"Medžiotojas ir meškeriotojas" naujausio numerio anonsas.

"Žurnalas apie gamtą", "Medžiotojas ir medžioklė", "Žurnaliukas LUTUTĖ"
User avatar
medziotojas
Administratorius
Administratorius
Posts: 19455
Joined: 2006-Jul-07 00:32
Location: Vilnius

Re: "Medžiotojas ir meškeriotojas" naujausio numerio anonsas.

Post by medziotojas »

„Medžiotojas ir meškeriotojas“
MM-138-virselis (2).jpg

Nr. 3 (138) 2016 m. gegužė–birželis

Turinys

Saulės ir mėnulio kalendorius
5 p. 2016 m. gegužė ir birželis

Aktualija
6 p. Kokia penkerius metus bus Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugija?
Balandžio 20 d. Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos visuotinis rinkiminis suvažiavimas išklausė draugijos valdymo institucijų veiklos ataskaitas, diskutavo aktualiomis temomis, naujai kadencija išrinko draugijos tarybos narius bei pirmininką.

Žinios
10 p. CIC įvertino LMŽD nuopelnus
10 p. Pirmieji „Lietuvos penketo“ prizininkai
11 p. „Litexpo“ rūmuose – medžiotojai ir žvejai
12 p. Elnių šauklių varžytuvės
12 p. „Medžiotojų humoras“
13 p. Knyga apie žuvininkystę ir žuvinikus

Pažinkim
14 p. Medžioklės amunicijos – į Suvalkus
Lietuvos pietinių rajonų gyventojų poreikis apsipirkti patrauklesnes kainas siūlančiose Lenkijos parduotuvėse žinomas jau senokai. Intriguojanti žinia – į Lenkiją vilioja ne tik pigesnės maisto prekės, bet ir medžioklės bei žvejybos amunicija.

Kinologija
18 p. Kraujasekiai (II dalis)
Pirmoje straipsnio dalyje glaustai pristatyti kraujasekio mokymo pirmieji žingsniai. Šįkart – apie papildomus pratimus, kurių įsisavinimas pravers medžioklėse.
19 p. Bavarijos kalnų pėdsekė Simba
Apie jaunos Bavarijos kalnų pėdsekės ugdymą, mokymą dirbti ir pirmus pasiekimus papasakoja Tomas Žukauskas, Kelmės rajono Tytuvėnų medžiotojų klubo „Tytuva“ medžiotojas.

Žvėris
22 p. Briedis – nenuvainikuotas Lietuvos girių karalius
Briedis – didžiausias Lietuvos miškuose gyvenantis medžiojamasis žvėris, tad ir kaip laimikis, o patinas – ir kaip trofėjus, nusipelno ypatingo medžiotojų dėmesio. Lietuvoje medalinių briedžių trofėjų nuo 1970 m. pelnyta beveik 400.

Žuvis
30 p. Sykinės žuvys
Sykinės žuvys – mažai kam žinomos vienos vertingiausių gėlųjų vandenų žuvų. Tik apie rytinės Lietuvos giliausiuose ežeruose gyvenančias seliavas kai kas girdėjo ar jų ragavo. Kokios jų perspektyvos Lietuvos vandenyse?

Vandenys
32 p. Žuvų išteklių ežeruose ir tvenkiniuose pokyčiai 2011–2015 metais
Nuo 2011 m. bendra žuvų biomasė ežeruose vidutiniškai padidėjo apie 1,5 karto, o vidutinis žuvies svoris – 1,3–1,4 karto. Tai įrodo, kad nelegalios žvejybos poveikis Lietuvos žuvų išteklems buvo labai didelis.

Ginklas
34 p. Proginis dvivamzdis „Зубp“
Šautuvas skirtas mėgėjiškai ir profesionaliai medžioklei, jo viršutinis vamzdis lygiavamzdis, o apatinis – graižtvas. Be standartinio „Зубp“ buvo siūlomas ir „Proginis dvivamzdis“.

Patarimai
36 p. Žinduolių apskaitos metodai (IV dalis). Bebrų apskaitos metodikos
38 p. NMT – šviesa okuliare ar galvoje?Naktinių matymo taikiklių (NMT) nauda nekelia abejonių tiems, kurie yra susidūrę su jų poreikiu, kam teko tamsoje susidurti su sužeistu šernu, nerasti pašauto žvėries arba dėl afrikinio kiaulių maro plitimo turėjo atsisakyti ūkinės veiklos, prarado pajamų.

Bendruomenėse
40 p. Projektas „Stambiųjų plėšrūnų apskaita“
40 p. Pėdsekių ir kraujasekių bandymai Rietave
41 p. Sūduvos medžiotojų sąjunga kviečia į šventę
41 P. Šaudymo varžybos
41 P. Apdovanojimai

Kelionės
42 p. Kurtinio ir tetervino medžioklė Rusijoje
Niekur nėra tokių įdomių, gražių, nenuspėjamų ir kartu laukinių medžioklių kaip Rusijoje. Bet tai ir įdomu, ir tai visada ten traukia.
46 p. Šakalo medžioklė
Pagaliau atėjo diena, kai Rumunijos medžioklės deivė Diana nusišypsojo ir man. Vieną vakarą su mūsų klubo vadovu išvykome į palaukiminę šakalų medžioklę.

Virtuvė
48 p. Žvėrienos ir žuvies patiekalai

Tikros istorijos
50 p. Ištraukos iš K. Slivskio knygos „Mežiotojų humoras“
50 p. Šunelio Nato nuotykiai

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Pranešimas žiniasklaidai 2016 05 06

Medžioklės amunicijos į Suvalkus

Lietuvos pietinių rajonų gyventojų poreikis pasižvalgyti ir apsipirkti patrauklesnes kainas siūlančiose Lenkijos parduotuvėse žinomas jau senokai. Pastaraisiais metais, Lietuvoje įvedus eurą, jis tik įgavo platesnį mastą. Žurnalas „Medžiotojas ir meškeriotojas“ pasidomėjo, kaip ši tendencija paveikė gan siauros specializacijos prekių – medžioklinės amunicijos – vartotojų rinką. Pasirodo, į Lenkiją vilioja ne tik pigesnės maisto prekės, gerą (arba tokią pat, tačiau patrauklesnėmis kainomis) medžioklinę amuniciją ten suranda ir Lietuvos medžiotojai bei žvejai.

Artimiausia medžioklės prekių ir amunicijos parduotuvė, kur užtinkame pirkėjus iš Lietuvos, yra Suvalkuose. Ši parduotuvė dėl nedidelio atstumo, patogaus susisiekimo, ganėtinai plataus asortimento tapo patraukliu Lietuvos medžiotojų traukos objektu.
Pasak Petro Bremerskio (Piotr Bremerski), ginklų ir amunicijos parduotuvės „Lešny Rynek“ Suvalkuose savininko, pagrindiniai joje siūlomų prekių pirkėjai – vietiniai Suvalkų ir Seinų medžiotojai – lenkai ir lietuviai. Atvykstantieji iš Lietuvos sudaro apie 10–15 % pirkėjų. Nors atvykėliai iš Lietuvos į kiekybinę pirkėjų daugumą nepretenduoja, tačiau jų perkamų prekių dalis reikšminga, nes pirkinių krepšelis solidesnis. Lietuvos medžiotojai dažniau perka brangesnes ar retesnes prekės, kurių vietos medžiotojai jau yra įsigiję.
Dalis parduodamos amunicijos prekių ženklų Lietuvoje beveik nežinomi, mūsų rinkoje jų nėra, Lietuvos pirkėjai jomis tik domisi, perka rečiau. Kita dalis – puikiai Lietuvos medžiotojams pažįstami ginklai ir medžioklinė amunicija. Lietuvos medžiotojai šias prekes renkasi dėl patrauklesnės kainos, kadangi galima lengvai palyginti, kiek tas pats daiktas kainuoja Lietuvoje ir Lenkijoje. Kaip ir kitų prekių, taip ir medžioklės reikmenų rinka Lenkijoje žymiai didesnė, todėl veikia vadinamoji mąsto ekonomija, be to, pirkėjams iš Lietuvos palankus zloto ir euro santykis. Galima apibendrinti, kad 5 % sutaupoma visada, 5–20 % – dažnai, bet galima surasti ir prekių, kai taupoma keliasdešimt procentų (išsamesnis kai kurių prekių kainų Lietuvoje ir Lenkijoje palyginimas žurnale „Medžiotojas ir meškeriotojas“ Nr. 3).
Evaldo Dainausko, Alytaus medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininko, teigimu, mūsų medžiotojams Lenkijos specializuotos medžioklės ir žūklės parduotuvės patrauklios dėl kelių priežasčių. Jose galima nusipirkti tai, kuo dar neprekiaujama mūsiškėse – didesnis pasirinkimas medžioklei skirtų drabužių, šaudmenų, ypač graižtviniams šautuvams, optinių taikiklių. Žvejams taip pat – platesnis asortimentas ir drabužių, ir žūklės reikmenų. „Be to, mūsų medžiotojus tenkino ir dabar tenkina Lenkijos prekeivių lankstumas. Tarkim, perkant drabužius medžioklei ar žūklei, Lenkijos prekeiviai nedvejodami sukomplektuos pagal matmenis tau tinkančias kelnes ir striukę, vieną paimdami iš vieno, kitą iš kito komplekto. Iš mūsiškių prekybininkų tokio požiūrio į pirkėją retai sulauksi. Na ir žinoma – kainos! Kainos Lenkijos parduotuvėse kartais vos ne per pus mažesnės negu mūsuose“, – pasakoja E. Dainauskas.
Kadangi mūsų šalies gyventojai ginklų parduotuvėse Lenkijoje nors ir dažni, tačiau tik svečiai, objektyviau savo parduotuvių asortimentą gali įvertinti vietos medžiotojai, kurie jose lankosi daugelį metų. Pasak Jurgio Uzdilos, Suvalkuose gyvenančio lietuvio medžiotojo, – parduotuvė parduotuvei nelygu. Suvalkuose esanti – jiems labai paranki. Panašaus prekių asortimento ginklų parduotuvių arčiausiai galima rasti Olštyne ir Varšuvoje. Aplinkiniuose rajonuose – Gižycke, Elke, net Belostoke – ginklų parduotuvės smulkesnės ir pasirinkimas kuklesnis, todėl Suvalkų parduotuvė yra dažna visos vaivadijos medžiotojų susitikimų vieta. Lenkijos lietuviui neretai pasitaiko joje sutikti ir iš Lietuvos pasižvalgyti, įsigyti prekių atvykusių medžiotojų.
„Jei teiraujasi, ką manau apie vieną ar kitą medžioklės reikmenį, kurį galima Suvalkuose nusipirkti, mielai patariu. Kiek tenka girdėti iš apsilankiusiųjų, Lenkijos medžioklinės amunicijos parduotuvės vieniems būna atradimas, kitiems, kurie jose lankosi jau dešimtmetį, kaip ir vietiniams – beveik susitikimo vietos“, – juokavo J. Uzdila.
Atvira Europos Sąjungos šalims tarpusavio rinka – akivaizdus privalumas. Kad tuo įsitikintume, užtenka suskaičiuoti savo piniginės ir šovininės turinį bei pasirinkti, kurios šalies parduotuvėje šiandien apsipirkti naudingiau.

Daugiau informacijos:
Artūras Mankevičius, žurnalo „Medžiotojas ir meškeriotojas“ vyriausiasis redaktorius, tel. (85) 2790297, e. paštas mmredakcija@gmail.com
Medžioklė visą laiką yra, šiek tiek, paslaptinga !
Daugelį neišspręstų klausimų galime išspręsti, jei juos užmirštume ir išvažiuotume medžioti.
"Mes medžiojame ne todėl, kad žudytume, o žudome, kad medžiotume"
Ortegas Gasetas
User avatar
medziotojas
Administratorius
Administratorius
Posts: 19455
Joined: 2006-Jul-07 00:32
Location: Vilnius

Re: "Medžiotojas ir meškeriotojas" naujausio numerio anonsas.

Post by medziotojas »

„Medžiotojas ir meškeriotojas“ Nr. 4 (139) 2016 m. liepa–rugpjūtis
MM-139.jpg
Turinys

Saulės ir mėnulio kalendorius
5 2016 m. liepa ir rugpjūtis

Aktualija
6 Kur ta laisvė neribotoji…
Vis garsėja šaukiantys, kad aplinkosauga, medžiotojų organizacijos ir kiti „niekadėjai“ varžo medžiotojų laisvę, verčia stoti į organizacijas, teikti žinias sąvadui... Jei jau nusprendėme būti medžiotoju, susitaikykime, kad mūsų veikla bus kontroliuojama.
8 ES stambiųjų plėšrūnų platforma: kas naujo kitose šalyse ir Lietuvoje?
Briuselyje vykusiame trečiajame plenariniame Europos Sąjungos stambiųjų plėšrūnų platformos susitikime daug dėmesio skirta geros sugyvenimo su plėšrūnais praktikos pavyzdžiams ir aptarta, kaip tam skirtas priemones galėtų paremti nacionalinės Kaimo vystymo programos.

Žinios
10 LMŽD parodoje Slovakijoje
11 „Yukon“ auga su naktinio matymo prietaisais
11 Elnių šauklių čempionatas Vengrijoje
12 Lietuviai vachtelių bandymuose Vokietijoje

Pažinkim
14 Kokia medžioklinių kelionių ateitis?
Medžioklė yra gamtosauga – tai šių metų CIC Konvencijos lozungas. Šis šūkis daugeliui medžioklės priešininkų turėtų skambėti šventvagiškai, nes jie nenori suprasti pagrindinio dalyko: medžiotojai nori, kad visada būtų ką medžioti.

Kinologija
18 Sužeistų žvėrių ieškotojų sąrašas
19 Pėdsekiai talkina medžiotojams
Plečiasi sužeistų žvėrių ieškotojų sąrašas – jame jau daugiau kaip 50 medžiotojų, sutinkančių pagelbėti kolegoms, medžioklėje paleidusiems netaiklius šūvius.

Ginklas
22 „Sauer 404“: individuliam šauliui – individualus ginklas
Graižtvinis šautuvas „Sauer 404“ pakeitė daugiau nei du dešimtmečius gamintą „Sauer 202“, kurio modifikacijų įvairovė laikui bėgant bus įdiegta ir naujojo „Sauer & Sohn“ karabino gamyboje.

Žvėris
24 Briedis – nenuvainikuotas Lietuvos girių karalius (2 dalis)
Briedžių, kaip ir visų galingiausiųjų, karaliavimas savo valdose girioje nebuvo ir nėra amžinas.
28 Atrankinio stirnino fotomedžioklė

Vandenys
30 Meškeriotojo atmintinė: kada ir ką žvejoti

Žuvis
31 Kaspijinis upinis grundalas – nelaukiamas svečias atplaukė
Kaspijos jūros baseino gyventojai grundalai plečia savo gyvenamąjį arealą. Lietuvoje į ichtiologų rankas pakliuvo pirmasis kaspijinis upinis grundalas – nauja invazinė rūšis.
34 Žvejybos Didžiojoje Britanijoje ypatumai
Šioje šalyje labai propaguojama taisyklė: pagavai – paleisk. Gal todėl čia tiek daug žuvies. Laimikiai kaskart stebina savo dydžiais ir kiekiu.

Patarimai
36 Žinduolių apskaitos metodai (V dalis)
Smulkiųjų žinduolių apskaitos yra beveik išimtinai laukinę fauną tyrinėjančių mokslininkų prerogatyva, bet jos svarbios ir medžiotojams.

Bendruomenėse
37 Svečiuose pas Sūduvos medžiotojus
37 Jurbarkas pakvies tauriųjų elnių šauklius
38 CIC Trofėjų vertinimo tarybos posėdis
38 Žvejybos šventė vaikams su negalia
38 Sveikiname!
39 In memoriam

Rėmėjo turinys
40 Termovizoriai „Quantum XQ“ – toliau ir ryškiau
Dėl konkurencijos ir mokslo pažangos modernios optikos gamintojai vos ne kasmet rinkai pateikia naujų modelių. Naują žingsnį terminės optikos segmente randame ir šiemet pristatytuose UAB „Yukon Advanced Optics Worldwide“ termovizorių „Pulsar“ modeliuose.

Kelionės
43 Apie kiekvieną sumedžiotą gyvūną parašyčiau istoriją
Antanas Bosas: „Man visos medžioklės trofėjinės, tik ne visose pasiseka sumedžioti trofėjų.“
46 Beceitės ožio medžioklė Ispanijoje
Ispanija asocijuojasi su šiluma, gražia gamta, nuostabia šilta Viduržemio jūra ir poilsiu prie jos. Kad kada nors važiuosiu čia medžioti, netikėjau.

Virtuvė
48 Žvėrienos ir žuvies patiekalai

Tikros istorijos
50 Anekdotai
50 Šunelio Nato nuotykiai

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________


Naujajame „Medžiotojo ir meškeriotojo“ numeryje neužmiršti ir žvejai

Šis žurnalo „Medžiotojas ir meškeriotojas“ numeris daugeliui netikėtas. Ir netikėtumas prasideda nuo viršelio... Nors kurį laiką neleistas žurnalas atkurtas jau šešti metai, tačiau tai pirmas numeris per šiuos metus, kai viršelio nusipelnė ne žvėris, o žuvis. Ir nors apie žuvis bei vandenis rašome kiekviename numeryje, tačiau vis neatsirasdavo tinkamo pretendento į viršelį.

Šį kartą redakciją maloniai nustebino ir viršelio herojaus pasikeitimą išprovokavo Didžiojoje Britanijoje gyvenantis prisiekęs žvejas Virgis Rukšnaitis. Žurnalo „Facebook“ paskyroje priminus, kad meškeriotojus kviečiame dalyvauti „Žvejybos laimikių konkurse“, iš jo sulaukėme puikių žvejybose užfiksuotų akimirkų. Viena jų ir atrinkta į viršelį. O daugiau Virgio nuotraukų ir pasakojimą, kaip tapo žveju bei meškeriojimo ypatybes Didžiosios Britanijos saloje, skaitykite ir šiame numeryje, ir gėrėkitės žurnalo feisbuko paskyroje. Savo žvejybos laimikių nuotraukas ir aprašymus toliau siųskite konkursui: jų laukiame iki spalio 10 d., o laimėtojus paskelbsime š. m. paskutiniajame – lapkričio–gruodžio – numeryje.
Taip pat primenu – ir medžiotojai gali pelnyti žurnalo prizų dalyvaudami „Medžioklės įrenginių konkurse“. Siųskite jūsų pasigamintų ir naudojamų įrenginių aprašymus, brėžinius ir nuotraukas.
Šiame numeryje taip pat kviečiame susipažinti bei įsitraukti į diskusijas mūsų bendruomenėms aktualiais klausimais. Štai Algimantas Kamičaitis savo straipsnyje svarsto daug diskusijų keliančia ir aktualia medžiotojų sąvado bei medžiotojų laisvės tema. Gediminas Vaitiekūnas gilinasi į medžiotojų trofėjininkų kelionių ateitį bei perspėja, kad nebūdami vieningi galime prarasti kai kurias medžioklių galimybes.
Kaip visuomet, žurnale rasite ir „lengvesnių“ temų: apie Lietuvos vachtelių laimėjimus jų tėvynėje Vokietijoje ir mūsų šalies pėdsekystės istoriją ir sužeistų žvėrių ieškotojų iniciatyvą, baigiame praėjusiame numeryje pradėtą temą apie briedį, supažindiname su Antano Boso medžioklės trofėjų muziejumi bei „keliaujame“ į Ispaniją sumedžioti Beceitės ožio.
Medžioklei ir žvejybai – valio!

Daugiau informacijos:
Artūras Mankevičius, žurnalo „Medžiotojas ir meškeriotojas" vyriausiasis redaktorius, tel. (85) 2790297, e. paštas mmredakcija@gmail.com
Medžioklė visą laiką yra, šiek tiek, paslaptinga !
Daugelį neišspręstų klausimų galime išspręsti, jei juos užmirštume ir išvažiuotume medžioti.
"Mes medžiojame ne todėl, kad žudytume, o žudome, kad medžiotume"
Ortegas Gasetas
User avatar
medziotojas
Administratorius
Administratorius
Posts: 19455
Joined: 2006-Jul-07 00:32
Location: Vilnius

Re: "Medžiotojas ir meškeriotojas" naujausio numerio anonsas.

Post by medziotojas »

Nr. 5 (140), 2016 m. rugsėjis ir spalis
MM-140 (1).jpg
Turinys

3 p. Redaktoriaus žodis
5 p. Saulės ir mėnulio kalendorius

Aktualija
6 p. Ar priversime ūkininkus nežudyti faunos?
6 p. Koks požiūris dėl medžioklė ir žvejybos veržiasi į Seimą
30 000 aktyvių medžiotojų ir kelis kartus didesniam meškeriotojų būriui aktualu, kokios bus jų pomėgių perspektyvos artimiausiais metais, kai po spalio 9 d. vykstančių Seimo rinkimų bus suformuota nauja politinių jėgų dauguma. Pateikiame partijų nuostatas dėl medžioklės ir žvejybos, kurios padės apsispręsti, už kurią partiją atiduoti balsą.
14 p. Kiek vilkų, lūšių ir lokių suskaičiavome?

Žinios
16 p. Jubiliejinė paukščių medžioklė
17 p.Šalia Švenčionių – „Hunter“ šaudykla
17 p. LMŽD Vasaros žvejybos varžybos
18 p. Elnių kvieslių 1-jame čempionate nugalėjo draugystė

Ginklas
20 p. Čempionų šautuvas
Vokietijos kompanija „Anschutz“ savo patirtį panaudoja gamindama ir sportinius, ir medžioklinius šautuvus.

Žvėris
22 p. Ar dar medžiosime muflonus?
Šiemet galime minėti įdomų jubiliejų – 40 metų nuo pirmojo bandymo Lietuvoje aklimatizuoti muflonus. Deja, antraštės klausimas daugiau retorinis.
25 p. Muflonas: iš salų į žemyną
Daugelyje šalių muflono ragai – vienas geidžiamiausių medžioklės trofėjų. Muflonai apgyvendinti daugelyje Europos šalių.
28 p. Muflono medžioklė Lenkijoje

Žuvis
30 p. Stebuklas – žiemą galima gaudyti rainuotuosius vėžius!
Nepasigilinus į Mėgėjų žvejybos taisykles ir jų gerokai ilgesnius priedus galima pelnyti ne stambų laimikį, bet solidžią baudą.

Bendruomenėse
32 p. Kelmės medžiotojų ir žvejų šventė
32 p. Medžiotojų šventė Šilalėje
33 p. Medžiotojų dovana Tartoko kaimo gyventojams
33 p. Utenos medžiotojų šventinės varžybos
34 p. Medžiotojai kelia savo meistriškumą
34 p. Joniškio medžiotojų ir žvejų šventė
36 Rinkime į Seimą medžiotojus
36 p. Atgimė Dzūkijos medžiotojų ir žvejų šventė
37 p. Medžiotojų ir žvejų šventė Šiauliuose
37 p. Partijų 20, o rinkimai vieni

Rėmėjo turinys
38 p. „Yukon Jaeger“ – optiniai taikikliai medžioklei
Lietuvoje veikiančios bendrovės „Yukon Advanced Optics Worldwide“ gaminamų „Jaeger“ linijos optinių taikiklių bandymų rezultatai sudomins medžiotojus, ketinančius įsigyti ar atnaujinti savo medžioklinės įrangos arsenalą.

Kelionės
40 p. Afrikiniai drambliai
Nors drambliai dar plačiai paplitę Afrikos savanose ir džiunglėse, tačiau norintiems sumedžioti brandų trofėjinį žvėrį reikia daug pastangų ir sėkmės. Dėl įspūdingų ilčių jie yra vieni geidžiamiausių medžiojamųjų žvėrių ir užima garbingą vietą „Didžiajame Afrikos penkete“ bei pavojingiausių Afrikos žvėrių septintuke.

Virtuvė
48 p. Žvėrienos, paukštienos ir žuvies patiekalai

Humoras
50 p. Anekdotai
50 p. Šunelio Nato nuotykiai. Nepasisekusi medžioklė

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________


Pranešimas medžiotojų ir žvejų bendruomenei žiniasklaida Vilnius, 2016-09-02


Koks į Seimą pretenduojančių partijų požiūris dėl gamtosaugos, medžioklės ir žvejybos

Šį rudenį ne tik viščiukus skaičiuosime. Rugsėjo pradžioje, kai į rankas šį žurnalą paimsite pirmą kartą, bus belikęs mėnuo iki šaliai šiais metais vieno svarbiausių įvykių – Seimo rinkimų. Spalio 9 d. visi piliečiai spręsime, kam patikėti šalies valdymą ateinantiems ketveriems metams.

Redakcija pirmą kartą ėmėsi iniciatyvos pagelbėti savo bendruomenės nariams lengviau apsispręsti, už kurią partiją turėtų balsuoti medžiotojai ir meškeriotojai, kuri partija per ateinančius ketverius metus geriausiai atitiks mūsų interesus ir lūkesčius. Partijoms, kurios pagal sociologines apklausas pretenduoja patekti į Seimą rinkimų daugiamandatėje apygardoje, pateikėme 12 klausimų. Juos nekoreguotus ir spausdiname šiame numeryje. Kviečiame gerai išanalizuoti atsakymus ir sau patiems atsakyti bei su kolegomis pasitarti, kuri partija verta tavo – medžiotojo ir meškeriotojo – balso.
Prasidėjus medžioklės sezonui vis dažniau lipame į medžioklės bokštelius, naudojamės kita medžioklei skirta įranga ir priemonėmis. Primenu, kad bet kuris medžiotojas ar klubas, kurie patys susimeistravo įrangą, gali dalyvauti „Medžioklės įrenginių konkurse“ ir pretenduoti gauti vertingų žurnalo prizų (plačiau apie konkursą skaitykite 35 p.). Prizai laukia ir meškeriotojų. Apie jums skirtą žurnalo „Žvejybos laimikių konkursą“ plačiau skaitykite 48 p.
Rudenį skaičiuojame ir žurnalo prenumeratorius – jų šiuo metų laiku sulaukiame daugiausiai. Ir tai logiška, nes dabar geriausias metas – pigiausia – užsisakyti žurnalą 2017-iesiems. Kaip gauti 6-is žurnalo numerius 25 % pigiau, informaciją rasite 11 p.
Viršelyje jau matėte, kad šio numerio žvėris – muflonas. Su specialistais aiškinamės, kaip iš Viduržemio jūros salų atklydusiems gyvūnams sekasi aklimatizuotis Lietuvoje, kokios galimybės juos medžioti ne tik aptvaruose, bet ir laukinėje gamtoje, kokioje artimiausioje šalyje galima pelnyti jų trofėjų ir kiek tai kainuoja. Susipažinkite su tauriųjų elnių kvieslių 1-ojo atviro Lietuvos čempionato rezultatais, sužinokite, kas Lietuvą atstovaus Europos čempionate.
Rubrikoje „Kelionės“ vykstame medžioti dramblių ir aiškinamės, kur šį trofėjų galima sumedžioti, kokios jų perspektyvos, kaip draudimai medžioti dramblius... juos – paradoksas – naikina.
Smagaus laiko ir su mūsų žurnalu.
Medžiokliai ir žvejybai valio!

Artūras Mankevičius, žurnalo „Medžiotojas ir meškeriotojas" vyriausiasis redaktorius, tel. (85) 2790297, e. paštas mmredakcija@gmail.com
Medžioklė visą laiką yra, šiek tiek, paslaptinga !
Daugelį neišspręstų klausimų galime išspręsti, jei juos užmirštume ir išvažiuotume medžioti.
"Mes medžiojame ne todėl, kad žudytume, o žudome, kad medžiotume"
Ortegas Gasetas
User avatar
medziotojas
Administratorius
Administratorius
Posts: 19455
Joined: 2006-Jul-07 00:32
Location: Vilnius

Re: "Medžiotojas ir meškeriotojas" naujausio numerio anonsas.

Post by medziotojas »

„Medžiotojas ir meškeriotojas“ Nr. 6 (141)
MM-141-virselis.jpg
Turinys

3 p. Redaktoriaus žodis
5 p. Saulės ir mėnulio kalendorius
5 2016 m. lapkritis ir gruodis

Aktualija
6 p. Pralaimėjome?
7 p. Ar tuos išsirinkome, parodys darbai

Žinios
8 p. Parodos „Sprendimų ratas 2016“ atgarsiai
9 p. Parakas ir FACE
10 p. Šv. Huberto šventė Kaune
10 p. Trakų Vokėje pagerbtas M. Girdvainis
10 p. Leista sumedžioti 60 vilkų
11 p. Šventė gomuriui ir skrandžiui
12 p. Tarptautinės varžybos „Baltijos slanka 2016“
12 p. Medžioklės rago taurę pelnė kauniečiai
12 p. San Marinas tapo FACE nariu
12 p. Vyninė su tauriojo elnio ragu

Kinologija
14 p. Lietuvių skalikai–kraujasekiai
Apie lietuvių skalikų veislės istoriją, eksterjerą, naudojimą varyminėse medžioklėse žinome daug, nemažai medžiotojų nacionalinės šunų veislės atstovus renkasi kolektyvinėms medžioklėms. Tačiau medžiotojai randa ir naują šių skalikų panaudojimo nišą – sėkmingai ieško sužeistų žvėrių.

Kalendoriai
23 p. Meškeriotojo kalendorius 2017 m.
24 p. Medžiotojo kalendorius 2017 m.

Pažinkim
25 p. Estijoje – briedžių medžioklė „Tik Moterims“
Estijos medžiotojų draugija kartu su Estijos moterų medžiotojų klubu Taagepera pilies apylinkėse organizavo briedžių medžioklę tik moterims.

Patarimai
31p. Kaip išsirinkti naktinius žiūronus

Žvėris
32 p. Ar vilkas taps normaliu kaimynu?
Kad vilkai Lietuvos teritorijoje jau daugelį metų nelietė žmonių, tėra sąlyginis refleksas – žmogus pavojingas, jo reikia saugotis. Išnyko sąlyga – medžioklė, nyksta ir refleksas. Metai iš metų vilkų plėšikavimai artėja prie žmogaus būsto, daugelio kaimų gyventojai jaučiasi nesaugiai.

Žuvis
36 p. Kaip klimato kaita veikia lašišų ir šlakių populiacijas
Prognozuojama, kad Baltijos jūra per šį šimtmetį atšils apie 3–5°C. Kaip tai paveiks mūsų regiono lašišų ir šlakių populiacijas?

Konkursai
38 p. Žvejybos laimikių konkurso nugalėtojai
40 p. Medžioklės įrenginių konkurso nugalėtojai

Bendruomenės
42 p. Vašuokėnuose medžioklės sezono pradžia ir įkurtuvės
43 p.Ir rungtyniavo, ir vaišinosi
43 p. Knyga apie Gilvyčių medžiotojų būrelį
43 p. Skelbimai

Kelionės
44 p. Europos stirninai ir Europos medžiotojų kasdienybė
Naivus, dar nepatyręs „bachūrėlis“ (medžioklės stažo prasme) nuvariau į Lenkiją stirninų medžioti. Medžioklė buvo puiki: per tris dienas po šešis ožiukus paėmėm. Po kurio laiko kilo azartas: o kodėl negalėčiau sumedžioti po stirniną kiekvienoje Europos valstybėje?

Virtuvė
49 p. Elniena – pirmoje vietoje
Virtuvės šefas dalinasi patirtimi, kaip pagaminti šviežią smulkintą elnieną, išsaugant geriausias šios mėsos savybes.

Humoras
50 p. Žemaičiuose girdėti anekdotai apie medžiotojus, žvejus ir žvėris
50 p Šunelio Nato nuotykiai. Šernų puota

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________


Pranešimas žiniasklaidai Vilnius, 2016-11-08

Lietuvių skalikai–kraujasekiai

Medžiotojai randa naują vienintelės nacionalinės šunų veislės lietuvių skalikų panaudojimo nišą – su jais sėkmingai ieško sužeistų žvėrių. Tai gera žinia ne tik nacionalinės skalikų veislės propaguotojams, bet ir visai medžioklės tradicijai Lietuvoje. Apie tai plačiai rašoma paskutiniame šių metų žurnalo „Medžiotojas ir meškeriotojas“ numeryje.

Apie lietuvių skalikų veislės istoriją, eksterjerą, panaudojimą varyminėse medžioklėse žinome ganėtinai daug. Tačiau varymines medžiokles vis dažniau keičia tykojimas bokšteliuose, šios medžioklės ribojamos dėl afrikinio kiaulių maro, tad mažėja poreikis turėti tik joms tinkamų šunų. Tad jei vienintelė nacionalinė darbinių šunų veislė liktų „be darbo“, ji virstų salonine, tik eksterjero tikslais saugotina veisle – tai taptų pabaigos nuosprendžiu lietuvių skalikams.
Nauja panaudojimo medžioklėse paskirtis – lietuvių skalikai–kraujasekiai – dar neįprastas derinys, tačiau būtent šias savo skalikų savybes stengiasi ugdyti čekų, slovakų, lenkų, vokiečių skalikų augintojai. Keičiasi požiūris į medžioklę, didėja poreikis rasti visus medžioklėse pašautus žvėris, todėl gerų kraujasekių šunų veislės Lietuvoje turės paklausą. Nors tinkamai paruoštų sekti kraujo pėdsaku lietuvių skalikų mes palyginti turime nedaug, tačiau apie šią jų panaudojimo paskirtį jau galima diskutuoti. Štai Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos (LMŽD) sudarytame Sužeistų žvėrių ieškotojų sąraše iš 50 medžiotojų, kurie talkina kolegoms su profesionaliai paruoštais šunimis, dirbančių su lietuvių skalikais – 14. Taigi, darbas su lietuvių skalikais–kraujasekiais jau nebėra įdomi išimtis, o tai leidžia kalbėti ir apie šios veiklos patirtį, gerus pavydžius, įsimintinus nutikimus, medžiokles, kuriose svarbiausia ne žvėries laukimas rymant bokštelyje, o aktyvi jo paieška, rizika, faunos pažinimo egzaminas ir rezultatas – ieškomo žvėries suradimo džiaugsmas.
Apie sužeistų žvėrių paieškos patirtį su lietuvių skalikais „Medžiotojui ir meškeriotojui“ papasakojo Valdas Juodviršis, Anykščių r. Skiemonių medžiotojų būrelio medžiotojas, Kavarsko girininkijos girininkas, medžiojantis nuo 1992 m. ir beveik tiek pat laiko užsiimantis sužeistų žvėrių paieška su lietuvių skalikų pagalba. Pasiekimai iš tiesų įspūdingi – per daugelį metų surasta šimtai pašautų žvėrių. Nueitas tolimiausias atstumas sekant pėdsaku – 12 km, žvėris susektas praėjus daugiau kaip 50 val. po šūvio. Tokiais rezultatais gali pasigirti tik medžiotojai dirbantys su specializuotomis pėdsekių veislėmis – Hanoverio ar Bavarijos kalnų pėdsekiais bei Alpių taksiniais skalikais.
„Gaila, bet Lietuvoje daugelis medžiotojų iš viso neturi ir nenaudoja medžioklinių šunų. Juk medžiotojo pasididžiavimas visada buvo žirgas ir šuo. Žirgus pakeitė automobiliai, prie senųjų transporto priemonių nebegrįšime, bet medžioklinio šuns – niekas nepakeitė. Medžiotojai įsigyja galingiausius džipus, brangiausius šautuvus, tačiau medžioklinių šunų – neturi. Lietuvių skalikai dėl mūsų gamtinių sąlygų, medžioklės būdų, šunų charakterio, darbinių savybių, įdėjus šiek tiek pastangų patiems ar pasitelkus profesionalius dresuotojus, yra puikūs, atsidavę pagalbininkai, dirbantys iki jėgų išsekimo ir beveik visada atliekantys tai, ko iš jų mes, medžiotojai, tikimės“, – teigia V. Juodviršis.
Netaiklių šūvių pasitaiko visiems medžiotojams visame pasaulyje, pasitaiko jų ir Lietuvos medžioklės plotuose. Daugumoje mums artimų šalių – Vokietijoje, Čekijoje, Slovakijoje, Lenkijoje, Danijoje – medžioklinių šunų panaudojimas po šūvio ne išimtis, o taisyklė. LMŽD kinologų ir pasišventusių, civilizuotus medžioklės būdus skatinančių medžiotojų dėka ir Lietuvoje medžioklė vystosi panašia kryptimi kaip Centrinės Europos šalyse. Jei medžiotojai kraujasekių funkcijai pasirinks lietuvių skalikus, bus tausojami ne tik medžioklės plotų faunos ištekliai, bet ir praturtinta medžioklės kultūra Lietuvoje, tikra, reikalinga, tik primiršta nacionaline medžioklinės šunininkystės tradicija.
Naujajame „Medžiotojo ir meškeriotojo“ numeryje skaitytojai ras ne tik išsamios informacijos apie lietuvių skalikus, tačiau ir daug kitų įdomių temų, medžioklių ir žvejybos aprašymų – apie moterų medžiotojų vystomas tradicijas Estijoje, apie vilkų daromas eibes galvijų augintojų ganyklose, stirninų medžioklės Europoje tradicijas, prognozes, kaip medžioklę, žvejybą paveiks pokyčiai politikoje po Seimo rinkimų. Meškeriotojams jau tampa aktuali tema, kaip klimato kaita veikia skirtingų žuvų populiacijas, taip pat, kokio dydžio žvejybos laimikių per metus buvo pelnyta Lietuvoje. Žurnalo puslapiuose skaitytojai ras gurmaniškų elnienos patiekalų receptų, sodraus gyvenimiško humoro, aktualijų, patarimų, žinių bei naujienų.

Daugiau informacijos:
Artūras Mankevičius, žurnalo „Medžiotojas ir meškeriotojas“ vyriausiasis redaktorius, tel. (85) 2790297, e. paštas mmredakcija@gmail.com
Medžioklė visą laiką yra, šiek tiek, paslaptinga !
Daugelį neišspręstų klausimų galime išspręsti, jei juos užmirštume ir išvažiuotume medžioti.
"Mes medžiojame ne todėl, kad žudytume, o žudome, kad medžiotume"
Ortegas Gasetas
User avatar
medziotojas
Administratorius
Administratorius
Posts: 19455
Joined: 2006-Jul-07 00:32
Location: Vilnius

Re: "Medžiotojas ir meškeriotojas" naujausio numerio anonsas.

Post by medziotojas »

Mieli kolegos,
Su Šv. Kalėdom ir artėjančiais 2017-iaisiais metais!
Pagarbiai,
„Medžiotojo ir meškeriotojo“ redakcija
Sveikinimas_MM (2).jpg
Medžioklė visą laiką yra, šiek tiek, paslaptinga !
Daugelį neišspręstų klausimų galime išspręsti, jei juos užmirštume ir išvažiuotume medžioti.
"Mes medžiojame ne todėl, kad žudytume, o žudome, kad medžiotume"
Ortegas Gasetas
User avatar
medziotojas
Administratorius
Administratorius
Posts: 19455
Joined: 2006-Jul-07 00:32
Location: Vilnius

Re: "Medžiotojas ir meškeriotojas" naujausio numerio anonsas.

Post by medziotojas »

„Medžiotojas ir meškeriotojas“
2017 m. Nr.1 (142)
mm.jpg
Turinys

5 p. Saulės ir mėnulio kalendorius
2017 m. sausis ir vasaris

Aktualija
6 p. Medžiotojų indelis į Europos ekonomiką – 16 milijardų eurų
6 p. Praplėsta elninių žvėrių patinų medžioklė

Žinios
8 p. Vilniuje – nauja parduotuvė medžiotojams
10 p. Atnaujinta CIC ekspertų kvalifikacija
10 p. Projektas „Stambiųjų plėšrūnų apskaita“
11 p. Tauriųjų elnių patinų dvikova

Fotoreportažas
12 p. Tauriųjų elnių dvikova

Kinologija
14 p. Su jagdterjeru pašautų žvėrių pėdsakais
Rudenį atnaujintame Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos Sužeistų žvėrių ieškotojų sąraše vienas šuo ypač intriguoja. Jagdterjeras Daksas – vienintelis šios veislės atstovas, talkinantis medžiotojams ieškant pašautų žvėrių.

Rėmėjo turinys
20 p. Skaitmeninių NMP rinkos naujiena – „Pulsar Digiforce X970“

Ginklas
22 p. „Blaser“ sėkmės ginklas

Žvėris
24 p. Susitikimas su vilkais Guodžių durpyne
Grįžęs į tėviškę visada nuvykstu į Guodžių durpyną pasižiūrėti, ar ten tebegyvena vilkai. Eidamas jau nuo seno pasirinktu maršrutu ieškau vilkų ir jų veiklos žymių.

Pažinkim
26 p. Medžioklė moterims
Kelmės rajono Raudgirio medžiotojų būrelio kolektyvas organizavo bene vieną iš pirmųjų medžioklių su varovais Lietuvoje tik moterims.
27 p. Medžioklė moterims su orkestro muzika

Žuvis
28 p. Vandens telkinių žuvinimo perspektyvos
Be žuvininkų pagalbos mūsų ežerai ir upės būtų gerokai tuštesni ir meškeriotojų nedžiugintų ne tik gausiais, bet ir įdomiais, stambiais laimikiais.

Vandenys
30 p. Vandens telkinių aeravimas – kaip ir kuo?
Nesvarbu, ar turite didelį įžuvintą tvenkinį, ar mažą kūdrą, dekoratyvinį baseiną – žiemą verta, o neretai ir būtina, pasirūpinti jų vandens aeravimu – papildomu oro tiekimu, ypač jei vandens telkinyje gausu žuvies.

Patarimai
32 p. Bronzinis–selekcinis tauriojo elnio trofėjus
Tauriųjų elnių atrankinės medžioklės principai turėtų būti žinomi visiems šauliams, išlaikiusiems medžiotojo selekcininko egzaminą ir įgijusiems teisę medžioti elninius gyvūnus. Tačiau, ar teorinių žinių pakanka medžioklės plotuose, kai pamatomas tikras elnias su įspūdinga karūna, o ne jo kūno, ragų ir dantų schemos?
37 p. Ėdžios–jaukykla


Bendruomenės
38 p. Su pagarba visiems Lietuvos medžiotojams
39 p. Trijų medžiotojų būrelių gera kaimynystė
40 p. Kėdainių MŽD turi dvi šaudyklas
40 p. Šv. Huberto minėjimas Utenoje
41 p. Taurios „Ažugirio“ medžiotojų tradicijos
41 p. Gedimino Tursos patirtis knygoje
42 p. Šv. Huberto šventė Kurtuvėnų ir Lygudų būreliuose
42 p. Troškūnuose – įspūdinga šv. Huberto šventė
43 p. Mokymai pradedantiems medžioklinių šunų vedliams
43 p. Sveikiname!

Kelionės
44 p. Safaris Šiaurės Australijoje
Esu Lietuvos safario klubo narys. Medžiokle safariuose susidomėjau daugiau kaip prieš dešimt metų. Medžiojau daugelyje valstybių, bemaž visuose žemynuose. Prieš metus pradėjau domėtis tolima kelione į patį mažiausią žemyną, kur dar neteko medžioti, – Australiją.

Virtuvė
49 p. Elnienos troškinys su „porteriu“ ir obuolių koše
49 p. Lėtai, išsaugant skonius

Humoras
50 p. Medžiotojų ir meškeriotojų anekdotai

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Pranešimas žiniasklaidai Vilnius, 2016–12–30

Kad gamta stebintų grožiu

Pirmasis 2017 m. „Medžiotojo ir meškeriotojo“ numeris papuoštas mūsų miškų grakštuoliais – tauriaisiais elniais. Viršelyje bei žurnalo puslapiuose gėrėkitės tauriųjų elnių kova dėl įtakos tarp gentainių ir giminės pratęsimo. Fotografui Raimondui Ginkui pavyko pagauti nuostabių akimirkų Žagarės regioninio parko miškuose. Tai vaizdai, dėl kurių daugelis ir traukiame į miškus.

Medžiotojas ir fotografas Kostas Slivskis savo straipsnyje žurnale, net akcentuoja: „...mano devizas – modelių nemedžioju. Jei man patiko žvėries elgesys, jei jis ne kasdien matomas ir aš jį nufotografavau, tai į jį šautuvo nekeliu, nors turiu tokią teisę.“ Manau, daugelis pritars ir tokiam požiūriui.
Elnių temą plėtojame ir straipsnyje „Bronzinis – selekcinis tauriojo elnio trofėjus.“ Kad ir medžioklės, ir fotomedžioklės trofėjais gėrėtumėmės bei didžiuotumėmės, gamtai reikia pagelbėti. Daugeliui žinomas medžiotojas ir elnių kvieslys Algimantas Kunigėlis dalinasi patirtimi, kokie yra tauriųjų elnių atrankinės medžioklės principai, kurį žvėrį būtina sumedžioti, o kuris turi būti išsaugotas, kad po metų kitų jo palikuonys nustebintų savo puošniais ragais.
Šiame numeryje ir daugiau straipsnių apie gyvosios gamtos grožį ir joje vykstančius procesus. Drauge su gamtininku Vitalijumi Stirke apsilankykime Guodžių durpyne, Biržų r., kur vaikus veda vilkai, ir bent trumpam pažiūrėkime, kaip jie gyvena.
Daugelis jau neįsivaizduojame medžioklės be keturkojo pagalbininko, jie tampa vis reikalingesni ir dažnesni ne tik medžioklėse, bet ir po jų, kai pasitaiko ne visai taiklūs šūviai ir reikia rasti sužeistus žvėris. Šiame numeryje straipsnis apie jagdterjerą Daksą. Jis – vienintelis šios veislės atstovas Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos sudarytame Sužeistų žvėrių ieškotojų sąraše, talkinantis medžiotojams ieškant pašautų žvėrių.
Rubrikoje „Kelionės“ susipažinkime ir su tolimojo žemyno gamta. Arūnas Kulikauskis straipsnyje pasakoja apie safarį Šiaurės Australijoje, čia matytus gyvūnus, įgytus trofėjus.
Meškeriotojams aktualus straipsnis apie specialistų nuomonę ir pasiūlymus, kokias žuvis vertėtų veisti bei jomis turtinti mūsų vandenis.
Ir, suprantama, neliks nepastebėta, kad numeryje net du straipsniai apie medžiokles, kurios buvo skirtos... tik moterims. Puiku, kad dailiosios lyties atstovės vis dažniau įsilieja į medžiotojų tarpą.
Daugiau informacijos:

Artūras Mankevičius, žurnalo „Medžiotojas ir meškeriotojas“ vyriausiasis redaktorius, tel. 8 606 04881,e. paštas mmredakcija@gmail.com
Medžioklė visą laiką yra, šiek tiek, paslaptinga !
Daugelį neišspręstų klausimų galime išspręsti, jei juos užmirštume ir išvažiuotume medžioti.
"Mes medžiojame ne todėl, kad žudytume, o žudome, kad medžiotume"
Ortegas Gasetas
User avatar
medziotojas
Administratorius
Administratorius
Posts: 19455
Joined: 2006-Jul-07 00:32
Location: Vilnius

Re: "Medžiotojas ir meškeriotojas" naujausio numerio anonsas.

Post by medziotojas »

„Medžiotojas ir meškeriotojas“, Nr. 2 (143) 2017 m. kovas–balandis
MM_Vilkas.jpg
Turinys

Saulės ir mėnulio kalendorius
5 p. 2017 m. kovas ir balandis

Aktualija
6 p. Medžiotojų ir medžioklės laukia pokyčiai
Pokalbis su Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininku dr. Kęstučiu Mažeika apie medžioklės reguliavimą ir medžiotojų aktualijas.
9 p. Nedidelio jubiliejaus proga
Nepraėjo net treji metai ir mūsų su jumis darbas tapo įvertintas! Neprofesionaliojo mokslo projekto, skirto stambiųjų plėšrūnų registravimui, patirtis, veikiausiai, taps naujosios apskaitos pagrindu.
12 p. Ką gina Medžioklės įstatymas?

Žinios
13 p. Norima keisti Medžioklės įstatymą
13 p. „Fazanų medžioklė Gedeminui Kiesiui atminti“
14 p. Naujojoje parduotuvėje – ir ginklininko paslaugos
14 p. Paskutinis safaris

Pažinkim
16 p. Kaip trofėjus vertina kaimynai lenkai
Kaip medžioklės trofėjų apžiūros – svarbios medžioklės kokybės kontrolės priemonės – organizuojamos ir vyksta Lenkijoje.

Kinologija
18 p. Žvėrių ir paukščių medžioklės bei pėdsekystė su vachteliais
Reikėjo laiko ir patirties, kad atsakytume į klausimą – pritaps ir pasiliks vachteliais Lietuvos medžioklės plotuose, ar tebus įdomios iniciatyvos pavyzdžiu.
25 p. LMŽD 2017 m. medžioklinių šunų parodų, bandymų ir varžybų tvarkaraštis

Žvėris
26 p. Vilkai žolės neėda
Vilkų Lietuvoje neišvengiamai daugėja, nes sumedžiojimo limitai neišsemia realaus prieaugio. Atitinkamai didėja ir jų daroma žala.
28 p. Apie žmonių ir vilkų santykius
Kadangi vilkų medžioklės sezonas jau baigėsi, o iki kito dar daug vandens turės nutekėti, vilkus būtų galima ir pamiršti. Tačiau visiškai šių plėšrūnų medžioklė šiais metais dar neturėtų baigtis.

Žuvis
32 p.Vandens telkinių žuvinimas 2017 metais
Prasidėjus 2017-iesiems ir žuvininkystėje pajutome naujus politinius skersvėjus.

Vandenys
34 p. Senus karpius keičia jaunos sterlės
Kokie Žuvininkystės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos ir Aplinkos ministerijos padalinių užmojai, galimybės bei darbai šiais metais pradžiugins žvejus mėgėjus ir verslininkus?

Bendruomenės
37 p. Apie lietuvių medžioklės dievus ir simbolius
Kokio medalio nusipelnė garbingiausi Lietuvos medžiotojai: šv. Huberto ar Žvorūnos?
39 p. Kviečia Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos suvažiavimas
39 p. Skelbimas
39 p. Sveikiname!

Rėmėjo turinys
40 p. „Helion“ temovizoriai – „karščiausia“ terminės „Pulsar“ technikos naujiena

Kelionės
42 p. Dramblio ir krokodilų medžioklė Zimbabvėje
Iš safarių Afrikoje Lietuvos medžiotojai visada grįžta kupini įspūdžių, puikių prisiminimų ir naujų planų vėl juodąjį žemyną aplankyti. Gyvūnijos laukinėje gamtoje gausa bemaž visada garantuoja, kad po safario Lietuvą pasieks didesnių ar mažesnių sumedžiotų egzotinių, įspūdingų žvėrių trofėjai.

Virtuvė
48 p. Paukštienos ir žvėrienos patiekalai

Humoras
50  Medžiotojų ir meškeriotojų anekdotai



Geras ar blogas žvėris yra vilkas?

Vilkas žmogui – draugas ar priešas? Šį klausimą dar gerokai seniau nei prieš 2000 metų iškėlė senovės romėnai, bet vienareikšmiško atsakymo į jį nepateikė. Jo tebeieškoma ir šiandien: vilkai skaičiuojami, saugomi ir medžiojami tuo pat metu. Plėšrūnų šalyje, nepaisant laukinių žvėrių nelabai mėgstamo dėmesio iš žmonių pusės jų atžvilgiu, daugėja. Vilkų skaičiaus šalyje nustatymo problemos, saugojimo motyvai ir ribotos medžioklės specifika nagrinėjama antrajame 2017-ųjų metų „Medžiotojo ir meškeriotojo“ numeryje.

Vilkų apskaita pagal pėdsakus sniege vėl bus atidėta neribotam laikui, kadangi sąlygos jai atlikti labiau priklauso nuo kosmoso, ūkinės veiklos planetoje, klimato atšilimo, nei nuo sprendimų valstybinių institucijų kabinetuose. Atitinkama situacija ir su vilkų medžiokle: jų išmedžiojimo limitas paskelbtas, kaip numatyta „Vilko apsaugos plane“, remiantis jau kažin kada pasenusiais skaičiavimais. Prasidėjus vilkų medžioklės sezonui per pora mėnesių tai viename, tai kitame krašte, tai vienas, tai kitas vilkas „savo medžiotoją“ susirado. Tikslinė vilkų medžioklė nebuvo vykdoma.
Pasak Eugenijaus Tijušo, Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininko pavaduotojo, ir vilkų apskaita, ir vilkų medžioklė staigmenų nepateikė. Apskaita pagal pėdsakus sniege galima tik tuomet, kai yra šviežiai pasnigta. Nors apskaitos metu kai kuriuose rajonuose snyguriavo, tačiau kituose sniegas buvo senas, sušalęs, kai kur iš viso jo nebuvo, tad apie surinktų duomenų tikslumą kalbėti neverta. Kitokią vilkų bei lūšių apskaitą atlieka Gamtos tyrimų centro mokslininkai bendradarbiaudami su Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugija, vilkai ir lūšys stebimi, fiksuojami jų pėdsakai, veiklos žymės, nemažai plėšrūnų buvo nufilmuota medžiotojų naudojamomis stebėjimo kameromis, tačiau šiais duomenimis nustatant vilkų sumedžiojimo limitą nebuvo remiamasi. Pernai metais Gamtos tyrimų centro mokslininkai rekomendavo vilkų populiaciją sumažinti 120–150 individų, tačiau Aplinkos ministerija nustatė tris kartus mažesnį jų išmedžiojimo limitą.
Anot LMŽD pirmininko pavaduotojo, tikslinė vilkų medžioklė praėjusį medžioklės sezoną nebuvo vykdoma, nes jai irgi reikia sąlygų: kad būtų šviežiai snigta, taip pat reikalingos priemonės – vėliavėlės, kurios jau senai nenaudojamos sudūlėjo garažuose. Be to, kadangi medžioklė yra ne darbas, o pomėgis, kuriam žmonės gali skirti tik savo laisvą laiką, reikia, kad būtų savaitgalis. Visa tai jau sunkiai įmanoma, visos sąlygos nebeišpildomos, o vienos neišpildžius – ir visos kitos negalioja.
Visi vilkai sumedžioti atsitiktinai – tai reiškia, kad jų išties daug. Kolektyvinėse medžioklėse tais laikais, kai vilkų buvo sumedžiojama gerokai daugiau, – per varymines jų krisdavo vienetai. O dabar visi – arba per varymus, arba ne laiku ir vietoj pakliuvę šerno tykojančiam medžiotojui.
Kadangi vilkų medžioklės sezonas jau baigėsi, o iki kito dar daug vandens turės nutekėti, vilkus būtų galima ir pamiršti. Tačiau visiškai šių plėšrūnų medžioklė šiais metais dar neturėtų baigtis. Kaip ir kasmet, o jei vilkų yra daugiau – tai dar intensyviau, vilkai atšilus orams imsis ūkininkų galvijų „medžioklės“. Tad Aplinkos ministerija vietovėse, kur vilkai ypač įsismagins, leis vieną kitą jų sumedžioti.
Pasak Rimanto Pečkaus, Anykščių medžiotojų ir žvejų draugijos vadovo, kadangi Anykščių krašte vilkai nuolat pridaro žalos ūkininkams, rajonui skiriama licencijų ne sezono metu vilkams sumedžioti, bet skiriama ne visiems teisę medžioti turintiems medžiotojams, o tik keliems – vardiniai leidimai. Tarsi vilkas pats turėtų susirasti medžiotoją, kuris turi teisę jį sumedžioti. Licencijas skyrė jau 3 metus, bet tik praėjusiais metais jos buvo išnaudotos. Matyt, vilkų priviso tiek, kad jie ir tuos kelis medžiotojus, kurie turėjo leidimus, pagaliau susirado“, – juokauja Anykščių medžiotojų vadovas.
Kadangi visuomenėje susiformavo žmonių grupė, kuri vilkus ypač pamėgo, informacija apie juos patraukliai pristatoma ir diskusija plėtojasi ne tiek gamtos ir civilizacijos neišvengiamų XXI a. konfliktų kontekste, kiek vidiniuose visuomenės politinių, socialinių diskusijų diskursuose, kur pagrindinė tema – „geras ar blogas žmogaus draugas yra vilkas“. Todėl tikėtina, kad racionalinių sprendimų taip ir nebus rasta, tačiau vilkų tematika nuolat ir šiais metais sulauks visuomenės dėmesio.
Apie vilkų apskaitą ir jų kiekio tikėtiną, stebėjimo duomenimis paremtą, skaičių „Medžiotojo ir meškeriotojo“ žurnale rašo dr. Linas Balčiauskas, Gamtos tyrimų centro Žinduolių ekologijos laboratorijos vadovas. Aleksandras Valentas, „Medžiotojo ir meškeriotojo“ žurnalistas rašo apie vilkų medžioklės patirtį Anykščių r. bei žvėrių – žmonių ir vilkų saugojimo šalininkų inicijuotus konfliktus su medžiotojais bei jų pristatymo visuomenėje kontekstą. Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininko pavaduotojas E. Tijušas, žurnale paaiškina vilkų „saugojimo“ organizacijos atsiradimo motyvus. Algimantas Kamičaitis, vienas iš labiausiai patyrusių Lietuvos medžiojamosios faunos žinovų, pateikia informacijos iš Vokietijos kraštų apžvalgą, kur ūkininkai dėl vilkų žalos rengia protestus. Nors pas juos, pvz. per praėjusius metus užfiksuota tik 714 atvejų, kai vilkai pridarė žalos ūkininkams, tuo tarpu tik Alytaus r. per tą patį laiką užfiksuoti 75 atvejai, nors teritorijų plotai skiriasi kelis šimtus kartų.
Medžioklė visą laiką yra, šiek tiek, paslaptinga !
Daugelį neišspręstų klausimų galime išspręsti, jei juos užmirštume ir išvažiuotume medžioti.
"Mes medžiojame ne todėl, kad žudytume, o žudome, kad medžiotume"
Ortegas Gasetas
User avatar
medziotojas
Administratorius
Administratorius
Posts: 19455
Joined: 2006-Jul-07 00:32
Location: Vilnius

Re: "Medžiotojas ir meškeriotojas" naujausio numerio anonsas.

Post by medziotojas »

Žurnalas "Medžiotojas ir meškeriotojas"

Nr.3 (144) 2017 m. gegužė - birželis
MM-144.jpg

Pranešimas žiniasklaidai

Vilnius, 2016–09–10

Medžiotojai Lietuvoje: kas yra kas?

Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugija (LMŽD) atliko savo organizacijos sociologinį tyrimą bei surinko duomenis apie medžiotojų kolektyvų žmogiškuosius ir materialinius resursus, socialinę sudėtį, santykius su vietos bendruomene ir publikavo juos žurnale „Medžiotojas ir meškeriotojas“. Atlikti tyrimą paskatino Medžioklės įstatymo pakeitimo iniciatyvos, argumentuojamos pavyzdžiais, kurie iki šiol nebuvo medžiotojų bendruomenėje pastebimi, juolab – sureikšminami.

Tyrimu siekta sužinoti medžiotojų sumokamus mokesčius valstybei, medžioklės plotų miškų boniteto sudėtį, gyvūnijos populiacijų reguliavimo rezultatus, kolektyvų turimą turtą, konfliktų su žemių ir miškų savininkais atvejus bei pageidaujančių formuoti atskirus medžioklės plotus skaičių, teritorinius medžiotojų klubų nesutarimus, medžiotojų santykį su medžioklės plotais, kuriuose medžioja, vietinių ir nuosavos žemės turinčių medžiotojų skaičių bei socialinę medžiotojų kolektyvų sudėtį. Duomenis LMŽD per regionines draugijas pateikė 566 medžiotojų kolektyvai – klubai ir būreliai (juridiniai asmenys), vienijantys 19 001 medžiotoją (fizinį asmenį).
Pasak Eugenijaus Tijušo, LMŽD pirmininko pavaduotojo, kuriamus mitus apie medžiotojų bendruomenėje tariamai tvyrančią įtampą, tarpusavio konfliktus bei nesutarimus su vietos gyventojais ar medžioklės plotuose esančių miškų ir žemių savininkais, gali patvirtinti arba paneigti tik faktai, skaičiai, o ne nuomonėmis ir išimtimis pagrįsti argumentai.
Surinkti duomenys akivaizdžiai paneigia mitą, kad medžiotojų kolektyvuose dominuoja miestų gyventojai, ignoruojami vietose gyvenančių žmonių interesai. Bemaž pusė medžiotojų kolektyvų narių yra vietiniai arba kilę iš tų vietovių, kur yra jų medžioklės plotai, bemaž pusė medžiotojų nuosavybės teise turi žemės arba miško medžioklės plotuose arba kitur. Tuo pačiu tyrimas paneigia bene esminį mitą sukurtą Medžioklės įstatymo pakeitimo sumanytojų – medžiotojų kolektyvų konfliktus su miškų ir žemių savininkais. Konfliktų per visą Lietuvą esama su 48 savininkais, o vien tik pačiuose medžiotojų kolektyvuose yra 7 809 žemės ir miškų savininkai, kuriems konfliktų susijusių su medžioklės ir nuosavybės santykiais nekyla. 15 % medžiotojų (2 850 asmenys) yra ūkininkai – tai reikšminga medžiotojų visuomenės dalis.
Asmenų, kurie norėtų suformuoti savo nuosavybės teise valdomuose žemėse ar miškuose medžioklės ploto vienetus yra tik 49, tai sudaro 0,2 % nuo bendro medžiotojų skaičiaus ir 1,7 % nuo bendro ūkininkų skaičiaus medžiotojų kolektyvuose. Medžioklės įstatymo iniciatoriai įvertindami kelių dešimčių asmenų interesus ir akcentuodami kelias konfliktines situacijas neįvertina tūkstančių asmenų interesų, kuriems nusistovėjusi medžioklės valdymo tvarka priimtina ir konfliktų dėl jos nekyla.
„Įstatymu, keičiant visą efektyviai funkcionuosiančią sistemą, bandoma išspręsti probleminius atvejus, kelias išimtis, dažnai net nesusijusias su medžiokle. Medžioklės plotų skaidymas į mažesnius, atsiejus tai nuo gyvūnijos apsaugos ir gausinimo funkcijos, o susiejus tik su nuosavybe, veda į aklavietę, kelių stambių ūkininkų interesas turėti savo medžioklės plotus sukurs begalę konfliktinių situacijų su tais, kurie norėtų ne tik „plotų“, bet ir gyvūnijos tuose plotuose. Kadangi gyvūnijos be buveinių, miško ar krūmynų, tik laukuose, nebūna. Būtent todėl patys savininkai, medžiotojų klubų ir būrelių nariai, rado nekonfliktinius būdus, kaip savo interesus suderinti su kitais bendruomenės nariais, būtent todėl medžiotojų bendruomenei priklauso beveik 3 000, o ne 49 ūkininkai“, – teigia medžiotojų lyderis.
Anot E. Tijušo, namų be dūmų nebūna, tačiau stebina, kai siekiama ne pagerinti, o pabloginti situaciją. Kadangi patenkinus, tegu turtingos ir garbingos 0,2 % visuomenės grupės interesus, bus pažeista, pabloginta 99,8 % visuomenės, įvairių jos socialinių grupių medžiotojų, interesai.

Artūras Mankevičius, žurnalo „Medžiotojas ir meškeriotojas“ vyriausiasis redaktorius, tel. 8 606 04881,e. paštas mmredakcija@gmail.com
Medžioklė visą laiką yra, šiek tiek, paslaptinga !
Daugelį neišspręstų klausimų galime išspręsti, jei juos užmirštume ir išvažiuotume medžioti.
"Mes medžiojame ne todėl, kad žudytume, o žudome, kad medžiotume"
Ortegas Gasetas
User avatar
medziotojas
Administratorius
Administratorius
Posts: 19455
Joined: 2006-Jul-07 00:32
Location: Vilnius

Re: "Medžiotojas ir meškeriotojas" naujausio numerio anonsas.

Post by medziotojas »

MM-145.jpg
Turinys

Saulės ir mėnulio kalendorius
5 p. 2017 m. liepa ir rugpjūtis

Aktualija
6 p. Pagal Vilko apsaugos planą Lietuvoje – tik 292 vilkai
8 p. Mokestis už gamtos išteklių naudojimą nedidės
Seimas nusprendė, kad artimiausiu metu mokestis už teisę naudoti gamtos išteklius medžiotojų kolektyvams nebus didinamas.

Žinios
10 p. Per Lietuvą keliauja meškos
10 p. CIC akiratyje raganosiai, jaunimas ir moterys

Pažinkim
12 p. Stirninų trofėjų vertės Baltijos šalyse skiriasi. Priežastys?
Trys Baltijos šalys yra viena šalia kitos, tačiau elninių žvėrių medžioklės tvarka ir tradicijos skiriasi. Lietuvoje nuo 2002 m. vykdoma teisės aktais reglamentuota atrankinė elninių žvėrių medžioklė, o Estijoje ir Latvijoje tokie medžioklės principai netaikomi. Kaip tai paveikė trofėjus?

Kinologija
16 p. Dratharai Vokietijoje ir Lietuvoje
Jei naudojate įvairius medžioklės būdus ir šiems tikslams reikia universalaus medžioklinio šuns, kuris visur ir visada pagelbėtų – juo gali tapti šiurkščiaplaukis vokiečių vižlas – dratharas.
18 p. Dratharai lauko bandymuose ir medžioklės plotuose (II dalis)
Lietuvoje gimę ir parengti medžioklėms dratharai gali būti neprilygstami savam krašte, tačiau kurioje lygoje žaidžia mūsų čempionai, įvertinti galima tik dalyvaujant kitose šalyse rengiamuose šunų lauko bandymuose. Tik du medžiotojai su dratharais iš Lietuvos dalyvavo garsiojoje dratharų olimpiadoje – Hegevaldo lauko bandymuose Vokietijoje.

Žvėris
24 p. Stirnų atrankinė medžioklė – kokie trofėjai vertingiausi?
Jau ne pirmus metus „Ažugirio“ medžiotojų klubas vykdo stirninų selekciją: pirmiau išmedžioja menkaverčius ožius, o jau po to tikisi sulaukti išaugant ir trofėjinių.

30 p. Žuvys
Šaltas pavasaris – kaip tai paveiks žuvų išteklius?

Vandenys
32 p. Verslinės ir mėgėjų žvejyba Lietuvoje
Ir žvejai mėgėjai, ir žvejai verslininkai sugauna daug, todėl vieni kitiems turi įtakos.

Ginklas
36 p. „Browning BAR MK3“ – pusautomačių etalonas
Daugeliui Lietuvos medžiotojų pusautomatis asocijuojasi su konkrečiu ginklo vardu – „Browning BAR“.

Rėmėjo turinys
38 p. Nauja skaitmeninių NMP vystymosi kryptis – „Stream Vision“

Patarimai
40 p. Konteineriniai šaldikliai žvėrienai

Bendruomenės
41 p. Kviečia taurių elnių kvieslių čempionatas Žagarėje
41 p. Sveikiname!

Kelionės
42 p. Žaliųjų ir brakonierių kovos Afrikoje
Afrikos gyvūnijos naikinimą ypač paskatino vadinamųjų žaliųjų pergalės. Gyvūnijos likimas perduotas į vietos gyventojų rankas, kurių požiūriu – žvėrys arba valgomi priešai, arba tiesiog valgomi. O brakonieriai žvėris paprasčiausiai iššaudo.

Virtuvė
48 p. Žvėrienos ir žuvies patiekalai

Humoras
50 p. Laukio bandymai Baltijos lokiams
50 p. Šunelio Nato nuotykiai. Nuvilioti šernai

___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Pranešimas žiniasklaidai

Vilnius, 2017-06-30

Mišką kerta, skiedros lekia

Ši lietuviška patarlė apibūdina ir dabartinio Seimo švaistymąsi įstatymų kirviu. Tik kelių balsų persvara nebuvo priimtas įstatymas, kuriuo siekta kelis kartus padidinti mokestį medžiotojų kolektyvams už teisę naudoti gamtos ištekliais. Absoliuti dauguma medžiotojų teigė, kad kelis kartus padidintu mokesčiu medžioklę norima padaryti elitinės grupelės užsiėmimu. Apie tai plačiau rašoma naujausiame žurnalo „Medžiotojas ir meškeriotojas“ numeryje.

Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugija (LMŽD), laiku susirūpino Seimo koridoriuose ir kabinetuose kylančiomis (ir dirbtinai kildinamomis) idėjomis pertvarkyti nusistovėjusią ir tarptautinių ekspertų teigiamai vertinamą medžioklės ir medžiotojų reguliavimo tvarką mūsų šalyje. LMŽD dar vasarį atliko savo organizacijos sociologinį tyrimą bei surinko duomenis apie medžiotojus, jų socialinę sudėtį. Duomenis pateikė Seimo ir Vyriausybės nariams, kad politikai, pavyzdžiui, svarstydami mokesčio didinimą už teisę naudoti gamtos išteklius medžiotojų kolektyvams galėtų remtis objektyvia informacija apie medžiotojų kolektyvus, jų narių pajamas, galimybes. LMŽD informacija lėmė, kad artimiausiu metu šis mokestis medžiotojų kolektyvams nebus didinamas..
Seime svarstomas dar vienas specialistų kontraversiškai vertinamas Medžioklės įstatymo pakeitimo projektas. Yra pateikti bent keli alternatyvūs įstatymo pataisų variantai, susiję su medžioklės plotų ribų peržiūrėjimu ir keitimu, minimaliu ir maksimaliu medžioklės ploto dydžio nustatymu, naujų medžioklės ploto vienetų kūrimo tvarkos keitimu ir t. t. Už kurio nuostatas politikai balsuos, nuo to priklausys medžioklės ateitis.
Naujajame „Medžiotojo ir meškeriotojo“ numeryje taip pat rašoma ir apie kitas įdomias, kontraversiškas aktualijas, medžioklės ir žvejybos tendencijas ir problemas. Pavyzdžiui, remiantis Vilko apsaugos plane nustatyta vilkų apskaitos metodika, šalyje vis dar tebėra, kaip ir 2015 m., tie patys 292 vilkai, Gamtos tyrimų centro mokslininkai, medžiotojai ir ūkininkai kalba apie kitokius skaičius – vilkų esą virš tūkstančio. Bet remdamiesi tuo pačiu Vilko apsaugos planu valdininkai su gamta nuolat susiduriančių piliečių apskaitos duomenų neprižįsta.
Kitame straipsnyje rašoma, kad mokslininkai, ištyrę trijų Baltijos šalių stirninų trofėjus, visai to nesiekdami atsakė į klausimą, kodėl mūsų šalies medžioklės tvarką gerai vertina kitų šalių ekspertai – dėka atrankinės medžioklės praktikavimo puikiai nuaugusių trofėjinų stirninų Lietuvoje gerokai daugiau nei kitose Baltijos šalyse.
O mėgstantieji į viską pažiūrėti su šypsena, kviečiami drauge su Latvijos medžiotojais rugpjūčio 5 d. švęsti Miunhauzeno dieną ir dalyvauti šunų bandymuose susidūrus su meškomis, kurių šiais metais Lietuvoje sutiko ir medžiotojai, ir gamtosaugininkai, o Lietuvos pasienyje nelegalių rudųjų pėdsakus skaičiavo pasieniečiai.
Išsamiai apie tai, o taip pat Lietuvos medžiotojo susidūrimą su brakonieriais Afrikoje, žvejų laukiamas permainas dėl ketinamos reformuoti Žuvininkystės tarnybos skaitykite naujajame žurnalo „Medžiotojas ir meškeriotojas“ numeryje.
Medžioklė visą laiką yra, šiek tiek, paslaptinga !
Daugelį neišspręstų klausimų galime išspręsti, jei juos užmirštume ir išvažiuotume medžioti.
"Mes medžiojame ne todėl, kad žudytume, o žudome, kad medžiotume"
Ortegas Gasetas
User avatar
medziotojas
Administratorius
Administratorius
Posts: 19455
Joined: 2006-Jul-07 00:32
Location: Vilnius

Re: "Medžiotojas ir meškeriotojas" naujausio numerio anonsas.

Post by medziotojas »

„Medžiotojo ir meškeriotojo“ Nr.5, (146) anonsas
MM-146-virselis.jpg
2017 09 08, Vilnius

Žinios „veža“

Po medžioklės kalbasi medžiotojai. Vienas rodo išmintį aiškindamas, kaip skiriasi stirninų trofėjai Baltijos šalyse ir kokie stirninų trofėjai vertingiausi, toliau porina apie šaunuolius medžiotojų pagalbininkus dratharus, užveda temą apie vilkų bei lūšių gausėjimą ir jų keliamas problemas medžioklės plotuose, pasakoja apie medžioklės trofėjus tolimuose žemynuose ir problemas dėl brakonierių Afrikoje... Kiti klausosi ir stebisi draugo žiniomis ir išmintimi. Tas dar ilgai „stebino“ bičiulius medžiokline žinių įvairove ir gausa...

Ir mane ypač maloniai nuteikė šis išminčius – buvo aišku, kad jis ne tik skaito žurnalą „Medžiotojas ir meškeriotojas“, bet ir randa jame įdomių, įsimintinų straipsnių, kuriuos perpasakodamas nustebina savo bendraminčius. Tačiau čia pat mane apėmė ir kitas jausmas: o kodėl mes, bendraminčiai, ne visi esame smalsūs ir siekiantys pažinti bent jau tai, kas mus labiausia domina, kas yra mūsų laisvalaikio, o gal net gyvenimo, dalis – apie medžioklę ir žvejybą? Kodėl esame pasyvūs klausytojai, o ne „išminčiai“?
Lietuvoje yra apie 30 000 medžiotojų ir keliskart daugiau žvejų. Su kuriuo skaitytoju bekalbėčiau, visi tvirtina, kad žurnale „Medžiotojas ir meškeriotojas“ randa tokios informacijos ir žinių, kurių niekur kitur negauna, kad informacija ir įdomi, ir naudinga, kad sužino, kuo gyvena bendramintis kitame Lietuvos gale ar čia pat kaimynystėje, gretimame medžiotojų būrelyje... Kadangi skaitai šias eilutes, tavęs tegaliu paklausti: ar papasakojai savo bičiuliui klube, kaimynui, kolegai, kuo sudomino žurnalas, kodėl jį skaitai? Labai prašytume tai padaryti, kad kuo daugiau bendraminčių turėtume.
Rudenį ne tik viščiukus skaičiuoja. Prasidėjo prenumeratos kampanija. Ir šiame numeryje skelbiame akciją – žurnalą redakcijoje galite užsiprenumeruoti su nuolaida (daugiau informacijos p. 11).
O naujausiame numeryje aiškinamės, kaip pagausinti kiškių būrį ir kaip tai sėkmingai daro kaimyninėse šalyse, tęsiame pasakojimą apie dratharus, „medžiojame“ stirninų trofėjus Lenkijoje ir egzotinius žvėris Australijoje, susipažįstame su legendiniu ginklu ir medžiotojų bendruomenių gyvenimu. Kaip ir kaskart – žurnalas apie jus ir jums.
Medžioklei ir žvejybai – valio!

Artūras Mankevičius
Žurnalo „Medžiotojas ir meškeriotojas" vyriausiasis redaktorius
tel. (85) 2790297, e. paštas mmredakcija@gmail.com
Medžioklė visą laiką yra, šiek tiek, paslaptinga !
Daugelį neišspręstų klausimų galime išspręsti, jei juos užmirštume ir išvažiuotume medžioti.
"Mes medžiojame ne todėl, kad žudytume, o žudome, kad medžiotume"
Ortegas Gasetas
User avatar
medziotojas
Administratorius
Administratorius
Posts: 19455
Joined: 2006-Jul-07 00:32
Location: Vilnius

Re: "Medžiotojas ir meškeriotojas" naujausio numerio anonsas.

Post by medziotojas »

MM-147.jpg
„Medžiotojas ir meškeriotojas“ Nr. 6 (147)

Turinys

Saulės ir mėnulio kalendorius
5 p. 2017 m. rugsėjis ir spalis

Aktualija
6 p. Medžioklės ir gamtos laukiantys pokyčiai
Aplinkos ministerija 60 vilkų sumedžiojimo kvotą nustatė be diskusiją, netgi neatsižvelgdama į mokslininkų rekomendacijas.

Žinios
8 p. Žuvinte aptiktas meškėnas
Meškėnai medžioja ant žemės, medžiuose ir vandenyje, tad kelia grėsmę visai smulkiajai faunai.
8 p. Medžioklės trofėjų paroda Panevėžyje
9 p. LMŽD vasaros žvejybos varžybos
9 p. „Medžioklės rago“ taurė iškeliavo į Kauną
10 p. „Sprendimų ratas“ – 10 metų drauge su medžiotojais

Istorija
12 p. Žiemiškas Vytauto ir Jogailos maistas
XV a. vadinamajame „Karaliaučiaus gastronominiame manuskripte“ užrašytas kimštos lydekos receptas – seniausias mums žinomas prabangus patiekalas ant mūsų didikų stalo.

Pažinkim
13 p. Svetimžemiai gyvūnai nelaukiami, bet gali atskristi ir ateiti

Kinologija
16 p. Medžiotojų urvininkų sąrašas
18 p. Perkūno oželių medžioklė
Medžiojamųjų laukų paukščių sąraše likęs vienintelis objektas medžiojamas su vižlais, gana gausiai šlapiose mūsų krašto pievose paplitęs perkūno oželis.

Žvėris
20 p. Lietuvoje sumedžiotas antras šakalas
Šakalai plinta. Kaišiadorių r. sumedžiotas šakalas Lietuvoje antras, o Estijoje tik pernai sumedžiota ar žuvo keliuose jau virš 30 šakalų.
21 p. Vilkų populiacija – auginti ar reguliuoti?
24 p. Kur čia šuo pakastas?

Medžioklė
28 p. Dvikova

Žuvis
30 p. Invaziniai gyvūnai ir jų atsiradimo priežastys
Per 100 m. laikotarpį Lietuvoje mėginta auginti tvenkiniuose 15 naujų žuvų rūšių bei 3 sykinių žuvų atmainos (porūšiai). Laimė, kad iki šiol natūraliuose vandens telkiniuose jos neišplito.

31 p. Kauno 7 forto tvenkinyje užkibo ciklazoma

Ginklas
30 p. Graižtvinis šautuvas NP (IŽ) 18MH – ne tik pigus

Patarimai
36 p. Medžioklės būdai, įrankiai, priemonės. Medžioklė su varovais ir medžioklė su vėliavėlėmis
38 p. Stebėjimo kameros: ką gali ir kokių prireikia?
Nustatyti, kokie ir kiek žvėrių gyvena, kada ir kur medžioklės plotuose lankosi, medžiotojams vis dažniau padeda medžioklės plotuose įrengtos stebėjimo kameros.

Bendruomenės

40 p. Kaip kovoti su brakonieriais?
40 p. „Pašušvio miško takeliais“
40 p. Rekordine lašiša
41 p. Sveikiname!
41 p. In memoriam
41 p. Stambiųjų plėšrūnų stebėjimo bei Žvejybos laimikių konkursų nugalėtojai

Kelionės
42 p. Meškų medžioklė su šunimis
Ar dalyvautumėte varyminėje meškų medžioklėje naktį? Adrenalino mėgėjai Suomijoje tai mėgsta, nors meškas varo ne patys, o apmokyti „lokiniai“ šunys.

Virtuvė
48 p. Žvėrienos kepimas duobėje

Tikros istorijos
50 p. Bebriukas, kuris mirė mus apgavęs

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________


Medžiotojau ir meškeriotojau,

Iki Naujųjų dar beveik pora mėnesių, bet jau skaitote žurnalo „Medžiotojas ir meškeriotojas“ š. m. paskutinį numerį. Todėl pirmiausia primenu, kad pats laikas pasirūpinti naudingais ir prasmingais skaitiniais kitiems metams – paskutiniame š. m. numeryje rasite prenumeratos anketą, kurią užpildę ar surašę prašomus duomenis el. laiške bei atlikę pavedimą už norimą egzempliorių skaičių ir kitąmet skaitysite savo pomėgių žurnalą su nuolaida.

Metų pabaiga – tai laikas, kai dažniau susitinkama su draugais, aptariami ir vertinami praeinantieji metai. O koks medžiotojų ar žvejų susitikimas be užstalės ir patiekalų iš sumedžiotų ar sužvejotų trofėjų. Tad šiame numeryje net keli straipsniai apie gurmaniškus patiekalus. Dr. Rimvydas Laužikas p. 12 primena Vytauto ir Jogailos laikų maistą pagal XV a. gastronomijos istorijos šaltinį – „Karaliaučiaus gastronominį manuskriptą“. Kimšta lydeka, pasirodo, mūsų protėvių stalus puošė jau nuo XIII a., o minėtoje kronikoje pateiktas XV a. kimštos lydekos receptas. Jis taip pat dalinasi receptu, kaip išsikepti žvėrienos... žemės duobėje. Šio Rimvydo gaminto patiekalo teko ragauti, kaip sakoma – pirštus apsilaižysite.
Šiame numeryje daug informacijos ir apie svetimžemius bei invazinius gyvūnus. Didelį nerimą kelia šalyje antras sumedžiotas šakalas, o dar didesnį – Žuvinte pastebėti, o vienas rastas parblokštas automobilio – paprastieji meškėnai. Kur jie apsigyvena, mirtis laukia daugelio ir ant žemės, ir medžiuose perinčių paukščių bei smulkiųjų gyvūnų.
Toliau analizuojame vilkų temą. Gilėja priešprieša ne tik tarp medžiotojų ir vilkų saugotojų. Prie politinių sprendimų vairo priėję politikieriai akivaizdžiai spjauna ir į specialistų, ir net į mokslininkų duomenis bei rekomendacijas. Keista, kai šiais laikais valstybės institucijose nugali ne mokslu paremti argumentai, o prašaliečių emocijos ir įtikėjimai, paremti suvilkinta religija.
Tai tik įrodo, kad medžiotojų (ir meškeriotojų) ir kitąmet laukia daug iššūkių, nes tik spėlioti galima, kaip bus „vairuojama“ jų pomėgių sritis, kas ir kaip bandys jai vadovauti ir reguliuoti, mokslo argumentai ar davatkiški įsitikinimai nugalės.
Jau esu rašęs, o ir šiame numeryje skaitykite, kad, pvz., šernai pavojui kilus vienijasi ir ginasi bendromis jėgomis. Deja, daliai medžiotojų gyvūnų logika dar vis nesuvokiama, kai kurie siekia „individualių“ sprendimų, matyt, tikėdamiesi savanaudiškų naudų. Tik ar nebus „sumedžioti“ politinių reguliuotojų kaip atsiskyrę individai...

Medžioklei ir žvejybai – valio!



Artūras Mankevičius, vyriausiasis redaktorius
Medžioklė visą laiką yra, šiek tiek, paslaptinga !
Daugelį neišspręstų klausimų galime išspręsti, jei juos užmirštume ir išvažiuotume medžioti.
"Mes medžiojame ne todėl, kad žudytume, o žudome, kad medžiotume"
Ortegas Gasetas
User avatar
medziotojas
Administratorius
Administratorius
Posts: 19455
Joined: 2006-Jul-07 00:32
Location: Vilnius

Re: "Medžiotojas ir meškeriotojas" naujausio numerio anonsas.

Post by medziotojas »

„Medžiotojo ir meškeriotojo“ Nr. 1
MM-148_RGB.jpg

Turinys

Saulės ir mėnulio kalendorius
5 2018 m. sausis ir vasaris

Aktualija
6 Gyvūnija įstatymų spąstuose
Reguliuojant žemės savininkų ir medžiotojų santykius pamirštama gyvoji fauna.

Žinios
8 Egiptinė žąsis – jeigu atskris, taps laimikiu
8 Žvejo mėgėjo bilietas – SMS žinute
9 Popierinė prognozė vilkams 2018-iesiems metams

Kinologija
10 Medžioklė su kurtsharais
Kurtsharai – universalūs šunys, protingi, lengvai dresuojami, nuovokūs, dirbantys tikslingai, nepaprastai jautrios uoslės, geri plaukikai ir bėgikai, todėl vertinami medžiotojų daugelyje šalių.

Pažinkim
16 Afrikinis kiaulių maras – grėsmė šernams visoje Europoje
AKM jau įžengė į centrinę Europą, tačiau ligos valdymo būdai ir klaidos išlieka tokie patys.

Žvėris
22 Lūšys Lietuvoje 2017 m. ir pranašystės dėl jų ateities
Prognozė lūšių ateičiai puiki: jei paskutiniųjų metų kitimo tendencijos išliks, 200 lūšių Lietuvos miškuose gyvens dar iki 2020 m. Medžiotojų nepasitenkinimas akivaizdus jau dabar.

Žuvis
24 Žuvininkų ir universitetų mokslininkų bei studentų bendradarbiavimas
24 Ar galima išmokti auginti žuvis
Kaip iškasti tvenkinius – kasėjų reikalas. O kaip parinkti žuvis ir jas tinkamai suleisti, kuo maitinti, kaip prižiūrėti, informacijos nerasi net visagaliame internete.

Kalendoriai
25 Žvejo kalendorius
26 Medžiotojo kalendorius

Patarimai
30 „Schmidt & Bender“ optika – ir armijai, ir medžiotojams
„Schmidt & Bender“ kompanijos optika laikoma patvarumo ir patikimumo etalonu, skirta daugiausia kariniams tikslams, tačiau esama ir medžioklei pritaikytų modelių.

33 Medžioklės būdai, įrankiai, priemonės

Bendruomenės
36 „Šventybrastis“ atstatė kryžių partizanams ir tremtiniams
36 Kėdainių medžiotojai taiklumą lavina šaudykloje
37 Utenos medžiotojų tradicinė šventinė medžioklė
37 Utenos medžiotojai pagerbė šv. Hubertą
38 Išvyka į Mindūnus
39 Šv. Huberto šventė Kurtuvėnuose
39 Šiauliečių šventinė medžioklė
40 Šv. Huberto paminėjimas Krekenavos bazilikoje
40 Medžiotojų globėjo ir muzikos šventė Vilniaus Halės turguje

Kelionės
41 Tuvos elnių augintojai ir jų sąveika su gyvūnais
Medžioklė, buitis, sunkumai ir patirtis – drauge su todžinais Sajanų kalnų prieigose.
44 Į Usūriją – baigti kolekcionuoti pasaulio stirnas
Kiniškos (arba mandžiūrinės) stirnos medžioklė Rusijos Chabarovsko–Primorės krašte, konkuruojant dėl laimikio su usūriniais tigrais.

Virtuvė
49 Žvėrienos. paukštienos ir žuvies patiekalai

Humoras
50 Tikra istorija
50 Medžiotojų ir žvejų humoras
50 Kai du pešasi – abu pralaimi

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Nauji metai – nauji lapai...

Patarlė „Nauji metai – nauji lapai“ kaip niekada tiksliai pasako, ko šiemet laukia žurnalo skaitytojai, ypač medžiotojai... Gal tiksliau – ne laukia, o priversti laukti: naujovių medžioklės reguliavime, nes siekiama keisti Medžioklės įstatymą.

Ne paslaptis, kad pakeitimai stumiami per naujuosius Seimo politikus (kai kas juos jau vadina politikieriais, nes mano, kad šie neišmano, ką daro...), kurie, kaip ir įprasta politikams, teigia viską darą „darbo žmonių labui“, o šiuo atveju tiksliau – „daugelio medžiotojų prašymu“. Tačiau medžioklinių reikalų specialistai pakeitimų pateikėjams jau ne kartą pateikė konkrečių klausimų, kaip siūlomi pakeitimai pagerins, patobulins esamą medžioklės, o ypač gyvosios gamtos, tvarką, tačiau pagrįstų atsakymų, kurie leistų suprasti pagerinimų esmę, negauta... Apie tai jau rašėme praėjusių metų paskutiniame numeryje, problemą keliame ir šio numerio „Aktualijos“ skiltyje. Taigi, panašu, jei medžiotojai nesusivienys, nesugebės tinkamai pateikti įtikinamų argumentų, bus sugriauta esama tvarka, kuri įrodė, kaip tikina medžioklės reikalų specialistai, kad mūsų šalies medžioklės reikalų valdymas per keliolika praėjusių metų daugeliu atžvilgių tapo pavyzdiniu kaimyninėms šalims, o svarbiausias to rodiklis – gamtoje gausėja faunos. Tačiau ne paslaptis, ką rodo ir ne vienas atskleistas korupcijos atvejis ankščiausiuose politikų sluoksniuose, kad jų „draugų“ norai gali būti aukščiau ir už didelės dalies visuomenės, pvz., daugiau kaip 30 000 medžiotojų, ar net visos šalies gyvosios gamtos išsaugojimo ir turtinimo interesus.
Tiesa, šiame numeryje rašome ir apie gerus darbus, pavyzdžiui, žuvininkų milijonais žuvyčių gausinamus šalies vandenis. Tačiau ir žuvivaisos profesionalai sunerimę, nes ir šiame sektoriuje kalbama apie pertvarkas, kurias specialistai vertina skeptiškai, nes, anot jų, siekiama sudraskyti valstybines žuvivaisos įmones nesiūlant racionalių sprendimų – kas ir kaip po reorganizacijų gausins Lietuvos vandens telkinius.
Nepaisant palankių ir nepalankių vėjų ir skersvėjų, kuriuos sukelia politiniai ar asmeniniai šiuo metu įtakos gavusių vadžios žmonių interesai, gyvenimas medžiotojų ir žvejų bendruomenėse, procesai gamtoje vyksta kaip įprasta šiuo metų laiku, nekinta ir nusistovėjusios tradicijos, pomėgiai, rūpesčiai.
„Medžiotojo ir meškeriotojo“ 1-ajame numeryje skaitytojai ras aktualios informacijos apie afrikinio kiaulių maro kelius į Europą, tas pačias klaidas, kurias, nepasimokę iš Lietuvos patirties, tebedaro centrinės Europos šalys, kuriose nustatytas AKM. Dr. Linas Balčiauskas rašo apie lūšių populiacijos perspektyvas, kurių gausa Lietuvoje jau pasiekė arba greitai pasieks ekologinę buveinių talpą. Daug vietos skiriama bene elegantiškiausiems, labai naudingiems medžiotojams, universalios paskirties šunims kurtsharams. Medžiotojai žurnale ras naudingos informacijos apie optinius prietaisus, o kelionių mėgėjai – apie mokslininko patirtį gyvenant drauge su elnių augintojais ir medžiotojais todžinais Sajanų kalnų prieigose, o taip pat medžiotojo įspūdžius, kai dėl norimo trofėjaus tenka konkuruoti su Tolimųjų Rytų plėšrūnu – amūriniu tigru.
Ir medžiotojams, ir žvejams žurnalas pravers visus metus, nes tradiciškai 1-ajame numeryje jie ras Medžiotojo ir Žvejo kalendorius 2018-iesiems. Žurnalo „Medžiotojas ir meškeriotojas“ neužsiprenumeravusiems anksčiau naudinga tai padaryti dabar – iki vasario 20 d. nauji prenumeratoriai į „bėgantį šerną“ Kauno medžiotojų sąjungos atnaujintoje šaudykloje galės šaudyti nemokamai.
Išsamiai apie visa tai ir daugelį nepaminėtų bei tradiciškai žurnale skelbiamų dalykų skaitykite naujajame žurnalo „Medžiotojas ir meškeriotojas“ numeryje.
Medžioklė visą laiką yra, šiek tiek, paslaptinga !
Daugelį neišspręstų klausimų galime išspręsti, jei juos užmirštume ir išvažiuotume medžioti.
"Mes medžiojame ne todėl, kad žudytume, o žudome, kad medžiotume"
Ortegas Gasetas
User avatar
medziotojas
Administratorius
Administratorius
Posts: 19455
Joined: 2006-Jul-07 00:32
Location: Vilnius

Re: "Medžiotojas ir meškeriotojas" naujausio numerio anonsas.

Post by medziotojas »

„Medžiotojas ir meškeriotojas“ 2018 Nr. 2, kovas-balandis
MM-149_virselis.jpg
Turinys

Saulės ir mėnulio kalendorius
5 p. 2018 m. kovas ir balandis

Aktualija
6 p. Apskaita nauja – gyvūnai tie patys
10 p. Medžioklės limitai vilkų gausėjimo nepasiveja
Trečią sezoną iš eilės sumedžiojama po 60 vilkų, o vilkai tik per 9 mėnesius – Aplinkos ministerija neskaičiuoja per visus metų vilkų padarytos žalos – trečią sezoną medžioja vidutiniškai po 600–700 galvijų.

Žinios
12 p. Trofėjų paroda Lietuvos šimtmečiui
Medžioklės ir žūklės trofėjų paroda šiais metais vyks per 2 vietas: Antano Smetonos Užugirio dvare, Ukmergės r. ir Alantos dvare, Molėtų r.
13 p. Bendra su moterimis medžioklė „Purvaičių“ plotuose
Medžiotojų moterų klubas vienija jau 16 narių – drauge medžioja ir norėtų savo plotų.
14 p. Vilkų tarpusavio santykiai – mirtini
14 p. Vokietijoje leidžiami naktiniai taikikliai
14 p. Laukinių gyvūnų laikymo apribojimai
15 p. Lietuviškas stendas Dortmunde
Valdo Danilevičiaus „Danila Hunt“ 5 metus reprezentuoja medžiokles Lietuvoje Dortmundo parodoje.

Pažinkim
16 p. „SCI Convention“ – medžioklės paroda ir mugė JAV
Pažintis su didžiausia pasaulyje medžioklės paroda, kurią organizuoja Tarptautinis safari klubas (SCI).

Kinologija
18 p. Kilmingi ar nekilmingi šunys medžioja?

Žvėris
19 p. Stumbrai – laisvi ar tik laisvėje?
Stumbrų – Lietuvos laukinių „šventųjų karvių“ banda gausėja, 2017 m. jų laisvėje suskaičiuota 214, šiuo metu – apie 250. Populiacijos reguliavimo poreikis jau senai pribrendęs, bet kol kas stumbrai gaižta nuo ligų ir senatvės arba žuna susidūrę su automobiliais.
20 p. Šiek tiek apie stumbrus Lietuvoje

Žuvis
22 p. Kartą Norvegijoje...
Kasdien po rekordą – Lietuvos povandeninės medžioklės entuziastų sėkmė prie Lofotenų salų tapo legenda.

Vandenys
24 p. Nauji vėjai varto Mėgėjų žvejybos taisyklių lapus

Patarimai
26 p. Medžioklės būdai, įrankiai, priemonės: medžioklė su spąstais ir gaudyklėmis
29 p. Medžiojamųjų gyvūnų apskaitos pagal pėdsakus sniege metodika

Ginklas
32 p. „Voere“ – Alpių šaulių ginklai
Keičiamų vamzdžių „Voere“ karabinai – taiklūs ir medžiotojų, ir armijos snaiperių rankose.

Bendruomenės
36 p. Rimantas Benetis: „Geras tėvo ir senelio jausmas, kai šeimoje tęsiama medžioklės tradicija“
41 p. Aplinkos saugotojas Bronislovui Zaveckis
42 p. Kur dingo kurapkos ir kiškiai?
42 p. Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos suvažiavimas
Balandžio 25 d. Vilniuje, konferencijų centre ,,Karolina“ (Sausio 13-osios g. 2), įvyks LMŽD eilinis visuotinis suvažiavimas.
43 p. Medžioklė Stanislovui Mikašauskui atminti
43 p. Sveikiname
43 p. In memoriam

Kelionės
44 p. Tuvos elnių augintojai ir jų sąveika su gyvūnais
Šunys visą „meškos naktį“ lojo – keistas jausmas apima, kai žinai, kad pašonėje slampinėja plėšrūnas, tarsi kalnai ir taiga būtų atgiję, turėtų akis ir stebėtų mus.

Virtuvė
49 p. Žvėrienos. paukštienos ir žuvies patiekalai

Humoras
50 p. Tikra istorija
50 p. Medžiotojų ir žvejų humoras

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________



Anonsas: išleistas žurnalo „Medžiotojas ir meškeriotojas“ Nr. 2, kovas–balandis

Skaitytojus pasiekė žurnalo „Medžiotojas ir meškeriotojas“ naujas numeris.
Svarbiausia aktualija, kurią norime priminti – artėjantis Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos (LMŽD) suvažiavimas. Apie medžiotojų ir žvejų bendruomenės praeitį ir ateitį kalbamės su buvusiu LMŽD pirmininku prof. Rimantu Benečiu. „Geras tėvo ir senelio jausmas, kai šeimoje tęsiama medžioklės tradicija“, – sako buvęs LMŽD vadovas. Tačiau nesumeluotas susirūpinimas medžiotojų organizacijų dabartine padėtimi, ne tik geras emocijas kelia, anot jo, apie tai ir turėtų diskutuoti LMŽD suvažiavimo delegatai.
Visus medžioklės plotų valdytojus ištiko netikėtas reikalavimas: skubiai, kol yra sniego, skaičiuoti žvėrių pėdsakus sniege pagal naują metodiką. Kaip sekėsi, kodėl tos naujovės atsirado, rašome žurnalo puslapiuose.
Apibendriname ir vilkų medžioklės sezoną. Atrodo, kad plėšrūnų medžioklės limitų nustatymas išjudės iš mirties taško, tačiau savaime tai neįvyks arba įvyks taip pat, kaip iki šiol, kai Aplinkos ministerija viešai kelis metus manipuliavo plėšrūnų daromos žalos duomenimis, skaičiuodama tik 9 mėnesių (sausio–rugsėjo) atvejus, tarsi nuo rugsėjo vilkai, šiukštu, galvijus iš tolo aplenkia.
Naujajame žurnalo numeryje daug vietos skiriame medžioklės ir žūklės parodoms: ir artėjančiai Medžioklės ir žūklės trofėjų parodai, kuri šiemet vyks dvejose vietose: Alantos dvare Molėtų r. bei Užugirio dvare Ukmergės r., pirmojo Lietuvos prezidento Antano Smetonos tėvonijoje, ir –praėjusioms tarptautinėms – didžiausiai medžioklės parodai pasaulyje „SCI Convention“, kuri rengiama Jungtinėse Amerikos Valstijose Tarptautinio safario klubo, bei mūsų medžiotojams gerai pažįstamai Dortmundo „Jagd & Hund“ parodai–mugei, kurioje jau 5 metus medžioklę Lietuvoje reprezentuoja Valdo Danilevičiaus „Danila Hunt“ stendas.
Šį kartą žurnale pradedame kalbą apie medžiojamųjų sąraše esantį nemedžiojamą žvėrį stumbrą. 2017 m. jų suskaičiuota 214 individų. Šiuo metu jau turėtų būti apie 250. Klausimai „ką daryti?“ iškils ir be medžiotojų pagalbos populiacijos sureguliuoti jau nebepavyks, nebent iš Kėdainių ir Panevėžio rajonų vietoj stumbrų būtų iškeldinti ūkininkai.
Rašome ir apie labai neįprastus medžioklės laimikius – rekordinius 150 kg sveriančius paltusus. Jie povandeninės medžioklės objektai. Prie Norvegijos krantų lietuvių pelnyti trofėjai, anot vietinių žvejų, tepasitaiko kartą gyvenime.
Kaip visada rasite informacijos apie medžioklinius ginklus ir įrangą, šį kartą apie austriškus „Voere“ karabinus, „Pulsar“ naujus optinius–termovizorinius prietaisus, taip pat patarimų, kaip, kur ir kada spęsti spąstus žvėrims.
Kelionių puslapiuose pasimėgaukite gamtininko Aivaro Jafanovo patirtimi, kelis mėnesius gyvenusio kartu su todžinais – elnių augintojais, kuriems lokių ir vilkų medžioklė tebėra duona kasdieninė, norint išlikti atšiauriomis sąlygomis Sibiro taigoje.
Surasite žurnale ir tradicinių medžiotojų bei žvejų pokštų, skanių patiekalų iš žvėrienos, paukštienos ir žuvies receptų, informacijos apie vilkų tarpusavio santykius, naktinio matymo taikiklių įteisinimą Vokietijoje ir kitų aktualių bei naudingų žinių.
Malonaus laiko praleisto su mūsų bendruomenės žurnalu „Medžiotojas ir meškeriotojas“.
Medžioklei ir žvejybai – valio!

Artūras Mankevičius, vyriausiasis redaktorius
Medžioklė visą laiką yra, šiek tiek, paslaptinga !
Daugelį neišspręstų klausimų galime išspręsti, jei juos užmirštume ir išvažiuotume medžioti.
"Mes medžiojame ne todėl, kad žudytume, o žudome, kad medžiotume"
Ortegas Gasetas
User avatar
medziotojas
Administratorius
Administratorius
Posts: 19455
Joined: 2006-Jul-07 00:32
Location: Vilnius

Re: "Medžiotojas ir meškeriotojas" naujausio numerio anonsas.

Post by medziotojas »

„Medžiotojas ir meškeriotojas“ Nr. 3, gegužė–biržellis
MM_Nr3.JPG

Kviečia telktis

Balandžio pabaigoje įvykęs Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos (LMŽD) suvažiavimas – buvo vienas iš svarbiausių įvykių bendruomenės nariams. Beje, į jį delegatų neatsiuntė 11 LMŽD narių, iš 47 dalyvavo 36 regioninių medžiotojų ir žvejų organizacijų delegatai. Be suvažiavimo kompetencijai priskiriamų organizacinių sprendimų, vadovų ataskaitų ir finansinės atskaitomybės tvirtinimo, daugiausia dėmesio skirta medžioklę reglamentuojančių teisės aktų pakeitimų iniciatyvoms, buvo raginama labiau telktis ir vieningai atstovauti bendruomenės interesus. Apie tai plačiau skaitykite suvažiavimo aprašyme žurnale.
Daugeliui klausimų buvo pritarta beveik vienbalsiai, labiausiai nuomonės išsiskyrė svarstant papildomą į suvažiavimo darbotvarkę įtrauktas klausimą dėl Gedimino Vaitiekūno atšaukimo iš LMŽD tarybos narių. Į suvažiavimo darbotvarkę šis klausimas įtrauktas keturių LMŽD tarybos narių (Evaldo Dainausko, Algimanto Kamičaičio, Algio Kubiliaus, Rolando Micevičiaus) prašymu. LMŽD Varėnos skyriaus pirmininkas R. Micevičius pateiktą pasiūlymą motyvavo tuo, kad G. Vaitiekūnas nepritaria draugijos veiklai, todėl prarado tarybos narių pasitikėjimą ir jam nebegali būti teikiama konfidenciali informacija, aptariama tarybos posėdžiuose. G. Vaitiekūnas neigė jam mestus kaltinimus, paaiškino savo pasiūlymo LMŽD tarybai aplinkybes – į suvažiavimo darbotvarkę įtraukti LMŽD pirmininko atsistatydinimo klausimą. LMŽD pirmininkas Bronius Bradauskas pritarė 4 tarybos narių iniciatyvai atšaukti G. Vaitiekūną iš draugijos tarybos narių bei pateikė papildomų argumentų, kurių esmė: esamai draugijos veiklai nepritariantys žmonės steigia ir gali steigti savo draugijas. Sprendimui atšaukti G. Vaitiekūną iš tarybos narių pritarė 22 delegatai, 4 „prieš“, 8 susilaikė, tad sprendimas patvirtintas.
Gegužę įvyko dar vienas svarbus renginys – pirmasis LMŽD regioninėms draugijos priklausančių klubų ir būrelių vadovų susirinkimas. Apie šio susirinkimo sprendimus skaitykite žurnale.
Šiame numeryje taip pat rasite ir pirmą kartą pristatomą povandeninę rekordinę medžioklę, kurios laimikis – 160 kg „žuvytė“, informaciją apie birželį prasidedančią trofėjų parodą net dvejuose dvaruose, medžioklės taisyklių pakeitimus, patarimų apie medžioklės būdus, šunų rengimą varyminėms medžioklėms, serbišką karabiną su vokiška spyna, egzotines keliones, medžiotojų reprezentatyvius renginius ir kitos įdomios bei naudingos informacijos.

Medžioklei ir žvejybai – valio!

Artūras Mankevičius
Žurnalo „Medžiotojas ir meškeriotojas" vyriausiasis redaktorius
tel. +370 6060 4881, el. paštas mmredakcija@gmail.com


__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Medžioklė visą laiką yra, šiek tiek, paslaptinga !
Daugelį neišspręstų klausimų galime išspręsti, jei juos užmirštume ir išvažiuotume medžioti.
"Mes medžiojame ne todėl, kad žudytume, o žudome, kad medžiotume"
Ortegas Gasetas
User avatar
medziotojas
Administratorius
Administratorius
Posts: 19455
Joined: 2006-Jul-07 00:32
Location: Vilnius

Re: "Medžiotojas ir meškeriotojas" naujausio numerio anonsas.

Post by medziotojas »

Deja :pardon: bet daugiau žurnalo "Medžiotojas ir meškeriotojas" savo pašto dėžutėse ar prekyboje daugiau nerasim :sorry:
Medžioklė visą laiką yra, šiek tiek, paslaptinga !
Daugelį neišspręstų klausimų galime išspręsti, jei juos užmirštume ir išvažiuotume medžioti.
"Mes medžiojame ne todėl, kad žudytume, o žudome, kad medžiotume"
Ortegas Gasetas
Locked