DĖL MASALO PYLIMO PRIE BOKŠTELIŲ

Atsakymo rašymas


Šis klausimas skirtas apsisaugoti nuo automatizuotų formas užpildančių internetinių šiukšlių robotų.
Šypsenėlės
:) :( :D :lol: :ROFL: :cool: :Yahoo!: :x :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :o :shock: :crazy: %) :P :Rose: :Search: =@ :Bravo: :good: :bad: :sorry: :pardon: :beer: :no: :friends: O:-)
Rodyti daugiau šypsenėlių

BBKodas yra ĮJUNGTAS
[img] yra ĮJUNGTAS
[flash] yra IŠJUNGTAS
[url] yra ĮJUNGTAS
Šypsenėlės yra ĮJUNGTOS

Temos peržiūra
   

Išskleisti vaizdą Temos peržiūra: DĖL MASALO PYLIMO PRIE BOKŠTELIŲ

Re: DĖL MASALO PYLIMO PRIE BOKŠTELIŲ

medziotojas » 2016-Lap-23 13:11

Medžiotojų dėmesiui


Prasidėjus medžioklės sezonui ir įgyvendinant kiaulių maro plitimo prevencijos tikslus, Marijampolės regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai spalio – lapkričio mėnesiais sustiprino medžiotojų klubų ir būrelių naudojamų žvėrių šėryklų ir viliojimo vietų kontrolę.
Nuo spalio mėn. pradžios iki šios dienos jau patikrinta 13 klubų 54 galimai įrengtos viliojimo vietos. Deja praktikoje vis dar pasitaiko atvejų kai medžiotojai vilioja žvėris pažeisdami Medžioklės LR teritorijoje taisyklių reikalavimus. Pagrindiniai daromi pažeidimai – tai pašarų išpylimas ant žemės, vis rečiau pasitaikantys – per didelio kiekio (virš 100 kg) išpylimas ar viliojimas medžiojamiesiems gyvūnams neįprastu maistu.
0.387179001478857276.jpg
0.893222001478857300.jpg
Už šiuos pažeidimus yra numatytos ir taikomos administracinės nuobaudos, o šernų šėrimas (išpilant daugiau kaip 100 kg pašarų) yra traktuojamas ir kaip šiurkštus medžioklės taisyklių pažeidimas. Praktiškai visose viliojimo vietose medžiotojai turi įsirengę specialias talpas pašarams pilti, tačiau pašarus dažnai pila ant žemės, kadangi talpos yra netinkamos konstrukcijos arba dažniausiai per mažos išpilamam pašarų kiekiui. Medžioklės taisyklėse nėra numatyta reikalavimų specialioms talpoms, jas medžiotojai įsirengia savo nuožiūra, todėl įsirengdami turėtų atsižvelgti į tai kiek ir kokių pašarų bus naudojama. Primename, kad pagal Medžioklės LR teritorijoje taisykles viliojimo vieta – medžioti tykojant ir sėlinant skirta vieta, kurioje specialioje talpoje gali būti ne daugiau kaip 100 kg natūralios kilmės masalo. Šių taisyklėse numatytų reikalavimų laikymosi Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai kontrolę atlieka ištisus metus.

Re: DĖL MASALO PYLIMO PRIE BOKŠTELIŲ

Fanas » 2014-Rgs-09 09:13

Čia ne šėrimas, o dergimas. Po poros mėnesių iš tos išvalų krūvos bus krūva mėšlo. Po to patys nei prieis nei privažiuos.

Re: DĖL MASALO PYLIMO PRIE BOKŠTELIŲ

Zaibas » 2014-Rgs-09 07:11

Varovas32 rašė:
IMG_20140825_191124.jpg
Grybaudamas uzejau prie bokstelio ,tai va kaip seria !!!
taigi parašė, kad prie bokštelio. o vat dėl tokių šėrikų ir buvo ivesta tas 20 kg. Šiuo atveju aš asmeniškai nusiųsčiau informaciją RAAD'ui su foto ir koordinatėmis. aš nieko nesakau dėl šėrimo, nu bet prie bokšto? nu pardon kažkokia nesamonė

Re: DĖL MASALO PYLIMO PRIE BOKŠTELIŲ

medzioklis » 2014-Rgs-02 10:20

Einama prie to ,kad tuoj uzdraus jaukyklas seryklas ir varymines medziokles :(

Re: DĖL MASALO PYLIMO PRIE BOKŠTELIŲ

Varovas32 » 2014-Rgs-02 09:52

svetimas rašė:o kas čia ne taip? normali serykla aišku galėtų būt stoginė sukalta virs pašarų .
artucia norėjau pabūti pacefistu ir pasakyti vaje kaip buožės seria šernus net graudu žiūrėti ;) nes Afrikoj badas :lol: ocia kur.....os parašus seria :D
po......man ta afrika pats taip pilciau jei galeciau .

Re: DĖL MASALO PYLIMO PRIE BOKŠTELIŲ

aurys » 2014-Rgs-02 08:01

Daukas supranta jaukykla ir šerykla kaip vienas ir tas pats, jei tai butų šerykloje tai manau pritariu, kad dar stogo reikėtų :) Bet jei tai yra jaukykla prie bokštelio tai kažkaip nelabai žiūrisi į tokią kruvą :)

Re: DĖL MASALO PYLIMO PRIE BOKŠTELIŲ

svetimas » 2014-Rgs-02 00:12

o kas čia ne taip? normali serykla aišku galėtų būt stoginė sukalta virs pašarų .
artucia norėjau pabūti pacefistu ir pasakyti vaje kaip buožės seria šernus net graudu žiūrėti ;) nes Afrikoj badas :lol: ocia kur.....os parašus seria :D

Re: DĖL MASALO PYLIMO PRIE BOKŠTELIŲ

Gedasas » 2014-Rgs-01 22:44

Varovas32 rašė:
IMG_20140825_191124.jpg
Grybaudamas uzejau prie bokstelio ,tai va kaip seria !!!
nematau nieko blogo, jei krastuose kur yr ukininkui ir jie neturi kur det isvalu, po grudu valymo veza tiesiai miskan, va jei foto but salia bokstelio... vel gi... kol nesedi bokstelyje prie tokios kruvos ,nenusikalsti....

Re: DĖL MASALO PYLIMO PRIE BOKŠTELIŲ

Varovas32 » 2014-Rgs-01 17:39

IMG_20140825_191124.jpg
Grybaudamas uzejau prie bokstelio ,tai va kaip seria !!!

Re: DĖL MASALO PYLIMO PRIE BOKŠTELIŲ

medziotojas » 2014-Rgs-01 12:18

Apie šernų šėrimą ir kitas maro plitimo grėsmės aktualijas

ekonaujienos.lt
2014-08-29


Šiuo metu Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktorius Jonas Milius konsultuojasi su Aplinkos ministerijos specialistais bei medžiotojais ir planuoja naujas šernų populiacijos valdymo priemones, kuriomis būtų mažinama afrikinio kiaulių maro plitimo grėsmė. Kad virusas negalėtų sparčiai plisti Lietuvoje norima mažinti šernų populiacijos tankį, tačiau susiduriama su medžiotojų pasipriešinimu, o kaip tik medžioklė laikoma svarbiausiu šernų skaičiaus mažinimo būdu. GAA „Baltijos vilkas“ atkreipia dėmesį, kad didelis šernų skaičius mūsų miškuose yra susijęs su paskutiniu metu susiklosčiusiomis medžioklės tradicijomis, kai žiemą šernai yra gausiai šeriami. Svarstant apie šernų skaičiaus mažinimą, yra tikslinga drausti jų šėrimą.

Šernų skaičius Lietuvoje yra išaugęs lyginant su ankstesniais laikotarpiais. „Lietuvos faunoje“ (1988) rašoma, kad 1948 metais medžiojamosios faunos apskaitoje buvo nurodyta 4200 šernų, o nuo septintojo dešimtmečio jų ėmė gausėti, kartu buvo vis daugiau sumedžiojama. 1985 metais buvo apskaityta apie 19000 šernų. 2013 metais apskaityti 61745 šernai. Šių apskaitų duomenys priklauso nuo įvairių faktorių, ir žvėrių skaičius apskaitomas labai apytiksliai, tačiau galima vertinti, kad šernų skaičius Lietuvoje pastaruoju metu yra didesnis nei ankstesniais laikotarpiais. Apgalvotas tokios gausios populiacijos mažinimas nekeltų pavojaus populiacijos gyvybingumui ir išlikimui. Siekiant šernų populiacijos mažėjimo turėtų būti įvertintos esamos jų gausos priežastys, esamas skaičius ir jo kitimo tendencijos.

Deja, kažin ar galima pasikliauti paskutinės 2014 metų šernų apskaitos duomenimis (suskaičiuoti 22325 šernai), nes sumedžiojus 8-iais tūkstančiais šernų daugiau nei ankstesniais medžioklės sezonais, per apskaitą registruotas jų skaičiaus sumažėjimas beveik 40-čia tūkstančių, nors po ankstesnių medžioklės sezonų jų gausa smarkiai nemažėjo. Toks skaičiaus šuolis nepaaiškinamas jokia logika, išskyrus tą, kad siekdami išvengti spaudimo medžioti šernus, apskaitą vykdę medžiotojai nurodė mažesnį jų skaičių. Taigi, iš esmės lieka nežinoma, kiek šiuo metu miškuose yra šernų. Abejotini paskutinės šernų apskaitos rezultatai apsunkina galimybes jų gausą apgalvotai mažinti medžioklės būdu, o medžioklė, kuria būtų numatoma išnaikinti kuo daugiau šernų, gali duoti priešingą nei norima rezultatą ir Europos šalių specialistų yra įvardijama kaip netinkamas kelias kovojant su maru. Yra žinoma, kad dėl intensyvios medžioklės šernės veda didesnes vadas, taip populiacija atstato prarastų individų skaičių, be to, esant gerai mitybinei bazei šernės gali vesti dvi vadas per metus.

Paskutiniu metu šernai didelę savo maisto dalį gaudavo šėryklose bei ūkininkų laukuose ir jų vislumas buvo didelis. Kasmet buvo sumedžiojama 60–80 proc. prieš tai apskaitytų šernų ir kasmet jų populiacija atsistatydavo. Mokslininkų yra nustatyta, kad dėl papildomo šėrimo šernės ima rujoti jau pirmaisiais savo gyvenimo metais (užuot rujojusios tik antraisiais ar trečiaisiais metais), todėl padidėja jauniklius atsivedančių patelių skaičius populiacijoje. Taip pat dėl šėrimo šernės atsiveda didesnes vadas, daugiau šerniukų išgyvena pirmuosius savo gyvenimo mėnesius. Gausus laukinių žvėrių prišėrimas iškreipia natūralius gamtos procesus, jo atsisakymas turėtų teigiamą poveikį ne tik šernų, bet ir kitų gyvūnų populiacijoms, kurioms šernų gausa daro neigiamą poveikį.

2014-04-16 įsigaliojusiuose medžioklės taisyklių pakeitimuose buvo atribotas žvėrių šėrimas ir viliojimas, uždrausta medžioti šėrimo vietose, o viliojimui numatytas ribotas pašarų kiekis – ne daugiau kaip 20 kilogramų. GAA „Baltijos vilkas“ palaiko šiuos medžioklės taisyklių pakeitimus. Kartu GAA „Baltijos vilkas“ ragina bent kuriam laikui uždrausti šernų šėrimą, leidžiant atsistatyti natūraliai jų populiacijos dinamikai. Kartu reikėtų įvertinti, kad pašarai, skirti šernų viliojimui, nesudarytų didelės jų maisto dalies. Be papildomo šėrimo esama šernų populiacija mažėtų, todėl ši priemonė turėtų teigiamą poveikį afrikinio kiaulių maro plitimo prevencijai. Priešingai nei apgalvotai vykdoma medžioklė, šernų šėrimo draudimas nėra priklausomas nuo jų apskaitų rezultatų ir nereikalauja jokių išlaidų.

Nors atrodo akivaizdu, kad šėrimas gausina šernų gretas, kai kurie medžiotojai ne tik nenori jo atsisakyti, bet ir siūlo grąžinti ankstesnę tvarką, kai šernai buvo šeriami tiesiog prie medžioklės bokštelių, argumentuodami, kad tokiu būdu šernai yra laikomi vienoje vietoje ir užsikrėtę nenešioja viruso, be to, jų galima daugiau ir lengviau sumedžioti. Taip įsisukama į lengvo šernų medžiojimo ir kartu jų gausinimo ratą, kuriame sukamasi jau ne vienerius metus, o šernų skaičius miškuose išlieka didelis. Žinoma, kad šėrimo vieta yra visų gyvūnų traukos vieta, dėl to ji kartu yra ir užkrečiamų ligų platinimo vieta. Nelikus tokių vietų žiemą ieškodami maisto šernai judės plačiau, tačiau jie vis viena išliks teritoriniais gyvūnais ir daugiausia vaikščios tam tikrame savo gyvenamame plote. Medžiotojai taip pat prieštarauja, kad uždraudus šerti šernus, žiemą nebūtų galima šerti ir kitų kanopinių gyvūnų, pavyzdžiui, stirnų. Tačiau reikia pastebėti, kad šernai paskutiniu metu buvo gausiai šeriami per visą šaltąjį sezoną, o ne tik tuo laiku, kai gamtinės sąlygos iš tiesų grasina miško gyvūnams bado mirtimi. Kai kuriomis žiemomis laikotarpių su ilgiau užsilaikančiu giliu sniegu ar stora ledo pluta nei nebebūna, o jiems atėjus galimas stirnų maitinimas aukštesnėse ėdžiose ar šernams mažiau tinkamu pašaru.

Be šernų skaičiaus mažinimo Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus Jono Miliaus yra planuojamas naujai aptinkamų afrikiniu kiaulių maru užkrėstų miško teritorijų aptvėrimas tvoromis. GAA „Baltijos vilkas“ pabrėžia, kad šernų judėjimą stabdančios ilgalaikės tvoros gali būti labai žalingos kitų gyvūnų populiacijoms. Aklinai aptvertuose miškų plotuose pasilikę kitų rūšių žvėrys gali nerasti sau tinkamo maisto ir žūti, ypač šaltuoju metų laiku. Taip pat tokios tvoros gali būti labai žalingos gyvūnų rujos metu. Gamtosauginiu požiūriu visų gyvūnų judėjimą stabdantys aptvarai laukinėje gamtoje yra neleistini, nebent būtų rasti sprendimai, stabdantys tik šernų judėjimą ir neužkertantys kelio judėti kitiems žvėrims.

Re: DĖL MASALO PYLIMO PRIE BOKŠTELIŲ

Ronis » 2014-Bal-15 14:14

Tai nelieka kitos iseities kaip pabloginti tas salygas nutraukiant kukuruzu vaisias :lol:

Re: DĖL MASALO PYLIMO PRIE BOKŠTELIŲ

Medeinis » 2014-Bal-15 11:08

Ronis rašė:Bet tai pas mane ponai - avizu kruva pripilda bet tik sumina ir viskas, ale pats esk o va kukuruzu prikaisai tai baisines duobes iskasa. Pas mane tokie isponeje ar pas visus tokie ilgasnipiai?
Ne iš blogo gyvenimo toks elgesys :)

Re: DĖL MASALO PYLIMO PRIE BOKŠTELIŲ

Ronis » 2014-Bal-15 10:50

Bet tai pas mane ponai - avizu kruva pripilda bet tik sumina ir viskas, ale pats esk o va kukuruzu prikaisai tai baisines duobes iskasa. Pas mane tokie isponeje ar pas visus tokie ilgasnipiai?

Re: DĖL MASALO PYLIMO PRIE BOKŠTELIŲ

Junka » 2014-Bal-14 19:00

Man pvz. nedaeina, ko kiti tokie jautrūs, jei taip jau bajeruoti mėgsta? Taigi bajeriu į bajerį atsakiau. Pasismaginom ir užteks. Sorry, jei ką įžeidžiau :)

Re: DĖL MASALO PYLIMO PRIE BOKŠTELIŲ

fukas » 2014-Bal-14 16:43

bet kaip čia taip vis atsiranda ir atsiranda įžeidžių ir visiškai jumoro jausmo neturinčių personų :lol: geriausia, kad pusė jų supranta kame šaknys, kita nesupranta ir palieka šią diskusiją, tikėkimės, kad Junka bus prie pirmųjų :friends:

Į viršų