Aplinkos apsaugos naujienos.

Atsakymo rašymas


Šis klausimas skirtas apsisaugoti nuo automatizuotų formas užpildančių internetinių šiukšlių robotų.
Šypsenėlės
:) :( :D :lol: :ROFL: :cool: :Yahoo!: :x :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :o :shock: :crazy: %) :P :Rose: :Search: =@ :Bravo: :good: :bad: :sorry: :pardon: :beer: :no: :friends: O:-)
Rodyti daugiau šypsenėlių

BBKodas yra ĮJUNGTAS
[img] yra ĮJUNGTAS
[flash] yra IŠJUNGTAS
[url] yra ĮJUNGTAS
Šypsenėlės yra ĮJUNGTOS

Temos peržiūra
   

Išskleisti vaizdą Temos peržiūra: Aplinkos apsaugos naujienos.

Re: Aplinkos apsaugos naujienos.

medziotojas » 2021-Bir-05 10:48

Aplinkosaugininkai: paėmę laukinį gyvūno jauniklį, galite padaryti tik žalos


2021 06 03


Vakar Aplinkos apsaugos departamento Panevėžio gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai gavo pranešimą, kad Biržų rajono gyventojas savavališkai paėmė miške rastą stirnos jauniklį. Pranešimas pasitvirtino ir asmeniui už tokį elgesį gresia administracinė atsakomybė.

Aplinkosauginiai skubiai nuvyko į asmens, paėmusio stirniuką, namus. Kadangi nebuvo praėję daug laiko nuo jauniklio paėmimo iš jo natūralios buveinės, inspektoriai nusprendė kuo skubiau stirniuką grąžinti į tą pačią vietą, iš kur jis buvo paimtas.

Pasak stirniuką paėmusio asmens, jam pagailo miške sausumos salelėje palikto verkiančio jauniklio. Tačiau asmuo nesidomėjo, ar gyvūnui tikrai reikalinga pagalba ir ar jis tikrai likęs vienišas.

Nuvykę į vietą, kurioje gyventojas rado jauniklį, tiek pareigūnai, tiek pažeidėjas įsitikino, kad stirniukas tikrai nebuvo vienišas, nes miške jo ieškojo mama.

„Labai gaila, kad žmonės vis dar nesupranta, jog paimdami gyvūnus iš aplinkos, tai yra iš jų namų, padaro daug žalos. Stirnų uoslė labai stipri ir, užuodusios žmogaus kvapą, jos gali nebepriimti savo jauniklių. Tikimės, kad žmogaus „prisilietimas“ šiuo atveju nebus pakenkęs stirniukui ir motina juo pasirūpins“, – sako Panevėžio gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkė Mantė Ramanauskienė.

Kaip teigia aplinkosaugininkė, gyvūnų vieta yra gamtoje ir jie puikiai moka savimi pasirūpinti.

„Dažniausiai patelės, stengdamosi apsaugoti mažylius, pasitraukia nuo jų jausdamos grėsmę. Kaip ir šiuo atveju – stirna tiesiog trumpam atsitraukė nuo jauniklio. Pabrėžiame, kad laukinių gyvūnų paėmimas ne tik užtraukia administracinę nuobaudą, bet ir gali sugriauti visas galimybes gyvūnui būti gamtos dalimi.

Šiuo metu jauniklių perėjimo ir vedimosi metas, tad geriausia palikti kuo daugiau erdvės ir nedrumsti jų ramybės“, – priduria M. Ramanauskienė.

Pagal Administracinių nusižengimų kodeksą asmeniui, neteisėtai iš gamtos paėmusiam laukinį gyvūną, gresia administracinė teisena ir iki 150 eurų bauda.

Apie aplinkos apsaugos pažeidimus galite pranešti telefonu 112 arba AAD Pranešimų priėmimo tarnybos telefonu (8 5) 273 2995.

Re: Aplinkos apsaugos naujienos.

medziotojas » 2021-Geg-21 17:56

Kodėl tik medžiotojai ? O žvejai, golfo klubų ir pan. nariai ?! Ten daug daugiau korupcinių ryšių !

Re: Aplinkos apsaugos naujienos.

medziotojas » 2021-Geg-21 17:52

Medžiotojams – elektroninės priemonės vietoje kalno popierių

Data
2021 05 20


Visi duomenys apie medžioklę po kelių metų bus kaupiami vienoje vietoje – dabar Aplinkos ministerijos kuriamoje Biologinės įvairovės informacinėje platformoje (BIIP). Šioje informacijos apie biologinę įvairovę rinkimo, tvarkymo, analizės ir pateikimo visuomenei sistemoje medžioklės modulis apims visus jos procesus, pradedant sumedžiojimo limitų planavimu ir baigiant medžioklės bei laimikio registravimu.

„Medžioklės lapai taps elektroniniai. Tai leis saugiau jaustis ir patiems burelių nariams, ir tiksliau vykdyti medžiotojų kontrolę“, – sako aplinkos ministras Simonas Gentvilas.

Pagrindinis ministerijos siekis – atsisakyti popierinių dokumentų, perkeliant visą informaciją apie medžioklę į elektroninę erdvę. „Medžiotojams nebereikės spausdinti ir pildyti ranka medžioklės lapų, prašymų nustatyti limitus, ataskaitų apie sumedžiotus žvėris“, – sako Aplinkos ministerijos Gamtos apsaugos politikos grupės vadovas Algirdas Klimavičius.

Pasak jo, medžioklės limitų planavimas bus gerokai paprastesnis. Juos nustatančioms savivaldybių komisijoms nereikės gaišti laiko posėdžiams, pildyti dokumentų, jų siuntinėti, sukti galvą, kaip pranešti apie savo sprendimus medžiotojams. Viskas bus matoma vienoje informacinėje sistemoje. Siūloma, kad medžiotojai prašymą nustatyti žvėrių limitus galėtų įkelti tiesiai į BIIP medžioklės modulį. Po komisijos posėdžio jie joje matytų, kiek ir kokių žvėrių gali sumedžioti sezono metu.

Yra ir kitų privalumų – šiuos procesus galės stebėti visi besidomintys, vienoje vietoje bus matomi duomenys apie visus pastaraisiais metais nustatytus medžioklės limitus atskirų medžioklės plotų naudotojams, bendras leidžiamų sumedžioti gyvūnų skaičius. Todėl ši informacija bus patikimesnė, skaidresnė.

Tai palengvins darbą medžiokles kontroliuojantiems aplinkos apsaugos pareigūnams. Užuot tikrinę informaciją ir siuntinėję ataskaitas, jie galės užsiimti svarbesne veikla. Be to, pasak Algirdo Klimavičiaus, bus užtikrintas grįžtamasis ryšys tarp medžioklės plotų naudotojų ir medžioklę kontroliuojančių institucijų.

Tikimasi, kad BIIP padės sumažinti brakonieriavimo mastą, palengvins vykdomų medžioklių registraciją ir sumedžiotų žvėrių apskaitą. Svarstoma galimybė pasitelkti mobilias aplikacijas, panašias į naudojamas automobiliams parkuoti. Medžiotojas ir prieš medžioklę, ir ją baigęs, ir prieš kraudamas į automobilį sumedžiotą žvėrį apie tai praneštų SMS žinutėmis į specialų serverį.

Aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės pareigūnai šią informaciją matytų savo mobiliuosiuose telefonuose. Tai padėtų išvengti piktnaudžiavimo. Ne paslaptis, kad kai kurie medžiotojai laimikį medžioklės lape pažymi, tik kai juos sustabdo gamtos apsaugos inspektoriai. Nebebūtų įmanoma padidinti ir sumedžiotų sezono metu žvėrių skaičiaus, siekiant priartinti jį prie limitų ir taip vengiant medžiojamų gyvūnų miškui padarytos žalos atlyginimo.

Medžioklės modulis apimtų ir didžiųjų plėšrūnų apskaitą, sudarytų galimybes prie jos prisijungti plačiajai visuomenei ir teikti informaciją apie šiuos gyvūnus. Kuo daugiau žmonių įsitrauks, tuo apskaita bus patikimesnė ir kokybiškesnė.

„Pasenęs ir neefektyvus medžioklės apskaitos būdas bus pakeistas skaitmeniniu“, – teigia Laimis Runkevičius, BIIP projekto IT grupės vadovas. Be to, turėsime išsamią statistiką apie medžiokles, sumedžiotus žvėris realiu laiku – žinosime, kiek ir kur vyksta medžioklių. Tai leis efektyviau jas kontroliuoti, bus aišku, kokiu metų laiku kokiuose miškuose ir kiek sumedžiota žvėrių.“

Medžioklės modulis – tai tik vienas iš daugiau kaip dešimties būsimos BIIP modulių. Planuojama, kad jis pradės veikti 2023 metais.

BIIP sukurti skirta 1,8 mln. eurų iš ES sanglaudos fondų lėšų.

Re: Aplinkos apsaugos naujienos.

medziotojas » 2021-Bal-23 08:17

Marijampolės aplinkosaugininkai sėkmingai perkėlė barsuką į laukinę gamtą


Data
2021 04 21


Aplinkos apsaugos departamento Marijampolės valdybos aplinkos apsaugos pareigūnai padėjo Vilkaviškio miesto gyventojai, sugavę jos sandėliuke apsigyvenusį barsuką. Aplinkosaugininkai laukinį gyvūną saugiai paleido į gamtą.

Į Marijampolės valdybos aplinkos apsaugos pareigūnus kreipėsi Vilkaviškio miesto gyventoja su prašymu iškeldinti sandėliuke apsigyvenusį laukinį gyvūną – barsuką.
1595_7e9efa7e1df7100d15e1e515adf408d1.jpg
„Gyventoja informavo, kad barsukas jos sandėliuke apsigyvenęs jau kelias dienas. Moteris buvo palikusi atidarytas duris, tačiau nekviestas svečias apleisti patalpų neketino. Gyventoja kreipėsi į kitas institucijas, kad padėtų iškeldinti barsuką, ir joms nesutikus, galiausiai kreipėsi į mus, aplinkosaugininkus“, – sako Marijampolės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkas Raimondas Smagurauskas.

Kaip teigia R. Smagurauskas, nors šiuo atveju padėti nėra aplinkosaugininkų pareiga, suprasdami situaciją negalėjo atsisakyti pagelbėti tiek žmogui, tiek ir mylimiems gyvūnams.

Atvykę į vietą aplinkos apsaugos pareigūnai apžiūrėjo barsuką. Įsitikinę, kad gyvūnas sveikas, be jokių išorinių sužeidimų, gyvūną sugavo, išvežė iš sandėliuko ir paleido į barsukui labiau tinkamą aplinką –gamtą.

„Barsukas buvo ramus ir neagresyvus, taigi jį sugauti nebuvo sudėtinga. Džiaugiamės, kad gyvūnas nebekels rūpesčių gyventojai ir sveikas, bei guvus galės įsikurti jam saugioje aplinkoje“, – priduria aplinkosaugininkas.

Re: Aplinkos apsaugos naujienos.

medziotojas » 2021-Bal-18 10:47

Aplinkos ministras sustabdė medžioklę Punios šile2021 Balandžio 17
Autorius: Agroeta


Aplinkos ministras Simonas Gentvilas pavedė Valstybinių miškų urėdijai užtikrinti, kad nuo gegužės 1 d. profesionalios medžioklės plotuose Punios šile nebūtų planuojamos ir organizuojamos elninių žvėrių medžioklės, iki bus apsispręsta dėl Punios šilo rezervato statuso.

Aplinkos ministro patarėjo bioįvairovei ir gyvūnų gerovei Mariaus Čepulio teigimu, toks ribojimas padeda pasiruošti artėjančiam faktui, kad Punios šile žvėrių medžioklė anksčiau ar vėliau nebebus galima. „Tame miške tradiciškai organizuojamos garsios elnių medžioklės. Dabar jas sustabdome, o ateityje medžioklės ten iš viso nebevyks“, – sako Marius Čepulis.

Valstybinių miškų urėdijos vadovas Valdas Kaubrė atkreipia dėmesį, kad Nemuno kilpų vieta visuomet pasižymėjo elninių žvėrių populiacijos gausa. Tuo metu kiškiai ten nesiveisia, o šernų negausu. „Medžioklės tradicijos Punios šile turi senas ir gilias tradicijas. Suprantame šiuolaikinės visuomenės lūkesčius: jeigu šioje vietoje norima matyti rezervatą, natūralu, kad profesionalios medžioklės veikla Punios šile neturi būti vykdoma“, – sako Valdas Kaubrė.

Šiuo metu Aplinkos ministerijoje keičiama Nemuno kilpų regioninio planavimo schema, pagal kurią bus išplėstas Punios šilo rezervatas. Planuojama Punios šilo gamtinį rezervatą ir Punios šilo botaninį zoologinį draustinį sujungti į vieną ir pakeisti jo statusą į lankomo gamtinio rezervato.

Punios šilo gamtinis rezervatas apima 457 hektarų teritoriją, o naujojo rezervato teritorija sudarytų per 2,7 tūkst. hektarų.

Re: Aplinkos apsaugos naujienos.

medziotojas » 2021-Vas-05 16:56

Aplinkos apsaugos departamentas: atšalus orams nepamirškime padėti ir laukiniams gyvūnams


Data
2021 02 05


Aplinkos apsaugos departamentas primena – pastebėję ir įsitikinę, kad laukiniam gyvūnui reikalinga pagalba, nedelsdami kreipkitės skubiosios pagalbos tarnybų telefonu 112 arba visą parą veikiančiais Gyvūnų globėjų asociacijos telefonais 8 655 70058 arba 8 686 44828.

„Šį savaitgalį vėl pranešamas speigas, tikėtina, kad gausime nemažai pranešimų, susijusių su gyvūnais. Norime atkreipti visų žmonių dėmesį, kad, pamačius gyvūnus, kuriems reikia pagalbos, informuotumėte skubiosios pagalbos centro telefonu – 112 arba į gyvūnų globėjų asociacijas. Taip kartu užtikrinsime, kad gyvūnui pagalba būtų suteikta laiku“, – atkreipė dėmesį Pranešimų priėmimo tarnybos viršininkas Mantas Arbūzas.

Lietuvoje vis dar žiemojančioms gulbėms, antims ir kitiems paukščiams, temperatūrai nukritus žemiau –10 °C, vis sunkiau susirasti maisto. Todėl tik tokiu metu galime lesinti paukščius, ir tik paukščiams tinkamu lesalu. Gulbėms ir antims galite paberti grūdų ir avižų. Mažesniems paukšteliams – nelukštentų saulėgrąžų, nesūdytų lašinių, miežių, kviečių ar kt. grūdų.

Apsisaugoti nuo šalčio mažiems paukšteliams padeda inkilai. Juos galite pakabinti ant medžių – taip suteiksite paukščiukams saugią ir šiltą užuovėją.

Jei pastebėjote prie ledo prišalusių paukščių, pirmiausia pabaidykite ir įsitikinkite, ar jie tikrai prišalę. Ledo sukaustyti paukščiai akivaizdžiai bando ištrūkti arba nepajuda iš vietos bent dieną.

Pastebėję prišalusį, sužeistą ar pasiklydusį laukinį gyvūną, kreipkitės telefonu 112 arba į Gyvūnų globėjų asociaciją:

Vilniuje: Justiniškių g. 64, Vilnius, „Buivydiškių veterinarijos klinika“, tel. 8 663 77737;
Kaune: Šv. Gertrūdos g. 46, „Gyvūnų priežiūros centras“, tel. 837 322 333;
Klaipėdoje: Kalnuvėnai, Klaipėdos raj., „Vakarų Lietuvos gyvūnų priežiūros centras“, tel. 8 687 36888;
Alytuje: Norgeliškės, Alytaus raj., „Alytaus regiono gyvūnų globos namai“, tel. 8 686 29110;
Šiauliuose: Žuvininkų g. 1, „Šiaulių jaunųjų gamtininkų centras“, tel. 8 415 23883;
Panevėžyje: Senasis Vilniaus kel. 15, Liūdynė, „Jūratės Paltarokės ūkis“, tel. 8 633 69900

Re: Aplinkos apsaugos naujienos.

medziotojas » 2021-Vas-01 12:06

Paskutinę sausio savaitę gauti 294 pranešimai apie įtariamus pažeidimusData
2021 02 01


Sausio 25–31 d. Aplinkos apsaugos departamento Pranešimų priėmimo tarnyba apie galimus pažeidimus gavo 294 pranešimus. Iš ne darbo metu gauto 31 pranešimo 19 pasitvirtino.

Paskutinę sausio savaitę Pranešimų priėmimo tarnybos darbuotojams apie žvejybos pažeidimus pranešta 8 kartus, apie medžioklės – 24. Dėl atliekų deginimo kreiptasi – 22 kartus, netinkamo atliekų tvarkymo kreiptasi 12 kartų, nuotekų – 15, vandens taršos – 8, neteisėtų kirtimų – 3, vandens apsaugos juostų pažeidimų – 4, oro taršos – 6, dėl kitų pažeidimų ir konsultacijų – 9 kartus.

Apie į autoįvykius pakliuvusius laukinius gyvūnus praėjusią savaitę kreiptasi net 114 kartų (ankstesnę savaitę tokių pranešimų buvo 176), dėl kitų įvykių su gyvūnais – 69 kartus (ankstesnę savaitę tokių pranešimų buvo 132).

Reaguodami į pranešimus apie galimus pažeidimus, aplinkosaugininkai ne darbo metu patikrinti informacijos vyko 31 kartą, 19 iš jų pasitvirtino.

Apie žvejybos pažeidimus buvo pranešta 6 kartus (5 pasitvirtino), 5 kartus buvo pranešta apie medžioklės pažeidimus (2 pasitvirtino). Dėl atliekų deginimo kreiptasi 4 kartus (1 pasitvirtino), nuotekų – 6 (5 pasitvirtino), vandens taršos – 2 (nepasitvirtino), atliekų netvarkymo – 2 (pasitvirtino), oro taršos – 2 (1 pasitvirtino), vandens apsaugos juostų pažeidimų – 1 (pasitvirtino), įvykių su laukiniais gyvūnais – 2 (pasitvirtino), dėl kitų pažeidimų – 1 (nepasitvirtino).

Re: Aplinkos apsaugos naujienos.

medziotojas » 2021-Sau-26 12:51

Praėjusią savaitę rekordinis pranešimų skaičius apie į autoįvykius pakliuvusius gyvūnus ir medžioklės bei žvejybos pažeidimus


Data
2021 01 26


Sausio 18–24 d. Aplinkos apsaugos departamento Pranešimų priėmimo tarnyba apie galimus pažeidimus gavo 453 pranešimus. Iš ne darbo metu gautų 26 pranešimo 21 pasitvirtino.

Bendrame reide sulaikytas asmuo, nelegaliai vežęs ginklus

Savaitgalį Marijampolės rajone Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai, dalyvaudami bendrame reide kartu su Lietuvos kelių policijos tarnybos pareigūnais, sulaikė asmenį A. K., kuris savo automobilyje gabeno du medžioklinius graižtvinius šautuvus ir šaudmenis.

Sulaikius asmenį nustatyta, kad jis gabenamiems šautuvams ir šaudmenims neturi reikiamų dokumentų. Apžiūrėjus automobilį rastas ir šautuvo duslintuvas. Toks ginklo priedėlis priklauso A kategorijai ir yra draudžiamas.

Į įvykio vietą buvo iškviestas papildomas policijos ekipažas, perduoti ginklai ir šaudmenys. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Zarasų r. įkliuvo asmuo, nelegaliai laikęs žvejybos įrankius

Praėjusią savaitę netrūko ir žvejybos pažeidimų. Utenos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, dalyvaudami reide Zarasų r. asmenį, kuris sodyboje laikė dvylika draudžiamų žvejybos įrankių – tinklų.

Asmeniui surašytas administracinio nusižengimo protokolas ir paimti tinklai.

Jam gresia administracinė atsakomybė pagal ANK 291 str. 6 dalį. Taip pat bauda nuo 60 iki 200 eurų su tinklų konfiskavimu.

Ne darbo metu – 26 pranešimai

Praeitą savaitę Pranešimų priėmimo tarnybos darbuotojams apie žvejybos pažeidimus pranešta 16 kartų, apie medžioklės – 33. Dėl atliekų deginimo kreiptasi – 26 kartų, netinkamo atliekų tvarkymo kreiptasi 12 kartų, nuotekų – 11, vandens taršos – 5, neteisėtų kirtimų – 9, vandens apsaugos juostų pažeidimų – 3, oro taršos – 15, avarijų – 2, kitų pažeidimų – 6 kartus.

Apie į autoįvykius pakliuvusius laukinius gyvūnus praėjusią savaitę kreiptasi net 176 kartus (ankstesnę savaitę tokių pranešimų buvo 138), dėl kitų įvykių su gyvūnais – 132 kartus (ankstesnę savaitę tokių pranešimų buvo 168). Sakiau, kad vaikštadieniai prasideda

Reaguodami į pranešimus apie galimus pažeidimus, aplinkosaugininkai ne darbo metu patikrinti informacijos vyko 26 kartus, 21 iš jų pasitvirtino.

Apie žvejybos pažeidimus buvo pranešta 6 kartus (5 pasitvirtino), 9 kartus buvo pranešta apie medžioklės pažeidimus (1 pasitvirtino). Dėl atliekų deginimo kreiptasi 3 kartus (2 pasitvirtino), nuotekų – 3 (pasitvirtino), vandens taršos – 1 (pasitvirtino), neteisėtų kirtimų – 1 (pasitvirtino), atliekų netvarkymo – 1 (nepasitvirtino).

Apie aplinkos apsaugos pažeidimus galite pranešti elektronine sistema https://aakis.am.lt/. Apie skubaus reagavimo reikalaujančius įvykius praneškite telefonu 112 arba AAD Pranešimų priėmimo tarnybos telefonu (8 5) 273 2995.

Re: Aplinkos apsaugos naujienos.

medziotojas » 2021-Sau-19 09:18

Praėjusią savaitę į aplinkosaugininkus kreiptasi 445 kartus, daugiausia pranešimų susiję su gyvūnais

Data
2021 01 18


Sausio 11–17 d. Aplinkos apsaugos departamento Pranešimų priėmimo tarnyba apie galimus pažeidimus gavo 445 pranešimus. Daugiausia pranešimų gauta apie gyvūnus – gyventojai kreipėsi net 306 kartus.

Apie į autoįvykius pakliuvusius laukinius gyvūnus praėjusią savaitę pranešta 138 kartus (ankstesnę savaitę tokių pranešimų buvo 121), dėl kitų įvykių su gyvūnais – 168 kartus (ankstesnę savaitę – 48).

„Įšalusių lede paukščių, kitų sužeistų gyvūnų Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai paimti globoti negali. Tai gali padaryti tik specialistai, kompetentingi įvertinti gyvūno būklę, suprantantys, kokios pagalbos reikia, turintys sąlygas jiems globoti. Be to, gyvūnui gali prireikti veterinarų pagalbos, o tokių paslaugų Aplinkos apsaugos departamentas neteikia“, – sako Gamtos išteklių apsaugos skyriaus vedėjas Kęstutis Motiekaitis.

Taigi pamačius, kad gyvūnui tikrai reikia pagalbos, geriausia skambinti tiesiai Gyvūnų globėjų asociacijai svetainėje nurodytais telefonais arba Skubiosios pagalbos tarnybų telefonu 112.

Taip pat gyventojai gali kreiptis Departamento Pranešimų priėmimų tarnybos telefonu (8 5) 273 2995 – aplinkosaugos pareigūnai suteiks konsultaciją, patars, į ką kreiptis.

Beje, priduria K. Motiekaitis, pamatę ant ledo paukštį, pirmiausia pabaidykite paukštį ir įsitikinkite, ar jis tikrai prišalęs, ar jam reikia kitokios pagalbos.

„Dar kartą svarbu priminti, kad turime elgtis atsakingai ir paukščiams nedaryti meškos paslaugos. Paukščius lesinti galima tik tada, kai jiems tikrai reikia globos, ir tai daryti gali tik specialistai – gyvūnų globėjai, veterinarai. Lesinami jie įpranta toje vietoje ir, atėjus laikui migruoti, neišskrenda ir naudojasi žmonių pagalba – dirbtiniu šėrimu“, – pabrėžia K. Motiekaitis.

Ne darbo metu – 30 pranešimų

Praėjusią savaitę Pranešimų priėmimo tarnybos darbuotojams apie žvejybos pažeidimus pranešta 7 kartus, apie medžioklės – 27. Dėl atliekų deginimo kreiptasi – 35 kartus, netinkamo atliekų tvarkymo – 12, nuotekų – 9, vandens taršos – 5, pakrantės apsaugos juostų pažeidimų – 8, neteisėtų kirtimų – 5, oro taršos – 7, kitų pažeidimų ir konsultacijų – 24 kartus.

Reaguodami į pranešimus apie galimus pažeidimus aplinkosaugos pareigūnai ne darbo metu patikrinti informacijos vyko 30 kartų, 18 iš jų pasitvirtino.

Apie žvejybos pažeidimus buvo pranešta 4 kartus (1 pasitvirtino), 10 kartų buvo pranešta apie medžioklės pažeidimus (8 pasitvirtino). Dėl atliekų deginimo kreiptasi 9 kartus (3 pasitvirtino), atliekų netvarkymo – 2 (pasitvirtino), vandens juostų pažeidimų – 2 (pasitvirtino), kitų pažeidimų – 2 (pasitvirtino), įvykių su laukiniais gyvūnais – 2 (1 pasitvirtino).

Re: Aplinkos apsaugos naujienos.

medziotojas » 2021-Sau-18 16:31

Biržuose įkliuvo kailinių, pasiūtų iš saugomos rūšies laukinio gyvūno kailio, pardavėjas

Data
2021 01 18
1324_f29da1940417cd2f67310c87e2412a0a.jpg
Aplinkos apsaugos departamento Panevėžio gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, radę skelbimą internete, sulaikė asmenį, prekiavusį saugomos rūšies laukinio gyvūno – pilkojo vilko kailio moteriškais kailiniais.

Aplinkos apsaugos departamento Panevėžio valdybos Panevėžio gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, vykdydami nuolatinę Prekybos laukiniais gyvūnais taisyklių reikalavimų užtikrinimo kontrolę, viename skelbimų portale pastebėjo skelbimą, kad Biržuose gyvenantis asmuo siūlo įsigyti iš saugomos rūšies laukinio gyvūno – pilkojo vilko kailio pasiūtus moteriškus kailinius.

Pasitelkus į pagalbą Panevėžio valdyboje dirbančias koleges, buvo susisiekta skelbime nurodytu telefono numeriu. Pasakius, kad prie skelbimo pridėtose nuotraukose ir prekės aprašyme pateikta informacija tenkina, sutarta, kad kailinių paimti atvyks ir už prekę atsiskaitys biržietis „pirkėjos“ draugas.

Pilkasis vilkas įrašytas į Tarybos Reglamento (EB) Nr. 338/97 „Dėl laukinės faunos ir floros rūšių apsaugos kontroliuojant jų prekybą“ A–C priedus. Neturint atskiro Aplinkos apsaugos agentūros leidimo, šiais gyvūnais, jų dalimis ar gaminiais iš jų prekiauti draudžiama.

Todėl sutartu laiku nežymėtu automobiliu atvykę Panevėžio gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, apžiūrėję kailinius, iš piniginės ištraukė ne prašomą pinigų sumą, o tarnybinį pažymėjimą.

Asmeniui surašytas administracinio nusižengimo protokolas, gresia 300 eurų siekianti bauda. Parduoti bandyti kailiniai paimti ir bus konfiskuoti.

Re: Aplinkos apsaugos naujienos.

medziotojas » 2021-Sau-06 16:18

Aplinkos apsaugos departamentas: dėl medžioklės plotų perdalijimo ir Baltijos taršos incidento pradėti tarnybiniai patikrinimai

Data
2021 01 04


Aplinkos apsaugos departamente (AAD) prie Aplinkos ministerijos pradėti du tarnybiniai patikrinimai dėl galimai neteisėtų pareigūnų veiksmų. Aiškinamasi, ar vienas iš pareigūnų neatskleidė tarnybinės informacijos dėl Būtingės terminale Baltijos jūroje įvykusios taršos. Taip pat tiriama, ar kitas pareigūnas galimai nepažeidė Lietuvos Respublikos medžioklės įstatymo ir neprisidėjo prie žalos valstybei padarymo, balsuodamas už medžioklės plotų perdalijimą.

Pirminiais duomenimis, AAD Klaipėdos valdybos pareigūnas savo atostogų metu, neatlikdamas tarnybinių funkcijų, gavo tarnybinės informacijos apie Baltijos jūroje išsiliejusius teršalus ir šia informacija pasidalijo su trečiaisiais asmenimis. Pirminės tarnybinės informacijos paviešinimas – apie galimą žalą gamtai, taip pat apie tikrinamo ūkio subjekto galimus veiksmus ir kitas aplinkybes galimai apribojo Aplinkos apsaugos departamento galimybes ateityje imtis teisinių veiksmų teršėjo atžvilgiu.

Kito tyrimo pirminiais duomenimis, 2020 m. gruodžio 18-ąją vykusiame Utenos rajono savivaldybės komisijos medžioklės plotų vienetams sudaryti bei jų riboms pakeisti posėdyje, AAD pareigūnas, privalantis atstovauti valstybės interesams ir užtikrinti įstatymo viršenybę, galimai pažeidė šiuos principus ir pritarė galimai teisės aktais nepagrįstiems komisijos sprendimams, kuriais galimai savininko šiuo metu neturinčio ir aukcione planuojamo realizuoti medžioklės ploto sąskaita buvo išplėstos besiribojančių medžioklės plotų vienetų ribos.

2020 spalio 9 d. Aplinkos apsaugos departamentas skelbė, kad panaikino Vilniaus universitetui išduotą leidimą naudoti medžiojamųjų gyvūnų išteklius medžioklės plotų vienete „Vilniaus universiteto medžioklėtvarkos bazė“. Šis medžioklės ploto vienetas yra Ignalinos r. ir Utenos r. savivaldybių teritorijose. Šio medžioklės ploto vieneto sąskaita galimai buvo padidinti aplinkiniai medžioklės plotais.

Plotą numatyta perduoti naudoti aukciono būdu. Sumažinus ploto apimtis, galimai ateityje gali būti padaryta turtinė žala valstybei.

Dėl šio sprendimo taip pat bus kreipiamasi į Vyriausybės atstovų įstaigą.

AAD vadovybė, siekdama skaidrinti institucijos veiklą ir mažinti korupcijos pasireiškimo tikimybę, nuo 2021 m. sausio 4 d. priėmė sprendimą atšaukti visus iki šiol į savivaldybių komisijas medžioklės plotų vienetams sudaryti bei jų riboms pakeisti deleguotus AAD atstovus ir rotacijos principu paskirti naujus institucijos atstovus. Nuo šiol AAD pareigūnai dalyvaus ne savo valdybų aptarnaujamose savivaldybėse veikiančiose komisijose, be to, turės atsiskaityti už tarnybinę veiklą balsuojant komisijose.

AAD direktorė Olga Vėbrienė akcentuoja, kad institucijos veiklos skaidrinimas, atskaitomybės už priimamus sprendimus ir vidaus kontrolės sistemos diegimas šiame institucijos veiklos etape yra vienas svarbiausių prioritetų.

Re: Aplinkos apsaugos naujienos.

medziotojas » 2020-Lap-30 12:46

Aktualiausi gyventojams – oro taršos ir medžioklės pažeidimaiData
2020 11 30


Lapkričio 23–29 d. Aplinkos apsaugos departamento Pranešimų priėmimo tarnyba apie galimus pažeidimus gavo 347 pranešimus. Daugiausia pranešimų buvo dėl galimų medžioklės ir oro taršos pažeidimų.

Pranešimų priėmimo tarnybos darbuotojams apie žvejybos pažeidimus pranešta 19 kartų, apie medžioklės – 29. Dėl netinkamo atliekų tvarkymo kreiptasi 18 kartų, atliekų deginimo 22, nuotekų – 10, vandens taršos – 9, pakrantės apsaugos juostų pažeidimų – 3, neteisėtų kirtimų – 14, oro taršos – 24, kitų pažeidimų – 1 kartą ir suteiktos 7 konsultacijos.

Apie į autoįvykius pakliuvusius laukinius gyvūnus praėjusią savaitę kreiptasi 162 kartus (ankstesnę savaitę tokių pranešimų buvo 138), dėl kitų įvykių su gyvūnais – 28 kartus.

Reaguodami į pranešimus apie galimus pažeidimus aplinkosaugos pareigūnai ne darbo metu patikrinti informacijos vyko 38 kartus.

Apie žvejybos pažeidimus buvo pranešta 10 kartų (8 pasitvirtino), 6 kartus buvo pranešta apie medžioklės pažeidimus (3 pasitvirtino). Dėl atliekų deginimo kreiptasi 5 kartus (4 pasitvirtino), oro taršos – 5 (2 pasitvirtino), atliekų netvarkymo – 3 (pasitvirtino). Apie nuotekas pranešta 4 kartus (2 pasitvirtino), neteisėtus kirtimus – 2 (1 pasitvirtino), vandens taršą – 2 (pasitvirtino), avarijas – 1 (pasitvirtino).

Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai dėkoja visiems už pagalbą ir pranešimus apie galimus pažeidimus. Štai lapkričio 28 d. Vilniaus valdybos pareigūnai visuomeninės asociacijos „Lašišos dienoraštis“ narių padedami Žeimenos upėje sulaikė neteisėtai žvejojantį asmenį (draudžiamu laiku ir draudžiamoje vietoje). Pažeidėjui buvo surašytas administracinio nusižengimo protokolas už neteisėtą žvejybą.

Apie aplinkos apsaugos pažeidimus galite pranešti telefonu 112 arba AAD Pranešimų priėmimo tarnybos telefonu (8 5) 273 2995.

Re: Aplinkos apsaugos naujienos.

medziotojas » 2020-Spa-29 17:03

Akcija „Medžioklė“: šiemet surengta daugiau reidų, patikrinta daugiau medžiotojų


Data
2020 10 29


Apibendrindamas akcijos „Medžioklė“ rezultatus, vykusios rugsėjo 15–spalio 15 d., informuoja, kad buvo surengti 129 reidai, patikrinta 190 medžiotojų, 169 žvejai ir nustatyti 38 pažeidimai.

Šios akcijos laikotarpiu Alytaus gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai gavo pranešimą dėl Prienų rajone galimai neteisėtai sumedžioto elnio. Paaiškėjo, kad į elnią per medžioklę šovęs medžiotojas medžioklės vadovui apie patį šūvį ir sužeisto elnio paieškas nepranešė.

Per tyrimą netoli medžioklės bokštelio, kuriame medžiojo šis medžiotojas, buvo rastas užkastas elnio kūnas. Elnio galva su ragais rasta pas medžiotoją, tačiau sumedžiotas gyvūnas į medžioklės lapą nebuvo įrašytas. Tyrimas dėl galimai neteisėtai sumedžioto elnio patino tęsiamas, medžiotojas turės atlyginti aplinkai padarytą žalą – 6099,2 Eur.

Akcija „Medžioklė“ rengiama kasmet, siekiant sustiprinti tauriųjų elnių ir briedžių apsaugą rujos metu, nes rujodami žvėrys įnirtingai ieško naujų teritorijų, patelių, varžovų, todėl nėra tokie budrūs ir gali tapti lengvu brakonierių grobiu.

Iš viso per vykusią akciją surengti 129 reidai (pernai – 98). Per juos patikrinta 281 transporto priemonė (pernai – 122) ir 190 medžiotojų (pernai – 108) ir 169 žvejai visoje Lietuvos Respublikos teritorijoje. Per reidus Departamento pareigūnai nustatė 38 pažeidimus. Daugiausia pažeidimų nustatė Panevėžio (11 pažeidimų) ir Utenos (9 pažeidimai) gyvosios gamtos inspekcijų pareigūnai.

Taip pat pareigūnai paėmė 10 draudžiamų medžioklės įrankių, tarp kurių šaunamieji ginklai ir jų priedai, kilpos, spąstai, naktinio matymo prietaisai ir pan.

Patikrinus žvejus, buvo paimti 25 neteisėtai naudoti įrankiai, kuriems priskiriami tinkliniai, duriamieji ir kt. įrankiai, skrituliai, meškerės, povandeniniai šautuvai ir t. t. Taip pat – 3 vandens transporto priemonės.

Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai įspėja, kad iki pat sausio pabaigos ir toliau numatoma vykdyti sustiprintą medžioklės Lietuvoje kontrolę. Pagrindinis dėmesys šiuo laikotarpiu bus kreipiamas į saugaus elgesio reikalavimų vykdymą per medžiokles su varovais.

Re: Aplinkos apsaugos naujienos.

medziotojas » 2020-Spa-23 09:26

Sulaikius medžiotojus rastas daiktas, panašus į šautuvo duslintuvą


Data
2020 10 22


Trečiadienį, spalio 21 d., Aplinkos apsaugos departamento Imuniteto tarnybos ir Lietuvos kelių policijos tarnybos pareigūnams Švenčionių rajone įkliuvo du medžiotojai. Jie turėjo galimai draudžiamą priemonę – į šautuvo duslintuvą panašų daiktą.

Per bendrą Kelių policijos tarnybos ir aplinkosaugininkų reidą buvo sulaikytas automobilis, kuriuo du asmenys vyko į medžioklę. Pareigūnai, patikrinę medžioklės daiktus, vieno medžiotojo medžioklinėje kuprinėje rado daiktą, panašų į šautuvo duslintuvą.

Asmuo buvo perduotas Švenčionių policijai aiškintis aplinkybių. Taip pat policijos pareigūnai paėmė įtarimų sukėlusį daiktą: jei ekspertizė nustatys, kad tai A kategorijos šautuvo priedėlis, jo savininkui gresia baudžiamoji atsakomybė.

Sprendimą šioje byloje priims teismas.

Re: Aplinkos apsaugos naujienos.

medziotojas » 2020-Spa-14 11:09

Matyt aukcionui bus pateikti dar 2 medžioklės plotaiVU panaikintas leidimas naudoti medžiojamųjų gyvūnų išteklius jam priklausančiame medžioklės plotų vienete

Data
2020 10 12Spalio 9 d. Aplinkos apsaugos departamentas panaikino Vilniaus universitetui išduotą leidimą naudoti medžiojamųjų gyvūnų išteklius medžioklės plotų vienete „Vilniaus universiteto medžioklėtvarkos bazė“. Šis medžioklės ploto vienetas yra Ignalinos r. ir Utenos r. savivaldybių teritorijose.

Departamento specialistams atlikus tyrimą paaiškėjo, kad VU sistemingai pažeidinėjo numatytus reikalavimus. VU interneto svetainėje neskelbė reikiamų ataskaitų (pvz., apie paskelbtas mokslines publikacijas, taikytas gyvūnijos apsaugos ir naudojimo bei gausos reguliavimo priemones), taip pat medžioklių rezultatų ar galinčių medžioti asmenų sąrašo.

Taip pat nustatyta, kad VU priskirtas medžioklės plotas buvo naudojamas ir ne pagal paskirtį. VU organizuojamose medžioklėse dalyvaudavo ir ne įstaigos darbuotojai ar studentai, t.y. asmenys, neturintys teisės vykdyti gausos reguliavimo darbų.

Aplinkos apsaugos departamento direktorės pasirašytas įsakymas įsigalioja nuo spalio 16 d.

Į viršų