BRAKONIERIAI

Atsakymo rašymas


Šis klausimas skirtas apsisaugoti nuo automatizuotų formas užpildančių internetinių šiukšlių robotų.
Šypsenėlės
:) :( :D :lol: :ROFL: :cool: :Yahoo!: :x :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :o :shock: :crazy: %) :P :Rose: :Search: =@ :Bravo: :good: :bad: :sorry: :pardon: :beer: :no: :friends: O:-)
Rodyti daugiau šypsenėlių

BBKodas yra ĮJUNGTAS
[img] yra ĮJUNGTAS
[flash] yra IŠJUNGTAS
[url] yra ĮJUNGTAS
Šypsenėlės yra ĮJUNGTOS

Temos peržiūra
   

Išskleisti vaizdą Temos peržiūra: BRAKONIERIAI

Re: BRAKONIERIAI

medziotojas » 2021-Lap-05 09:48

Pažeidėjui už neteisėtą medžioklės priemonės naudojimą gresia beveik iki 2 tūkst. eurų bauda
Data
2021 11 05


Aplinkos apsaugos departamento Alytaus gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai Lazdijų rajono sav., Veisiejų sen., sulaikė medžiotoją su neteisėtu naktinio matymo prietaisu prie optinio taikiklio.

Pagal rinktą informaciją, Lazdijų rajono miške aplinkosaugininkai atliko patikrinimą ir aptiko visureigį „Nissan Navara“, o visai šalia automobilio, medžioklės bokštelyje, ir laukinių gyvūnų tykusį medžiotoją.

„Asmenį užklupome netikėtai, tad užrakintų bokštelio durų vyras atidaryti neskubėjo, blaškėsi viduje, kol galiausiai įvykdė aplinkosaugininkų teisėtus reikalavimus“, – teigia Alytaus gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnas Aringas Janulevičius.

Per patikrinimą buvo nustatyta, kad medžiojęs asmuo priklauso šiuose miško plotuose medžiojančiam medžiotojų būreliui, turėjo ir pateikė visus reikiamus dokumentus. Tačiau Alytaus gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai nustatė, kad medžiotojas naudojo draudžiamą medžioklės priemonę – naktinio matymo prietaisą ir jo priedą prie optinio taikiklio.

„Bandydamas gudrauti, vyras įkalčius slėpė ant lango rėmo, bet įrodymai kalbėjo patys už save ir nelegalia medžiokle norėjusiam užsiimti vyrui, beliko tik prisipažinti. Už šį pažeidimą asmeniui gresia administracinė atsakomybė iki beveik 2 tūkst. eurų ir teisės medžioti atėmimas“, – sako A. Janulevičius.

Medžiotojų bokštelio apžiūros metu taip pat rasta alkoholinių gėrimų, todėl alkoholio matuokliu buvo patikrintas asmens blaivumas ir nustatyta leistina norma – 0,22 promilės girtumas.

Iš medžiotojo aplinkosaugininkai paėmė šautuvą, jo priedus, medžiotojo bilietą ir kitus dokumentus.

Už šiurkštų medžioklės taisyklių pažeidimą asmeniui gresia bauda nuo 600 iki 1700 eurų, medžioklės įrankių ir priemonių konfiskavimas bei teisės medžioti atėmimas nuo trejų iki penkerių metų.

Aplinkosaugininkai primena, kad medžioklės plotuose draudžiama naudoti ar turėti naktinio matymo taikiklius ir naktinio matymo priedėlius prie optinių taikiklių.

Re: BRAKONIERIAI

medziotojas » 2021-Lap-05 09:47

Šilutės ir Klaipėdos pareigūnai vakar nustatė du neteisėtai medžiojusius asmenisData
2021 10 28


Aplinkos apsaugos departamento Šilutės ir Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijų pareigūnai vakar nustatė du neteisėtai medžiojusius asmenis. Vienam jų gresia netekti automobilio ir sumokėti iki 2400 eurų.

Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai vakar Šilutės rajone nustatė asmenį, draudžiamu būdu – iš transporto priemonės nušovusį baltakaktę žąsį.

Patikrinus medžioklės lapą nustatyta, kad jis nepažymėtas klubo antspaudu, todėl yra negaliojantis. Neteisėtai asmuo sumedžiojo ne tik žąsį, bet ir lapę ir bebrą.

Už tai asmeniui gresia bauda iki 1800 eurų, paimta transporto priemonė, šautuvas, žala aplinkai – 598,95 Eur.

„Atkreipiame dėmesį, jei medžioklės lape nurodyti ne visi privalomi duomenys arba jei medžioklės lapas nėra įregistruotas ar pažymėtas nustatyta tvarka, jis laikomas negaliojančiu. Turėdamas tokį lapą, medžiotojas neturi teisės medžioti“, – sako Klaipėdos GGAI pareigūnas Mindaugas Salys.

Vakar vakare Šilutės gyvosios gamtos inspekcijos pareigūnai, turėdami informacijos apie vykdomą medžioklę draudžiamu būdu, Būdviečių miške taip pat sulaikė neteisėtai medžiojusį asmenį.

Jis tykodamas naudojo termovizorinį priedėlį, pritaikytą ginklo optiniam taikikliui.

Asmeniui gresia 600–1700 eurų bauda su teisės medžioti atėmimu nuo 3 iki 5 metų ir nusižengimo padarymo įrankių konfiskavimu.

Re: BRAKONIERIAI

medziotojas » 2021-Spa-13 13:46

„Medžioklė“: per savaitę Utenos aplinkosaugininkai nustatė šešis Medžioklės taisyklių pažeidimus


Data
2021 10 12

Vykdydami akciją „Medžioklė“, Aplinkos apsaugos departamento Utenos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai praėjusią savaitę nustatė šešis Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklių pažeidimus, iš kurių du šiurkštūs. Vienas medžiotojas tėvui priklausantį šautuvą dar bandė slėpti žolėje ir pasprukti nuo pareigūnų.

Naktį iš spalio 2 d. į 3 d. Utenos rajone medžiotojų klubo „Miškininkas“ medžioklės plotų vienete buvo sulaikyti trys medžiojantys medžiotojai. Jie važinėjo po svetimus „Daugailių“ ir „Arbaleto“ medžioklės plotų vienetus, automobilyje veždamiesi į dėklą neįdėtą ginklą ir neturėdami medžioklei šiuose medžioklės plotuose išduotų medžioklės lapų.

Ginklo savininkui surašytas administracinio nusižengimo protokolas. Jam gresia 600–1450 eurų bauda ir teisės medžioti atėmimas nuo vienuolikos mėnesių iki pusantrų metų. Protokolas surašytas ir šalia sėdėjusiam medžioklės vadovui: nors jis medžioklėje ginklo ir neturėjo, bet medžioklę organizavo pažeisdamas Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklių reikalavimus.

Spalio 3 d. Ignalinos rajone medžiotojų klubo „Didžiagiris“ medžiotojui Utenos aplinkosaugininkai surašė administracinio nusižengimo protokolą už netinkamai sutvarkytas sumedžioto briedžio patino dorojimo atliekas – jos visos buvo paliktos toje vietoje, kur gyvūnas krito. Surašius protokolą, medžiotojai atliekas sutvarkė.

Spalio 8 d. tame pačiame medžioklės plotų vienete „Didžiagiris“ sulaikytas šio būrelio narys, nes su graižtviniu medžiokliniu šautuvu, priklausančiu tėvui, medžiojo neturėdamas leidimo laikyti (nešiotis) ginklus – šis leidimas jam yra panaikintas.

Kad išvengtų atsakomybės, medžiotojas ginklą paslėpė miške po žole ir bandė pasišalinti, tik jam nepavyko. Apie šio asmens medžioklę nebuvo įrašo ir jam išduotame medžioklės lape.

Piliečiui surašytas administracinio nusižengimo protokolas ir paimtas ginklas. Jam gresia bauda nuo 600 iki 1700 eurų ir teisės medžioti atėmimas nuo 3 iki 5 metų.

Kadangi disponavimas šaunamuoju ginklu neturint tam išduoto leidimo turi nusikalstamos veikos požymių, visa su pažeidimu susijusi medžiaga bus perduota Utenos AVPK.

Už šaunamojo ginklo perdavimą fiziniam asmeniui, neturinčiam teisės disponuoti šaunamuoju ginklu, administracinio nusižengimo protokolas surašytas ir sulaikyto medžiotojo tėvui. Be to, šiam asmeniui tai jau antras administracinio nusižengimo protokolas: prieš dvi savaites Utenos GGAI pareigūnai vaizdo įrašu užfiksavo, kaip jis medžiojo sėlindamas ir nedėvėdamas ryškios (oranžinės, geltonos) spalvos viršutinių drabužių arba galvos apdangalo ar liemenės, kaip to reikalauja Medžioklės taisyklės.

Re: BRAKONIERIAI

medziotojas » 2021-Spa-11 17:10

Per kelias dienas Šiaulių aplinkosaugininkai nustatė tris šiukščius medžioklės taisyklių pažeidimus


Data
2021 10 11


Aplinkos apsaugos departamento Šiaulių gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnams praėjusi savaitė buvo itin darbinga. Pakruojo rajone nustatytas medžiotojas, neteisėtai sumedžiojęs danielių. Taip pat nustatyti du asmenys nelegaliai medžioję Šiaulių rajone ir neturintys leidimo ginklui. Pažeidėjams gresia administracinė ir baudžiamoji atsakomybė.

Pagal rinktą informaciją, aplinkosaugininkai laukdami pasaloje, Pakruojo rajone, „Sukmedžio“ medžioklės plotuose, pastebėjo švysčiojantį prožektorių ir šūvius.

Inspektoriams patikrinus medžioklės vietą nustatyta, kad asmuo danielių sumedžiojo draudžiamu medžioklės būdu – jį apšviečiant šūvio metu su prie šautuvo primontuotu prožektoriumi.

„Norime pabrėžti, kad tokį prožektorių, kuris yra pritaisytas prie šautuvo galima naudoti tik medžiojant šernus, lapes, mangutus, paprastuosius meškėnus, kanadines audines, nutrijas ir ondatras tykojant, su šunimis arba ieškant sužeistų žvėrių. Šiuo atveju asmuo, nušovęs danielių, šiukščiai pažeidė Lietuvos Respublikos Medžioklės taisykles“,– teigia Šiaulių aplinkos apsaugos gyvosios gamtos inspekcijos viršininkas Gediminas Cinkutis.

Kilus įtarimui dėl medžiotojų blaivumo, aplinkosaugininkai iškvietė policijos pareigūnus. Dviem iš keturių medžiotojų nustatytas 0,74 ir 0,95 promilės girtumas, tarp jų ir medžioklės vadovui, kuris nušovė danielių.

Dėl neteisėtu būdu sumedžioto gyvūno ir vykdytos medžioklės, naudojant šaunamąjį ginklą ir būnant neblaiviu, iš medžiotojo paimtas ginklas ir sumedžiotas gyvūnas.

Pažeidimą padariusiam asmeniui už neteisėtai sumedžioto danielio patiną, teks sumokėti gyvūnijai padarytą žalą – 6134,70 eurus. Medžioklės vadovui gresia administracinė atsakomybė už medžiojimą draudžiamomis priemonėmis ir gresia bauda iki 1700 eurų. Taip pat sprendžiamas klausimas dėl asmens neblaivumo.

Kitą dieną taip pat pagal aplinkosaugininkų turimą informaciją, Šiaulių rajone, Lygudų medžioklės plotuose buvo pastebėtas palauke važinėjantis visureigis. Aplinkosaugininkams apžiūrėjus įtartiną automobilį rastas šautuvas su nelegaliu priedėliu – garso slopintuvu ir šoviniais.

„Apklaustas automobilio vairuotojas teigė, kad yra medžiotojas ir atvyko prie bokštelio su tikslu papildyti šėryklą pašaru, o ginklas yra su juo kartu atvykusio draugo, kuris dar negrįžęs iš miško. Asmuo, kuriam priklausė ginklas vengė pasirodyti, kurį laiką slėpėsi miške, tačiau sužinojęs, kad yra pastebėtas priėjo ir paaiškino, kad jis yra ginklo savininkas“, – pasakoja aplinkosaugininkas.

Asmenys, paprašyti aplinkosaugos pareigūnų, nepateikė nei medžioklės lapo, nei ginklo dokumentų, todėl buvo iškviestas policijos ekipažas. Atvykę policijos pareigūnai sulaikė asmenį, kuriam priklausė nelegalus šautuvas ir konfiskavo ginklą.

Pažeidėjams bus taikoma administracinė atsakomybė ir bauda iki 1700 eurų dėl nelegaliai vykdytos medžioklės ir gresia automobilio konfiskacija. Už nelegalaus ginklo turėjimą, asmeniui gresia baudžiamoji atsakomybė.

Re: BRAKONIERIAI

medziotojas » 2021-Spa-02 08:57

Per dieną Klaipėdos aplinkosaugininkai nustatė tris pažeidėjus su neteisėtais medžioklės ir žvejybos įrankiais


Data
2021 10 01


Vakarykštė diena Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnams buvo ypač darbinga, Skuodo ir Rietavo sav. nustatyti pažeidėjai, neteisėtai laikę ar naudoję medžioklės ir žvejybos įrankius. Už aplinkosauginius pažeidimus asmenys patraukti administracinėn atsakomybėn.

Dienos metu aplinkosaugos pareigūnai nustatė asmenį, neturintį teisės medžioti ir pastačiusį spąstus bebrams gaudyti Skuodo rajone. Asmeniui, pažeidusiam medžioklės reikalavimus gresia bauda iki 1800 eurų ir paimti spąstai.

Pagal turimą informaciją buvo patikrintos dvi sodybos Skuodo ir Rietavo sav. Skuodo rajone, sodyboje rastos kilpos laikiniams gyvūnams gaudyti. Už tai pažeidėjui gresia bauda iki 800 eurų ir paimtos kilpos.

Tęsiant reidą Rietavo sav. aplinkosaugininkams patikrinus sodybą rastas ne mėgėjų žvejybos įrankis – venteris, asmeniui gali tekti susimokėti iki 200 eurų baudą. Taip pat paimtas neteisėtas žvejybos įrankis – venteris.

„Gaila, tačiau vis dar aptinkame pažeidėjų neteisėtais įrankiais žvejojančių ar gaudančių laukinius gyvūnus. Svarbu atkreipti dėmesį, kad kilpos ir spąstai – vieni brutaliausių naudojamų neteisėtų medžioklės įrankių. Su kilpa pagautas gyvūnas, blaškosi, norėdamas išsilaisvinti, kol užsismaugia. O už galūnių spąstais sugautas gyvūnas patiria ne ką mažesnes kančias, nes neužtikrinama staigi gyvūno žūtis“, – teigia Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnas Mindaugas Salys.

Pasak aplinkosaugininko, svarbiausia, kad paimti brutalūs įrankiai nebus panaudoti. „Be to, sodybos mums jau bus žinomos, taigi jų lauks tolimesni patikrinimai“, – įspėja aplinkosaugininkas.

Primename, kad apie aplinkos apsaugos pažeidimus galite pranešti AAD Pranešimų priėmimo tarnybos telefonu (8 5) 273 2995 arba 112.

Re: BRAKONIERIAI

medziotojas » 2021-Rgs-29 14:45

Aplinkosaugininkai sulaikė medžiotoją, kuri automobilyje turėjo naktinio matymo priedelįData
2021 09 29


Aplinkos apsaugos departamento Imuniteto tarnybos pareigūnai rugsėjo 27-osios vakarą Alytaus rajone, ties Eičiūnų kaimu sustabdė automobilį. Patikrinus automobilį, jame aptiktas naktinio matymo priedelis, kuris tiko ant medžiotojos šautuvo. Už tai jai gresia bauda iki 1700 eurų.

Medžiotoja, sulaikyta medžiotojų klubo „Punia“ plotų vienete, kuriam ji ir priklauso.

Per patikrinimą Imuniteto tarnybos pareigūnai moters vairuojamame visureigyje „Toyota Land Cruiser“ rado naktinio matymo prietaisą, kuris tiko ant medžiotojos graižtvinio šautuvo optikos.

Iš medžiotojos paimtas šautuvas, medžiotojo bilietas ir bus surašytas administracinio nusižengimo protokolas pagal ANK 290 str.

Už šiurkštų medžioklės taisyklių pažeidimą moteriai gresia administracinė bauda nuo 600 iki 1700 eurų, medžioklės įrankių ir priemonių konfiskavimas bei teisės medžioti atėmimas nuo trejų iki penkerių metų.

Primename, kad apie aplinkos apsaugos pažeidimus galite pranešti telefonu 112 arba AAD Pranešimų priėmimo tarnybos telefonu (8 5) 273 2995.

Re: BRAKONIERIAI

medziotojas » 2021-Rgs-24 17:39

Alytaus aplinkosaugininkai pas brakonierių rado ne tik daugybę kilpų ir spąstųData
2021 09 24


Aplinkos apsaugos departamento Alytaus gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai antradienį, vykdydami akciją „Medžioklė“, Norūnų kaime esančioje sodyboje rado ne tik daug neteisėtų medžioklės ir žvejybos įrankių, bet ir dvi išdorotas stirnas. Vien už aplinkai padarytą žalą brakonierius turės sumokėti 2800 eurų.

Sodybą aplinkosaugininkai patikrino per reidą, turėdami informacijos, ir ūkiniuose pastatuose rado neteisėtą žvėrių dorojimo bei lupimo vietą ir dvi išdorotas stirnas. Už tai asmuo turės atlyginti aplinkai padarytą žalą – beveik 2800 eurų.

Tikrinant ūkinius pastatus taip pat buvo rasta daugybė draudžiamų medžioklės ir žvejybos įrankių: kilpų žvėrims gaudyti, galūninių spąstų, statomųjų tinklų ir žeberklas.

„Spąstai ir kilpos – labai žiaurus gaudymo būdas, nes stipriai sužalotas gyvūnas ilgai kankinasi, kol nugaišta. Taigi, kiekvienas išaiškintas atvejis aplinkosaugininkams ypač svarbus. Todėl visų žmonių, žinančių apie tokius brakonierius, nuoširdžiai prašom nedvejojant pranešti mums“, – sako Aringas Janulevičius, Alytaus GGAI vyriausiasis specialistas.

Už šiuos nusižengimus sodybos šeimininkui gresia atsakomybė pagal Administracinių nusižengimų kodeksą:

medžiojamiesiems gyvūnams gaudyti skirtų kilpų laikymas, gaminimas, pirkimas ar pardavimas užtraukia baudą nuo 300 iki 860 eurų,

medžiojimas draudžiamais įrankiais, priemonėmis, draudžiamais medžioklės būdais užtraukia baudą nuo 600 iki 1700 eurų,

neteisėtas žvejybos įrankių (išskyrus elektros arba ultragarso žvejybos prietaisus), kuriuos naudoti draudžiama pagal teisės aktus, gaminimas, realizavimas, įsigijimas arba laikymas užtraukia baudą nuo 60 iki 200 eurų.

Alytaus gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai nuolat tikrina medžiojančius asmenis, vykdo reidus, tikrina turimą informaciją, susijusią su medžioklės pažeidimais.

Primename, kad apie draudžiamus įrankius ar kitus neteisėtus žvejybos ar medžioklės būdus galite pranešti telefonu 112 arba AAD Pranešimų priėmimo tarnybos telefonu (8 5) 273 2995.

Re: BRAKONIERIAI

medziotojas » 2021-Rgp-27 15:57

Klaipėdos aplinkosaugininkams įkliuvo kilpininkas ir žuvusią briedę pasisavinę asmenys

Data
2021 08 27


Ketvirtadienis Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnams buvo rezultatyvus. Kretingos rajone aplinkosaugininkai pričiupo kilpininką. Klaipėdos rajone nustatyti asmenys, pasisavinę avarijoje žuvusią briedę.

Ketvirtadienį Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai kartu su policijos pareigūnais Kretingos rajone patikrino sodybą, kurios šeimininkas – jiems gerai žinomas kilpininkas.

Aplinkosaugininkų įtarimai pasitvirtino – ūkiniame pastate rastos kilpos laukiniams gyvūnams gaudyti. Asmeniui gresia bauda iki 860 eurų, kilpos paimtos.

„Kilpos – ypač žiaurus gyvūnų gaudymo būdas, į jas pakliuvę gyvūnai patiria daug sužalojimų ir kankinasi tol, kol nusilpę nugaišta. Todėl svarbu, kad šįkart radome jas bent jau ne išslapstytas miške. O visų žmonių labai prašome apie tokius brakonierius nedvejojant iškart pranešti aplinkosaugininkams“, – pabrėžia Klaipėdos GGAI vyr. specialistas Mindaugas Salys.

Tą pačią dieną aplinkosaugininkai kartu su Lietuvos policija Klaipėdos rajone nustatė asmenis, be Aplinkos apsaugos departamento leidimo pasisavinusius eismo įvykyje žuvusią briedžio patelę. Asmenims gresia baudos iki 90 eurų.

„Perspėjame, kad draudžiama pasisavinti medžioklės plotų vienete rastus nugaišusius, per susidūrimą su transporto priemonėmis, žemės ūkio technika ar dėl kitų priežasčių žuvusius medžiojamuosius gyvūnus ar jų dalis, apie tai nepranešus medžioklės plotų naudotojui ir AAD ir negavus leidimo pasiimti šiuos gyvūnus ar jų dalis. Jei gyvūnas paimamas apie tai nepranešus nustatyta tvarka, laikoma, kad gyvūnas paimtas neteisėtai“, – primena M. Salys.

Re: BRAKONIERIAI

medziotojas » 2021-Rgp-18 09:04

Pažeidėjui už neteisėtą medžioklės priemonės naudojimą gresia bauda iki 1700 eurų


Data
2021 08 17
naktinis.jpg
Praėjusį savaitgalį Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai vykdė reidą Klaipėdos rajono medžioklės plotuose ir nustatė asmenį, slėpusį naktinio matymo priedėlį prie optinio taikiklio.

Aplinkosaugos pareigūnai miške sustabdė įtartiną transporto priemonę, vairuojamą medžiotojo.

Atlikus apžiūrą ir patikrinus ginklą, buvo pastebėta, kad ant optinio taikiklio yra matomos naktinio matymo priedėlio naudojimo žymės.

„Sulaikytas medžiotojas vengė parodyti, kas yra jo kišenėse. Todėl asmeniui priminėme, kad teisėtų pareigūnų reikalavimų nevykdymas užtraukia administracinę atsakomybę, ir medžiotojas iš kišenės ištraukė neteisėtą medžioklės priemonę“, – sakė Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnas Mindaugas Salys.

Už neteisėtą naktinio matymo priedėlio prie optinio taikiklio laikymą pažeidėjui gresia bauda iki 1700 eurų bei teisės medžioti atėmimas nuo trejų iki penkerių metų. Taip pat paimtas šautuvas ir priedėlis.

Aplinkosaugininkai primena, kad medžioklės plotuose draudžiama naudoti ar turėti naktinio matymo taikiklius ir naktinio matymo priedėlius prie optinių taikiklių.

Re: BRAKONIERIAI

medziotojas » 2021-Lie-30 17:57

Pažeidėjams neteisėtai sumedžiojusiems stirnino patiną gali tekti sumokėti daugiau nei 3,5 tūkst. eurų

Data
2021 07 30


Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, šiandien naktį, kartu su Lietuvos policija nustatė du asmenis neteisėtai sumedžiojusius stirnos patiną.

Pagal gyventojų pranešimus buvo nustatytas šiurkštus medžioklės taisyklių pažeidimas. Taip pat sulaikyti du asmenys neteisėtai sumedžioję stirnos patiną.

„Medžioti tokį laukinį gyvūną asmenys gali tik turėdami medžioklės lapą. Neturint jo, tai daryti draudžiama. Primename, kad niekam nedaromos išimtys ir visiems galioja tokios pačios Medžioklės Lietuvos Respublikoje taisyklės. Taigi raginame laikytis taisyklių, kitu atveju gresia baudos, žalos gamtai atlyginimas ir teisės medžioti atėmimas“, – pabrėžia Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos vyr. specialistas Mindaugas Salys.

Iš pažeidėjų buvo paimtas šautuvas ir automobilis, kuriuo buvo gabenama neteisėtai sumedžioto stirnino skerdiena.

Asmenims, pažeidusiems Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisykles, bus surašyti administracinio nusižengimo protokolai ir gresia baudos nuo 800 iki 1800 eurų su pažeidimo padarymo įrankių konfiskavimu.

Taip pat, teks atlyginti žalą, padarytą laukinei gyvūnijai – 1754,50 eurų.

Re: BRAKONIERIAI

medziotojas » 2021-Bir-17 09:59

Klaipėdos aplinkosaugininkai laimėjo dar vieną teismą dėl neteisėtai sumedžioto šernoData
2021 06 17


Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnų darbas davė rezultatų. Po laimėtų teismo procesų konfiskuoti penki termovizoriai ir graižtvinis šautuvas, panaudotas neteisėtai sumedžiojus šerną.

Praėjusių metų lapkritį Klaipėdos aplinkosaugininkai Šilalės rajone nustatė asmenį, medžioklės lape nepažymėjusio per teisėtą medžioklę sumedžioto šerno.

Tauragės apylinkės Šilalės teismo rūmai pripažino medžiotoją kaltu, nes gyvūnas nebuvo pažymėtas medžioklės lape, todėl laikomas sumedžiotas neteisėtai. Teismo sprendimu asmeniui reiks atlyginti gamtai padarytą žalą, viršijančią 1000 eurų, ir sumokėti 400 eurų baudą su graižtvinio šautuvo konfiskavimu.

Taip pat, įsiteisėjus teismo sprendimams dėl civilinėje apyvartoje uždraustų daiktų, naudotų medžioklėje, Turto valdymo ir ūkio departamentui prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos buvo perduoti ir penki naktiniai termovizoriniai priedėliai.

Naktiniai termovizoriai yra priskirti A kategorijos ginklų priedėliams, juos draudžiama naudoti medžioklėje ir turėti medžioklės plotuose.

„Džiaugiamės, kad pusantrų metų trukę teismo procesai baigėsi aplinkosaugininkų pergale. Bylas išnagrinėję teismai asmenis pripažino kaltais ir galiausiai įsiteisėjus nutarimams teismas konfiskavo termovizorius bei graižtvinį šautuvą“, – sako Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnas Mindaugas Salys.

Re: BRAKONIERIAI

medziotojas » 2021-Geg-21 05:40

Gegužė Pakruojo aplinkosaugininkams buvo sėkminga: teismas paskelbė kaltais du neteisėtai medžiojusius asmenisData
2021 05 20


Aplinkos apsaugos departamento Pakruojo aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnai gegužę laimėjo du teismus. Abu asmenys buvo pripažinti padarę aplinkosauginius nusižengimus ir neteisėtai sumedžioję laukinius gyvūnus.

2020 m. gruodį Pakruojo aplinkosaugininkai atliko tyrimą dėl sumedžioto tauriojo elnio, kai apie sumedžiotą žvėrį asmuo nepažymėjo medžioklės lape ir neinformavo Aplinkos apsaugos departamento Pranešimų priėmimo tarnybos.

„Kai taurusis elnias buvo sužeistas, medžiotojas privalėjo informuoti Pranešimų priėmimo tarnybą dėl žvėries nušovimo, bet to nepadarė. Atliekant tyrimą, medžiotojas keitė įvykio versijas. Teigė, kad nerado sužeisto elnio, vėliau, sakė, kad gyvūnas buvo jau kritęs ir pan. Tyrimą apsunkino ir tai, kad nebebuvo žvėries kūno. Tačiau surinkti parodymai ir įkalčiai teismą įtikino ir medžiotojas turės atsakyti už savo neteisėtus veiksmus“, – sakė Pakruojo aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnė Erika Junevičienė.

Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmai medžiotoją pripažino kaltu padarius Administracinių nusižengimų kodekso 290 straipsnio 1 ir 8 dalies nusižengimus, skyrė 800 eurų baudą ir atėmė teisę medžioti vieniems metams.

Šių metų vasarį aplinkosaugininkai nustatė medžiotoją, kuris gretimo medžioklės būrelio plotuose iš automobilio arčiau nei 200 m metrų atstumu nuo gyvenamojo namo sumedžiojo lapę.

„Medžiotojas neteisėtai medžiojo iš transporto priemonės kaimyniniame medžioklės ploto vienete, neturėdamas nustatyta tvarka išduoto galiojančio medžioklės lapo. Tyrimo metu asmenys taip pat vis keitė parodymus norėdami suklaidinti pareigūnus, bet surinkti įkalčiai patvirtinto medžiotojo kaltę“,– teigė aplinkosaugininkė.

Šių metų gegužės mėnesį Pakruojo teismo rūmai, įvertinę aplinkosaugininkų surinktus įrodymus, medžiotoją pripažino padarius nusižengimą. Pagal Administracinių nusižengimų kodekso 290 straipsnio 5 ir 8 dalis jam skirta 1050 eurų bauda ir teisės medžioti atėmimas dvejiems metams.

Taip pat medžiotojui teks atlyginti gyvūnijai padarytą žalą – 175,45 euro.

Teismo nutarimai gali būti skundžiami.

Re: BRAKONIERIAI

medziotojas » 2021-Geg-21 05:39

Neteisėta bebrų medžioklė ir tinklai Tauragės r. gyventojui kainuos iki 4800 eurųData
2021 05 19


Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos gyvosios gamtos inspekcijos pareigūnai kartu su Tauragės AVPK policijos pareigūnais, tikrindami informaciją dėl neteisėtai sumedžiotų laukinių gyvūnų, nustatė du pažeidėjus.

Tikrinant vieną sodybą Tauragės rajone, buvo rasti du ne mėgėjų žvejybos įrankiai – statomieji tinklai. Juos laikiusiam asmeniui bus paskirta 60–200 eurų bauda, tinklai paimti.

Kitoje sodyboje rasti šeši ne mėgėjų žvejybos įrankiai – statomieji tinklai ir susūdyti aštuonių bebrų kailiai.

Paaiškėjo, kad sodybos šeimininkas neturi teisės medžioti, o bebrus jis sumedžiojo 2020 m. rudenį Irtuonos upelyje, Tauragės r.

Laukinių gyvūnų rūšims padaryta žala siekia 2790 eurų, asmeniui gresia bauda iki 1800 eurų. Be to, jam teks sumokėti ir baudą už neteisėtai laikytus tinklus – 60–200 eurų.

„Labai svarbu, kad saugodami aplinką, nustatydami pažeidėjus, mes galime bendradarbiauti su policija. O kad bendras darbas duoda gerų rezultatų, patvirtina šio savaitgalio reidas. Kartu aplinkosaugininkams vertinga ir žmonių pagalba – apie pažeidimus mums praneša ir patys žvejai, ir medžiotojai. Taigi mes matome, kad visuomenės atsakingumas tik auga“, – sakė Klaipėdos gyvosios gamtos inspekcijos vyr. specialistas Mindaugas Salys.

Re: BRAKONIERIAI

medziotojas » 2021-Bal-29 16:02

Bus teisiamas įrašus apie daugiau nei 90 nušautų gyvūnų iš medžioklės lapų ištrynęs vyrasBNS
2021 m. balandžio 29 d.Teismui perduota baudžiamoji byla, kurioje medžiotojas iš Vilniaus yra kaltinamas per penkerius metus iš medžioklės lapų ištrynęs informaciją apie daugiau nei 90 nušautų gyvūnų, ketvirtadienį pranešė Utenos apylinkės prokuratūra.
Pasak prokuratūros, vyras kaltinamas iš medžioklės lapų ištrynęs informaciją apie 2014-2019 metais sumedžiotus 34 stirninus, 12 tauriųjų elnių, vieną briedį, 11 suaugusių šernų ir 36 šernų jauniklius.
Medžiotojui pateikti kaltinimai dokumentų klastojimu ir neteisėtu laukinės gyvūnijos išteklių naikinimu, kuriuo padaryta didelė žala gamtai. Aplinkos apsaugos departamentas byloje yra pateikęs ieškinį dėl daugiau 167,5 tūkst. eurų žalos gyvūnijos ištekliams atlyginimo.
Ikiteisminio tyrimo duomenimis, įtarimas dėl galbūt klastojamų medžioklės lapų pirmiausia kilo Utenos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkui, atlikusiam planinį vieno Molėtų rajono medžiotojų klubo patikrinimą.
Pamačius, kad dokumentuose gali būti panaikinta dalis įrašų, įtartini medžioklės lapai tuomet buvo perduoti ištirti Lietuvos teismo ekspertizės centrui. Centro ekspertams patvirtinus, kad dokumentuose iš tiesų specialiu cheminiu trinikliu buvo naikinami įrašai, nuspręsta pradėti ikiteisminį tyrimą. Tyrimą šioje byloje atliko Molėtų rajono policijos komisariato pareigūnai, jam vadovavo Utenos apylinkės prokuratūros prokuroras Gintaras Čekuolis. Bylą nagrinės Utenos apylinkės teismo Molėtų rūmai.

Re: BRAKONIERIAI

medziotojas » 2021-Bal-29 15:58

Širvintų rajone nustatytas kilpininkasData
2021 04 29


Aplinkos apsaugos departamento Vilniaus gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai Širvintų rajone, turėdami informacijos, kad miške vykdoma medžioklė neteisėtais būdais, reido metu sulaikė asmenį, kuris medžioklę vykdė neteisėtais būdais, įrengiant kilpas. Asmeniui gresia bauda iki 1700 eurų.

„Jau kurį laiką stebėjome šias apylinkes, vykdydami reidą pastebėjome asmenį, kuris pagal požymius atitiko anksčiau vaizdo įrašuose fiksuotą pažeidėją. Sulaikius asmenį, jis prisipažino, kad yra pastatęs tris kilpas, skirtas laukiniams gyvūnams gaudyti. Taip pat, parodė kilpų įrengimo vietas“, – sakė Vilniaus gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkas Sigitas Mikėnas.

Pažeidėjui surašytas administracinių nusižengimų protokolas.

Taip pat jam gresia bauda nuo 600 iki 1700 eurų su kilpų konfiskavimu.

Į viršų