BRAKONIERIAI

Atsakymo rašymas


Šis klausimas skirtas apsisaugoti nuo automatizuotų formas užpildančių internetinių šiukšlių robotų.
Šypsenėlės
:) :( :D :lol: :ROFL: :cool: :Yahoo!: :x :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :o :shock: :crazy: %) :P :Rose: :Search: =@ :Bravo: :good: :bad: :sorry: :pardon: :beer: :no: :friends: O:-)
Rodyti daugiau šypsenėlių

BBKodas yra ĮJUNGTAS
[img] yra ĮJUNGTAS
[flash] yra IŠJUNGTAS
[url] yra ĮJUNGTAS
Šypsenėlės yra ĮJUNGTOS

Temos peržiūra
   

Išskleisti vaizdą Temos peržiūra: BRAKONIERIAI

Re: BRAKONIERIAI

medziotojas » 2021-Bal-29 16:02

Bus teisiamas įrašus apie daugiau nei 90 nušautų gyvūnų iš medžioklės lapų ištrynęs vyrasBNS
2021 m. balandžio 29 d.Teismui perduota baudžiamoji byla, kurioje medžiotojas iš Vilniaus yra kaltinamas per penkerius metus iš medžioklės lapų ištrynęs informaciją apie daugiau nei 90 nušautų gyvūnų, ketvirtadienį pranešė Utenos apylinkės prokuratūra.
Pasak prokuratūros, vyras kaltinamas iš medžioklės lapų ištrynęs informaciją apie 2014-2019 metais sumedžiotus 34 stirninus, 12 tauriųjų elnių, vieną briedį, 11 suaugusių šernų ir 36 šernų jauniklius.
Medžiotojui pateikti kaltinimai dokumentų klastojimu ir neteisėtu laukinės gyvūnijos išteklių naikinimu, kuriuo padaryta didelė žala gamtai. Aplinkos apsaugos departamentas byloje yra pateikęs ieškinį dėl daugiau 167,5 tūkst. eurų žalos gyvūnijos ištekliams atlyginimo.
Ikiteisminio tyrimo duomenimis, įtarimas dėl galbūt klastojamų medžioklės lapų pirmiausia kilo Utenos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkui, atlikusiam planinį vieno Molėtų rajono medžiotojų klubo patikrinimą.
Pamačius, kad dokumentuose gali būti panaikinta dalis įrašų, įtartini medžioklės lapai tuomet buvo perduoti ištirti Lietuvos teismo ekspertizės centrui. Centro ekspertams patvirtinus, kad dokumentuose iš tiesų specialiu cheminiu trinikliu buvo naikinami įrašai, nuspręsta pradėti ikiteisminį tyrimą. Tyrimą šioje byloje atliko Molėtų rajono policijos komisariato pareigūnai, jam vadovavo Utenos apylinkės prokuratūros prokuroras Gintaras Čekuolis. Bylą nagrinės Utenos apylinkės teismo Molėtų rūmai.

Re: BRAKONIERIAI

medziotojas » 2021-Bal-29 15:58

Širvintų rajone nustatytas kilpininkasData
2021 04 29


Aplinkos apsaugos departamento Vilniaus gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai Širvintų rajone, turėdami informacijos, kad miške vykdoma medžioklė neteisėtais būdais, reido metu sulaikė asmenį, kuris medžioklę vykdė neteisėtais būdais, įrengiant kilpas. Asmeniui gresia bauda iki 1700 eurų.

„Jau kurį laiką stebėjome šias apylinkes, vykdydami reidą pastebėjome asmenį, kuris pagal požymius atitiko anksčiau vaizdo įrašuose fiksuotą pažeidėją. Sulaikius asmenį, jis prisipažino, kad yra pastatęs tris kilpas, skirtas laukiniams gyvūnams gaudyti. Taip pat, parodė kilpų įrengimo vietas“, – sakė Vilniaus gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkas Sigitas Mikėnas.

Pažeidėjui surašytas administracinių nusižengimų protokolas.

Taip pat jam gresia bauda nuo 600 iki 1700 eurų su kilpų konfiskavimu.

Re: BRAKONIERIAI

medziotojas » 2021-Bal-28 07:56

Kauno rajone sulaikyti du asmenys, neteisėtai sumedžioję ir vežę stirnos patinąData
2021 04 27


Aplinkos apsaugos departamento Kauno gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, bendradarbiaudami su Kauno policijos pareigūnais, nustatė du asmenis, neteisėtai sumedžiojusius ir gabenusius stirnos patiną. Stirniną nušovusiam asmeniui gresia 800–1800 eurų bauda, žala, padaryta gyvūnų ištekliams, – 1750 eurų.

Praėjusią savaitę, naktį iš ketvirtadienio į penktadienį, Kauno rajone, ties Ražiškių km. policijos pareigūnai sustabdė įtartinai lėtai važiuojantį automobilį, kuriame buvo du asmenys.

Vienas asmuo turėjo užtaisytą graižtvinį medžioklinį ginklą. Išlipus iš automobilio, policijos pareigūnai jam nustatė lengvą girtumą. Automobilio bagažinėje radę jau sumedžiotą stirnos patiną, policijos pareigūnai iškvietė Kauno gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnus ir perdavė visą turimą medžiagą.

Aplinkosaugininkams pradėjus administracinę teiseną, buvo rastas šalia automobilio numestas prietaisas, panašus į duslintuvą. Pabandžius jį pavyko pritaisyti prie medžioklinio ginklo. Be to, asmenys turėjo ir termovizorių.

Medžiojęs asmuo prisipažino, kad teisės medžioti šiame medžioklės ploto vienete jis neturi (t. y. neturi išduoto medžioklės lapo), nors medžiotojo bilietą turi.

Aplinkosaugininkai primena, kad šiuo metu medžioti stirnos patinus draudžiama. Todėl stirniną nušovusiam asmeniui gresia 800–1800 eurų bauda, žala, padaryta gyvūnų ištekliams, – 1750 eurų. Administracinio nusižengimo protokolas bus surašytas ir vairavusiam asmeniui, nes už neteisėtai sumedžioto gyvūno gabenimą taip pat numatyta teisinė atsakomybė.

Kauno aplinkosaugininkai sulaikė automobilį, neteisėtai sumedžiotą gyvūną, ginklą, duslintuvą, prožektorių ir termovizorių.

Bylą nagrinės Kauno apylinkės teismas.

Re: BRAKONIERIAI

medziotojas » 2021-Bal-23 08:21

Pažeidėjui neteisėtai sumedžiojusiam stirnino patiną gali tekti sumokėti daugiau nei 3,5 tūkst. eurų


Data
2021 04 22


Vakar Aplinkos apsaugos departamento Kauno gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai nustatė pažeidėją Jonavos rajone, ties Aklojo ežero kaimu, draudžiamu metu ir be medžioklės lapo sumedžiojusį stirniną.

Tyrimo metu aplinkosaugininkai išaiškino, kad Aklojo ežero kaime gyvenantis asmuo, būdamas medžiotoju, su legaliai laikomu graižtviniu šautuvu, medžiojo kito medžiotojų būrelio ploto vienete, be medžioklės lapo.

„Sunku suprasti, kodėl medžiotojas turintis teisę medžioti medžiotojų būrelio ploto vienete, pasirinko neteisėtai medžioti šalia namų ir dar laikotarpiu, kai yra draudžiama medžioti šį laukinį gyvūną. Pažeidėjas stirniną išdorojo sumedžiojimo vietoje, pasikabinęs ant medžio šakos ir manė išvengsiąs atsakomybės“, – sako Kauno gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnas Tomas Kantaravičius.

Kaip teigia aplinkosaugininkas, niekam nedaromos išimtys ir visiems galioja tokios pačios Medžioklės Lietuvos Respublikoje taisyklės.

„Taigi raginame jų laikytis, kitu atveju gresia baudos, žalos gamtai atlyginimas ir teisės medžioti atėmimas“, – pabrėžia T. Kantaravičius.

Iš pažeidėjo buvo paimtas graižtvinis šautuvas su optiniu taikikliu, medžiojo bilietas ir neteisėtai sumedžioto stirnino skerdiena.

Asmeniui, pažeidusiam Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisykles, bus surašytas administracinio nusižengimo protokolas ir gresia bauda nuo 800 iki 1800 eurų su pažeidimo padarymo įrankių konfiskavimu.

Taip pat, teks atlyginti žalą, padarytą laukinei gyvūnijai – 1754,50 eurų.

Re: BRAKONIERIAI

medziotojas » 2021-Bal-18 10:54

Labūnavos dvaro prieigose – itin žiaurios kilpininkų medžioklės


rinkosaikste.lt
Dimitrijus KUPRIJANOVAS
Balandžio 16 d. 2021Balandžio 11 dieną Labūnavoje pastebėtas itin žiaurus brakonieriavimo atvejis. Vietos gyventojai aptiko brakonierių nelegaliai sumedžiotą stirną. Tirti brutalaus nusikaltimo prieš gamtą ėmėsi Aplinkos apsaugos departamentas.

Pamatė atsitiktinai
1400x700stirna.jpg
Su „Rinkos aikštės“ žurnalistu susisiekusi jauna labūnavietė papasakojo apie matytą kraupų vaizdą. Moteris sunkiai rinko žodžius po to, kai miške pamatė žiauriai nukankintą stirną.
„Vaikščiojom su mama Labūnavos parke. Ten toks gražus miškelis, parkas. Nuo stotelės ėjome dvaro link. Tuomet ir išvydau gulinčią stirną. Ji jau buvo nebegyva.
Priėjusi arčiau pamačiau, kad stirnai ant kaklo užmauta kilpa.
Supratau, kad taip žvėrelį sugavo brakonieriai.
Jie tiesiog pastato kilpas ir leidžia stirnoms pasismaugti. Tikrai žiaurus vaizdas“, – pasakojo vietos gyventoja, kuri nenorėjo viešinti savo vardo ir pavardės, mat bijo grasinimų ir galimo susidorojimo.


Matė du vyrus

Jauna moteris tikino, kad kaime visi vieni kitu pažįsta, o kad čia brakonieriautų svetimi žmonės – mažai tikėtina.
„Mačiau, ėjo du vyrai. Vienas maišą nešėsi, o kitas rankoje kažką. Matyt, ne vieną stirną jie tądien pagavo. Kažkaip pagalvojom, kad reikia skambinti, kažkam pranešti, bet pabijojom, mat kaime vieni kitus pažįsta.
Čia tikrai ne iš kažkur atvažiavę, čia bus vietinių darbas.
Tikrai nenorime bėdų turėti“, – paaiškino moteris ir atsiuntė nuotraukas, kuriose užfiksuotas nelegaliai sumedžiotas gyvūnas.


Informuotas departamentas


„Rinkos aikštė“ visą informaciją bei užfiksuotus įrodymus nedelsiant nusiuntė Aplinkos apsaugos departamentui.
Su žurnalistu susisiekė šio departamento Kauno Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkas Darius Jurevičius.
Aplinkosaugininkai ėmėsi tirti šį itin žiaurų ir įžūlų brakonieriavimo atvejį.
Apie tolesnę tyrimo eigą informuosime skaitytojus kituose „Rinkos aikštės“ numeriuose.


Griežtai draudžiama


Aplinkos apsaugos departamentas primena, kad medžioklė, naudojant kilpas, yra griežtai draudžiama, nes tai gyvūnams sukelia itin skausmingą mirtį.
Patekę į kilpą jie patiria įvairius kūno sužalojimus ir kankinasi, kol nusilpę nugaišta.
Departamentas informuoja, kad už medžioklę reglamentuojančių teisės aktų reikalavimų pažeidimus, šiuo atveju už medžioklę naudojant kilpas, laukia baudos: medžiojamiesiems gyvūnams gaudyti skirtų kilpų laikymas, gaminimas, pirkimas ar pardavimas užtraukia baudą nuo 300 iki 860 eurų.
Medžiojimas draudžiamais įrankiais, priemonėmis, draudžiamais medžioklės būdais, nustatytais Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklėse, užtraukia baudą nuo 600 iki 1 tūkst. 700 eurų.
Taip pat brakonieriui teks atlyginti gamtai padarytą žalą, kuri dažnai siekia kelis tūkstančius eurų.


Praneškite 112

Aplinkosaugininkai aktyviai kovoja su brakonieriais, tarp jų ir kilpininkais, todėl neteisėtos medžioklės atvejų užfiksuojama vis mažiau.
Aplinkosaugininkai teigia, kad medžiojimo kilpomis atvejų augimo nėra, tačiau pavienių atvejų pasitaiko.
Dažniausiai tokį būdą renkasi medžioklės leidimų neturintys asmenys.

Brakonieriavimas kilpomis žvėreliams sukelia dideles kančias, todėl visi gyventojai turėtų prisidėti prie kovos su gyvūnų kankintojais ir, kaip sakė aplinkosaugininkai, sužinojus apie brakonieriavimo atvejį, pranešti bendruoju pagalbos centro telefonu.

Re: BRAKONIERIAI

medziotojas » 2021-Bal-01 07:50

Panevėžio aplinkosaugininkai sulaikė neteisėtai medžiojusį ir nenorėjusį pareigūnams paklusti asmenįData
2021 03 31


Vakar Aplinkos apsaugos departamento Panevėžio gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, turėdami informacijos apie galimai neteisėtą medžioklę, Biržų rajone organizavo gamtos išteklių apsaugos kontrolės reidą. Pažeidėjas, supratęs, kad įkliuvo, bandė sprukti, bet buvo sulaikytas.

Pasak Panevėžio gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkės Mantės Ramanauskienės, informacijos apie galimai neteisėtai medžiojantį asmenį aplinkosaugininkams suteikė ir patys medžiotojai, ir privatūs asmenys.

„Kad ne tik surinktume informaciją, bet ir pavyktų asmenį užfiksuoti su įrodymais, teko padirbėti kelis mėnesius. Kartu labai smagu, kad šia sėkme galime pasidalinti su visais, kurie mums padėjo“, – pabrėžė aplinkosaugininkė.

Pareigūnams išsidėsčius gerai žinomoje teritorijoje, apie 22 val. buvo pastebėtas visureigis, iš kurio išlipęs pareigūnams gerai žinomas asmuo šovė graižtviniu šautuvu.

Pribėgus pareigūnams, asmuo nepakluso nurodymams, įdėjo šautuvą į automobilio saloną ir nuvažiavo. Nei stabdomas, nei persekiojamas su įjungtas mėlynos šviesos švyturėliais asmuo nestojo – bandė sprukti greitai ir pavojingai manevruodamas šlapiais laukų keliukais. Nedelsiant susisiekus su Bendruoju pagalbos centru, buvo paprašyta policijos pagalbos.

Bendromis Biržų policijos komisariato ir Panevėžio aplinkosaugos pareigūnų pastangomis asmuo netrukus buvo sulaikytas.

Paaiškėjo, kad jis paliko savo visureigį laukuose, šautuvą paliko teisės nešiotis (laikyti) šaunamuosius ginklus neturinčiam asmeniui ir kaip niekur nieko, padedant kitam asmeniui, norėjo grįžti į namus.

Atlikus išsamų tyrimą, rastas šaunamasis graižtvinis šautuvas. Asmeniui surašyti administracinio nusižengimo protokolai už buvimą medžioklės plotų vienete su iš dėklo išimtu graižtviniu šautuvu neturint teisės medžioti šiame medžioklės plotų vienete, taip pat už nepaklusimą teisėtiems aplinkosaugos pareigūnų reikalavimams.

Be baudos, asmeniui gresia teisės medžioti atėmimas nuo 1 iki 5 metų.

Medžiaga dėl ginklo perdavimo asmeniui, neturinčiam teisės laikyti (nešiotis) ginklus, bus perduota Policijos komisariatui nagrinėti pagal kompetenciją.

„Džiaugiamės, kad pavyko sulaikyti medžiotoją, šiurkščiai pažeidusį medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklių reikalavimus. Svarbu ir tai, kad asmeniui nepavyko neteisėtai sumedžioti laukinių gyvūnų. Tokių šiurkščių pažeidimų netoleruosime – stengiamės jų išaiškinti kuo daugiau“, – sako M. Ramanauskienė.

Taip pat aplinkosaugininkai atkreipia dėmesį, kad visi asmenys, padarę ar galimai padarę pažeidimą, privalo paklusti teisėtiems aplinkosaugos pareigūnų reikalavimams. Kitu atveju gresia administracinė atsakomybė.

Re: BRAKONIERIAI

medziotojas » 2021-Kov-30 09:10

Alytaus aplinkosaugininkai baigė tyrimą dėl neteisėtai sumedžioto tauriojo elnio: žala viršija 6 tūkst. eurųData
2021 03 29


Aplinkos apsaugos departamento Alytaus gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai baigė dar praėjusiais metais pradėtą tyrimą dėl neteisėtai sumedžioto tauriojo elnio ir kaltinamajam buvo apskaičiuota gamtai padaryta žala – 6099,21 Eur. Byla perduota Alytaus apylinkės teismo Prienų rūmams, kurie paskirs pažeidėjui baudą.

Alytaus inspektoriams apklausus 15 medžiotojų ir kitų asmenų buvo nustatytas pažeidėjas, kuris 2020 m. Prienų rajone Klebiškio miške per teisėtą medžioklę sužeidė tauriojo elnio patiną.

Apie sužeistą žvėrį medžiotojas nepranešė medžioklės vadovui, savavališkai ieškojo sužeisto žvėries.

Kitą dieną medžiotojas nušautą elnią surado, galvą su ragais pasiėmė, o kūną užkasė radimo vietoje.

„Aplinkosaugininkams kartu su medžioklės trofėjų ekspertu apžiūrėjus trofėjų, nustatyta, kad asmuo sumedžiojo gyvūną, priskiriamą perspektyviems žvėrims. Tokie žvėrys yra nepasiekę trofėjinės brandos, savo amžiaus klasėje yra vidutinio bei didesnio nei vidutinio svorio ir turi vidutinius bei stambesnius nei vidutiniai ragus. Tokį žvėrį draudžiama medžioti.

Įvertinus visas aplinkybes ir asmeniui nesutikus atlyginti gamtai padarytos žalos, byla perduota nagrinėti Alytaus apylinkės teismo Prienų rūmams“, – sakė Alytaus gyvosios gamtos apsaugos pareigūnė Aistė Savenkovaitė.

Asmeniui, nuslėpusiam apie tauriojo elnio patino sumedžiojimą ir dorojimą, surašytas administracinio nusižengimo protokolas. Už neteisėtą veiką pažeidėjui gresia bauda nuo 800 iki 1800 Eur. Taip pat apskaičiuota žala gamtai – 6099,21 Eur.

Re: BRAKONIERIAI

medziotojas » 2021-Kov-05 16:39

MK „Ragavynas“ medžiotojams išsisukti nepavyko – ilgas teismo procesas baigėsi ne jų naudaiMEDŽIOKLĖ 2021 Kovo 3
Autorius: Agroeta


Aplinkos apsaugos departamento Kauno gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai laimėjo teismą prieš du medžiotojų klubo „Ragavynas“ medžiotojus, neteistai nušovusius stirnos patiną. Teismo sprendimu pažeidėjams atimta teisė medžioti, paskirtos baudos ir teks atlyginti laukinei gyvūnijai padarytą žalą po 1700 eurų.

2019 m. rugpjūčio mėnesį Kauno valdybos Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai patikrino medžiotojų klubo „Ragavynas“ medžioklę.

Per patikrinimą Kauno aplinkosaugininkai nustatė ne vieną pažeidimą. Medžiotojai medžiojo su suklastotu medžioklės lapu, t. y. buvo įsiregistravę atšviestame kopijavimo aparatu medžioklės lape.

Du medžioklėje dalyvavę asmenys turėjo neteisėtus naktinio matymo priedėlius, skirtus tvirtinti prie jų ginklų optinių taikiklių.

Be to, aplinkosaugininkams atliekant tyrimą dėl neteisėtos medžioklės buvo nustatyta, kad stirninas sumedžiotas per mažo kalibro ginklu. Pagal Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisykles stirnas draudžiama medžioti graižtvinių ginklų šoviniais, kurių kulkos energija 100 metrų atstumu yra mažesnė kaip 1 000 džaulių.

„Neteisėtos medžioklės metu sulaikyti asmenys visokiais būdais bandė pakenkti tyrimui. Pareigūnų atžvilgiu buvo sulaukta itin daug melagingų skundų. Medžiotojai rašė skundus Kauno apskrities vyriausiajam policijos komisariatui, Aplinkos ministerijai, Generalinei prokuratūrai. Visi minėti skundai buvo atmesti ir džiaugiamės, kad medžiotojams išsisukti nepavyko“, – teigia Kauno gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkas Darius Jurevičius.

Medžiotojams, kurie pažeidė Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisykles, teko atsakyti įstatymų nustatyta tvarka. Kauno apylinkės teismas pripažino, kad abu asmenys padarė pažeidimus.

Medžioklės vadovui, kuris medžiojo ir organizavo medžioklę su suklastotu dokumentu, Kauno apylinkės teismas skyrė 1400 eurų baudą, paėmė medžioklėje naudotą graižtvinį ginklą, naktinio matymo priedėlį ir atėmė teisę medžioti trejus metus. Taip pat medžioklės vadovas įpareigotas sumokėti 1713,90 Eur žalą už neteisėtai sumedžiotą stirniną.

Medžiotojui, sumedžiojusiam stirniną per mažo kalibro ginklu ir turėjusiam naktinio matymo priedėlį, skirta 1300 eurų bauda, konfiskuotas graižtvinis ginklas su naktinio matymo priedėliu, atimta teisė medžioti dvejiems metams. Medžiotojas įpareigotas atlyginti žalą, padarytą laukinei gyvūnijai, – 1713,90 Eur.

Re: BRAKONIERIAI

medziotojas » 2021-Vas-22 08:34

Klaipėdos aplinkosaugininkai išaiškino asmenis, neteisėtai sumedžiojusius tris šernusData
2021 02 19


Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos aplinkosaugininkai nustatė, kad dar lapkritį per medžioklę su varovais sumedžioti trys šernai nebuvo įrašyti į medžioklės lapą. Dviem medžiotojams atsakomybės išvengti nepavyks – teks atlyginti daugiau nei 3 tūkst. eurų gamtai padarytą žalą ir kiekvienam sumokėti baudą iki 1 800 eurų.

2021 m. vasario 18 d. Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, gavę informacijos, kad dar 2020 m. lapkričio mėnesį vykusios medžioklės metu sumedžioti šernai gali būti neįrašyti į medžioklės lapą, nedelsdami patikrino šią informaciją. Aplinkosaugininkai nustatė, kad Šilalės rajone per medžioklę su varovais sumedžioti trys šernai nebuvo įrašyti į medžioklės lapą.

Medžiotojai tarpusavyje susitarė šių šernų neįrašyti į medžioklės lapą, kad nereikėtų atlikti afrikinių kiaulių maro tyrimo.

Abiem medžiotojams surašyti administracinių nusižengimų protokolai ir gresia baudos nuo 800 iki 1800 eurų. Taip pat paimti šautuvai, kuriais buvo sumedžioti šernai, ir automobilis „Hyunday Galloper“, kuriuo buvo gabenami neteisėtai sumedžioti gyvūnai. Pažeidėjams teks atlyginti 3 139,83 eurų žalą laukinei gyvūnijai.

„Po šio įvykio geriausia pacituoti Medžioklės taisykles: „Jei duomenys apie sumedžiotus gyvūnus, išskyrus duomenis apie sumedžiotų elninių žvėrių patinų ragus, šernų amžių ir lytį, nustatyta tvarka neįrašyti medžioklės lape, šie gyvūnai laikomi sumedžiotais neteisėtai, padarant žalos gamtai.“ Taigi neverta gudrauti dėl laimikio, nes galite susigadinti reputaciją, prarasti teisę medžioti, šautuvą ir net automobilį“, – teigia Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkas Vitalis Marozas.

Re: BRAKONIERIAI

medziotojas » 2021-Vas-05 16:55

Klaipėdos aplinkosaugininkų reidas: paimti tinklai, šautuvas ir automobilis


Data
2021 02 05


Užvakar Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, vykdydami akciją „Lydeka 2021“, patikrino 45 žvejus ir nustatė ne tik žvejybos pažeidimų. Kartu buvo nustatytas asmuo, neteisėtai sumedžiojęs šerną ir šerno jauniklį.

Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai kartu su Klaipėdos prevencijos skyriaus policijos pareigūnais, vykdydami akciją „Lydeka 2021“, Kretingos rajone ant vandens telkinių ledo patikrino 45 žvejus.

Vienam žvejui surašytas įspėjimas už smaigų neturėjimą.

Kitas žvejys neturėjo pasiėmęs žvejo mėgėjo bilieto, tad drauge su aplinkosaugininkais nuėjo į šalia esančią savo sodybą jo parodyti. Pareigūnai kartu patikrino ir ūkinius pastatus ir neapsiriko – rado neteisėtai laikomus 4 žvejybinius tinklus. „Žvejui“ surašytas administracinių nusižengimų protokolas, gresia bauda iki 200 eurų, tinklai iš jo paimti.

Aplinkosaugininkams važiuojant per kaimą už akių užkliuvo vienos sodybos kieme besimėtantys neaiškios kilmės kaulai.

Pasikvietus sodybos šeimininką ir apžiūrėjus ūkinius pastatus, šiltnamyje rasti šerno kailiai ir kitos atliekos. Paaiškėjo, kad sodybos šeimininkas yra medžiotojas, kuris sausio 10 d. sumedžiojo šerną ir šerno jauniklį, bet nepažymėjo to medžioklės lape.

Gyvūnai, nepažymėti medžioklės lape, laikomi sumedžioti neteisėtai.

Medžiotojui gresia bauda iki 1800 eurų, paimtas šautuvas, kuriuo buvo sumedžioti šernai, ir automobilis „JEEP Grand Cherokee“, kuriuo buvo gabenami neteisėtai sumedžioti gyvūnai.

Asmeniui teks atlyginti 2807 eurų žalą, padarytą laukinėms gyvūnų rūšims.

Negana to, policininkai pas sodybos šeimininką rado kontrabandinių cigarečių ir taip pat surašė administracinių nusižengimų protokolą.

Re: BRAKONIERIAI

medziotojas » 2021-Vas-05 16:54

Neteisėtai du tauriuosius elnius sumedžioję asmenys sodyboje laikė ir statomuosius tinklus


Data
2021 02 05


Šią savaitę Aplinkos apsaugos departamento Kauno valdybos Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, bendradarbiaudami su Jurbarko policijos komisariato pareigūnais, nustatė du asmenis, kurie Jurbarko rajone, medžiotojų klubo „Dubysa“ medžioklės ploto vienete, neteisėtai sumedžiojo du suaugusius tauriojo elnio patinus.

Per tyrimą nustatyta, kad žala, padaryta laukinei gyvūnijai, – 12269,4 Eur.

Asmuo, lygiavamzdžiu šautuvu sumedžiojęs elnius, nebuvo įsirašęs į medžiotojų klubo „Dubysa“ medžioklės lapą ir apie sumedžiotus elnius nepažymėjo medžioklės lape.

Neteisėtai sumedžiotus elnius asmenys nugabeno į ūkinį pastatą Jurbarko r. miestelyje ir ten išdorojo.

Gyvosios gamtos apsaugos inspekcija informuoja, kad gyvūno sumedžiojimas arba neteisėtai sumedžioto licencijuojamo gyvūno gabenimas ar dorojimas užtraukia baudą nuo 800 iki 1800 eurų. Taip pat numatytas pažeidimo įrankių konfiskavimas bei teisės medžioti atėmimas nuo 1 iki 5 metų.

Taip pat tikrinant ūkinį pastatą rasti ir ne mėgėjų žvejybos įrankiai – 3 statomieji tinklai. Neteisėtas žvejybos įrankių (išskyrus elektros arba ultragarso žvejybos prietaisus), kuriuos naudoti draudžiama pagal teisės aktus, gaminimas, realizavimas, įsigijimas arba laikymas užtraukia baudą nuo 60 iki 200 eurų.

Re: BRAKONIERIAI

medziotojas » 2021-Vas-05 16:54

Alytaus aplinkosaugininkų apsilankymas pažeidėjui brangiai kainuos – žala gamtai gali viršyti 47 tūkst. eurų


Data
2021 02 04


Aplinkos apsaugos departamento Alytaus gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos ir kriminalinės policijos pareigūnai atliko kratą sodyboje Prienų r. savivaldybėje. Aplinkosaugininkai aptiko ne tik nelegaliai laikomus tinklus, bet ir galimai neteisėtai sumedžiotus laukinius gyvūnus, jų kailius ir kūno dalis. Pirminiais skaičiavimais, žala gamtai gali siekti daugiau nei 47 tūkst. eurų.

Per reidą sodyboje buvo rasti du išdirbti ūdrų kailiai ir 14 ūdrų kailio dalys. Ūdros yra įrašytos į Dėl Europos Bendrijos svarbos gyvūnų ir augalų rūšių, kurioms reikalinga griežta apsauga, sąrašą.

Alytaus aplinkosaugininkai rado ir galimai neteisėtai sumedžiotos ir išdorotos stirnos kailį ir mėsą, galimai neteisėtai sumedžioto elnio kaukolę su ragais ir galimai neteisėtai sumedžiotų 3 stirninų kaukoles su ragais.

Šaldiklyje rastos 2 užšaldytos kurapkos ir didžioji antis. Kurapkos įrašytos į Lietuvos Respublikos saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių sąrašą.

Be to, sodybos šeimininkas neteisėtai laikė 9 draudžiamus ne mėgėjų žvejybos įrankius – statomuosius tinklus. Už šią neteisėtą veiką surašytas Administracinių nusižengimų protokolas ir gresia bauda nuo 60 iki 200 eurų.

Dėl galimai neteisėtai sumedžiotų gyvūnų atliekamas tyrimas.

Pirminiais skaičiavimais, gamtai padaryta žala gali viršyti 47 tūkst. eurų. Už neteisėtą medžioklę pažeidėjui gresia bauda nuo 800 iki 1800 eurų. Neteisėtas saugomų rūšių laukinių gyvūnų gaudymas, žalojimas, naikinimas, šių gyvūnų ar jų dalių paėmimas iš natūralios aplinkos arba kitoks neteisėtas šių gyvūnų, jų dalių ar gaminių iš jų įgijimas, laikymas, perdirbimas, gabenimas ar kitoks naudojimas užtraukia baudą asmenims nuo 60 iki 300 eurų.

„Tokių pažeidimų netoleruosime, tęsime tyrimą dėl galimai neteisėtai sumedžiotų laukinių gyvūnų, tarp kurių yra ir saugotinų“, – teigia Alytaus gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnas Saulius Kudžma.

Re: BRAKONIERIAI

medziotojas » 2021-Sau-29 12:04

Briedį nušovusiems brakonieriams gresia tūkstantinės baudos, skirta kardomoji priemonėlrytas.lt
2021-01-28


Teismui perduota baudžiamoji byla, kurioje dokumentų klastojimu yra kaltinami du briedį sumedžioję vyrai, trečiadienį pranešė Kauno apygardos prokuratūra.
Pasak prokuratūros, du kaltinamieji 2019 metų lapkritį dalyvavo medžioklėje Druskininkų savivaldybėje ir, manoma, draudžiamu būdu – varant, sumedžiojo suaugusį briedžio patiną.
Teisėsaugos teigimu, po įvykio vyrai tyčia suklastojo medžioklės lapą, į kurį įrašė, kad briedis buvo sumedžiotas tykant ir laikantis kitų medžioklės taisyklių reikalavimų.
„Taip kaltinamieji galimai siekė išvengti jiems už neteisėtą medžioklę gresiančios administracinės atsakomybės – baudos nuo 800 iki 1,8 tūkst. eurų“, – rašoma prokuratūros pranešime.
Ikiteisminiam tyrimui vadovavo Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, jam vadovavo Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimo ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorė Nomeda Urbonavičienė.
Bylą nagrinės Alytaus apylinkės teismas.
Iki teismo abiem kaltinamiesiems skirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

Re: BRAKONIERIAI

medziotojas » 2021-Sau-26 15:17

Nu tu kurke ... Kas ten Šiaurės -Rytų Lietuvoje ? Nedaėdę gyvena ?!


Nustatytas asmuo, neteisėtai sumedžiojęs vaikingą tauriojo elnio patelę ir jauniklį


Data
2021 01 26


Aplinkos apsaugos departamento Šiaulių gyvosios gamtos apsaugos ir Mažeikių aplinkos apsaugos inspekcijų pareigūnai Akmenės r. sulaikė asmenį, neteisėtai sumedžiojusį vaikingą tauriojo elnio patelę ir jauniklį. Gamtai padaryta žala – 11 035 eurai.

Aplinkos apsaugos departamento Šiaulių gyvosios gamtos apsaugos ir Mažeikių aplinkos apsaugos inspekcijų pareigūnai praėjusią savaitę per bendrą reidą Akmenės rajone „Ventos“ medžioklės plotų vienete sulaikė asmenį, draudžiamu metu neteisėtai sumedžiojusį tauriojo elnio patelę ir jauniklį. Atlikęs tauriojo elnio patelės skrodimą, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistas nustatė, kad elnio patelė vaikinga.

Už šiurkštų medžioklės taisyklių pažeidimą medžiotojui gresia bauda nuo 800 iki 1800 eurų, teisės medžioti atėmimas iki 5 metų, paimtas graižtvinis šautuvas su optiniu taikikliu.

Kadangi už sumedžiotą vaikingą tauriojo elnio patelę nustatomas dvigubas bazinis tarifas, gamtai padaryta žala siekia 11 035,2 Eur.

Dėl įrankių ir priemonių konfiskavimo ir nuobaudų dydžio spręs teismas.

Apie aplinkos apsaugos pažeidimus galite pranešti elektronine sistema https://aakis.am.lt/. Apie skubaus reagavimo reikalaujančius įvykius praneškite telefonu 112 arba AAD Pranešimų priėmimo tarnybos telefonu (8 5) 273 2995.

Re: BRAKONIERIAI

medziotojas » 2021-Sau-26 12:35

Pažeidėjui neteisėtai sumedžiojusiam du elnių patinus teks atlyginti daugiau nei 12 tūkst. eurų

Data
2021 01 25


Savaitgalis aplinkosaugininkams buvo darbingas. Aplinkos apsaugos departamento Kauno gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai gavo informaciją apie neteisėtą medžioklę Kaišiadorių rajone esančiame medžiotojų klubo „Kruonis“ medžioklės ploto vienete. Pažeidėjas buvo sučiuptas su nelegaliai sumedžiotais dviem elnio patinais, už tai jam gresia baudžiamoji atsakomybė ir paskaičiuota žala gamtai siekia daugiau nei 12 tūkst. eurų.

„Džiaugiamės bendradarbiavimu su tikrais medžiotojais, kurie laikosi nustatytų reikalavimų ir netoleruoja neteisėtos kolegų veiklos“, – teigia Kauno gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkas Darius Jurevičius.

Pareigūnams atliekant tyrimą ir bendradarbiaujant kartu su medžiotojų klubo „Kruonis“ medžiotojais paaiškėjo, kad neteisėtai medžiojo vienas iš medžioklės klubo kolegų.

Prie medžiojamųjų gyvūnų viliojimo vietos aplinkosaugininkai rado neteisėtai sumedžiotus du tauriųjų elnių patinus.

Pažeidėjas nepabijojo po medžioklės kreiptis į medžioklės klubo kolegą su prašymu įrašyti jį į medžioklės lapą, taip pat ir neteisėtai sumedžiotus gyvūnus.

Tačiau pasprukti įvykdžius pažeidimą jam nepavyko. Tą patį vakarą asmeniui pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Lietuvos respublikos baudžiamojo kodekso 272 str. 1 d. Pažeidėjui gresia bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki dviejų metų. Taip pat pažeidėjas turės atlyginti gamtai padarytą žalą – 12 269,40 eurų.

Į viršų