nevyriausybinių organizacijų pasipriešinimo. Visiems bus ramiau ir aiškiau, jei, keičiant Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymą, bus numatyti saugikliai, kurie užtikrins, kad tokie prietaisai, kaip naktiniai taikikliai, negalėtų lengva ranka būti leidžiami medžioklėje ir galėtų būti naudojami tik krašto gynybai.
Medžioklė visą laiką yra, šiek tiek, paslaptinga !
Daugelį neišspręstų klausimų galime išspręsti, jei juos užmirštume ir išvažiuotume medžioti.
"Mes medžiojame ne todėl, kad žudytume, o žudome, kad medžiotume"
Ortegas Gasetas
Vartotojo avataras
medziotojas
Administratorius
Administratorius
Pranešimai: 18804
Užsiregistravo: 2006-Lie-07 00:32
Miestas: Vilnius

Re: Diskusijos apie automatinius, naktinius ir šovinių ribojimą.

Standartinė medziotojas »

Durnių laivas ... :x :(


Seimo reakcija į Rusijos karą: ginklą turintys žmonės galės įsigyti naktinius taikiklius


BNS ir lrytas.lt inf.
2022-05-10

Reaguodamas į Rusijos pradėtą karą prieš Ukrainą, Seimas antradienį priėmė pataisas, kurios teisę ginklą laikyti turintiems žmonėms leis įsigyti ir naktinius taikiklius.

Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo pataisos priimtos 90 parlamentarų balsavus už, penkiems buvus prieš ir dešimčiai susilaikius.
Numatyta, kad jos įsigalios nuo liepos.
Beveik 30 parlamentarų inicijuotos pataisos naktinius taikiklius išbraukė iš A kategorijos ginklų, kurie civilinėje apyvartoje iki šiol yra draudžiami.
Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) vadovas konservatorius Laurynas Kasčiūnas teigia, jog pakeitimai atliepia karo Ukrainoje išmoktas pamokas.
„Tam, kad veiksmingai galėtume ginti savo šalį, naktiniai taikikliai būtini. Karas vyksta nepriklausomai nuo paros laiko, taigi būtini ne tik optiniai, bet ir naktiniai taikikliai. Matome ukrainiečių poreikius, turime laiko pasimokyti iš jų“, – BNS sakė L. Kasčiūnas.
Komiteto vadovas taip pat pastebi, kad naktinius taikiklius galės įsigyti tik tie asmenys, kurie turi leidimą ginklui, o medžioklėje jie ir toliau liks draudžiami naudoti.
„Draudimas medžioklės metu naudoti naktinius taikiklius išlieka. Jis apibrėžtas Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklėse. Tačiau medžiotojams, įsigijusiems naktinius taikiklius atsirastų galimybė juos naudoti rengiantis valstybės gynybai ir karo atvejui“, – pažymėjo parlamentaras.
Pasak L. Kasčiūno, Lietuvoje šiuo metu yra apie 95 tūkst. asmenų, turinčių leidimą ginklui.
Medžioklė visą laiką yra, šiek tiek, paslaptinga !
Daugelį neišspręstų klausimų galime išspręsti, jei juos užmirštume ir išvažiuotume medžioti.
"Mes medžiojame ne todėl, kad žudytume, o žudome, kad medžiotume"
Ortegas Gasetas
Vartotojo avataras
medziotojas
Administratorius
Administratorius
Pranešimai: 18804
Užsiregistravo: 2006-Lie-07 00:32
Miestas: Vilnius

Re: Diskusijos apie automatinius, naktinius ir šovinių ribojimą.

Standartinė medziotojas »

Naktinius taikiklius naudoti bus galima, bet… ne medžioklėje2022.05.12
ŪP informacija


Seime antradienį priimtos Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo pataisos, legalizuojančios naktinio matymo taikiklių naudojimą civilinėje apyvartoje. Tačiau medžiotojai šių prietaisų medžioklėje naudoti negalės, nes nepakeisti kiti medžioklę reglamentuojantys teisės aktai, o naktiniai taikikliai legalizuoti tam, kad atseit būtų sustiprintas pasirengimas valstybės gynybai. Tikras absurdas, nes kas gali sau leisti pirkti po dešimtis tūkstančių kainuojančius daiktus ir jų nenaudoti? Tad valstybės gynyba sustiprinta tikrai nebus.

Keisti Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymą pasiūlė didelė grupė Seimo narių, atstovaujančių įvairioms frakcijoms. Kaip Seimo posėdyje teigė Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Laurynas Kasčiūnas, Ukrainos pamokos parodė, kad yra būtina stiprinti valstybės kovinę galią – agresijos atveju Lietuva privalo būti ginama ginklu. „Tam, kad mūsų gynyba būtų efektyvi, yra būtini naktiniai taikikliai. Tuo jau įsitikinta Ukrainoje. Karas vyksta nepriklausomai nuo paros meto. Todėl būtini ne tik optiniai, bet ir naktiniai taikikliai“, – tvirtino L. Kasčiūnas.

Anot jo, Seime priimtos Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo pataisos leis įsigyti naktinius taikiklius tik tiems asmenims, kurie turi teisę pirkti ginklus, ir tik tinkamus tiems ginklams, kuriems asmuo turi leidimus. „Lietuvoje yra apie 95 tūkst. asmenų, turinčių leidimus turėti ginklą. Tačiau teise įsigyti naktinius taikiklius pasinaudos tikrai ne visi, nes kiekvienas turintis teisę laikyti ginklą įsivertins savo galimybes – tiek finansines, tiek pasirengimo ginti tėvynę“, – aiškino NSGK pirmininkas.

NSGK nario Arvydo Pociaus tvirtinimu, išbraukus naktinius taikiklius iš A kategorijos ginklų, ginklų priedėlių ir šaudmenų sąrašo, jie tampa ginklų priedėliais, kurių civilinė apyvarta yra nedraudžiama. „Taip būtų sustiprinta mūsų valstybės kovinė galia“, – aiškino A. Pocius. Jis pripažino, kad legalizavus naktinius taikiklius, atsiranda rizika, kad jie medžioklėje gali būti panaudoti nelegaliai, tačiau vargu, ar medžiotojai tai darys, žinodami, kad už tai gali užsitraukti ne tik piniginę baudą, siekiančią iki 1 700 Eur, bet bus atimta ir teisė medžioti bei konfiskuotos visos medžioklėje panaudotos priemonės.

Anot A. Pociaus, Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo pataisos, kurios įsigalios nuo liepos 1 d., nesuteikia teisės naudoti naktinio matymo priedėlių ar taikiklių medžioklėje, nes tam turi būti pakeisti medžioklę reglamentuojantys teisės aktai.

Taip tvirtino ir buvęs aplinkos ministras, Seimo Kaimo reikalų komiteto narys Kęstutis Mažeika. Anot jo, draudimas medžioklės metu naudoti naktinius taikiklius pagal dabar galiojantį reglamentavimą yra apibrėžtas Medžioklės taisyklėse, patvirtintose aplinkos ministro įsakymu. Įsigaliojus įstatymo projektui, tvarka išliktų ta pati – Lietuvoje medžiotojams ir toliau būtų draudžiama Lietuvos teritorijoje medžioti su naktiniais taikikliais, nes tai draudžia Medžioklės taisyklės, tačiau medžiotojams, įsigijusiems naktinius taikiklius, atsirastų galimybė juos naudoti rengiantis ginti valstybę, karo atveju.

„Anksčiau buvo bandymų naktinių taikiklių naudojimą medžioklėje įteisinti Medžioklės įstatyme, tačiau tam nebuvo pritarta. Medžioklės taisykles galės pakeisti tik ministras. Tikiuosi, kad jis to nepadarys“, – vylėsi parlamentaras. Beje, nors Lietuvoje naktinių taikiklių medžiotojai negalės naudoti medžioklėje, jie galės juos vežtis važiuodami medžioti su naktiniais taikikliais į kitas šalis, kur tai nėra uždrausta, pvz., į Latviją.
Medžioklė visą laiką yra, šiek tiek, paslaptinga !
Daugelį neišspręstų klausimų galime išspręsti, jei juos užmirštume ir išvažiuotume medžioti.
"Mes medžiojame ne todėl, kad žudytume, o žudome, kad medžiotume"
Ortegas Gasetas
Skelbti atsakymą