Medžioklė sėlinant.

Все темы об охоте и т.д.
Субфорум - охотничий словарь и ссылки на прогноз погоды.
Briedis
Patyręs medžiotojas
Patyręs medžiotojas
Posts: 877
Joined: 2006-Aug-02 11:58
Location: Vilnius

Re: Medžioklė sėlinant.

Post by Briedis »

Mauzazzz wrote:jeigu cia pats geriausias isireisikimas ,tai taip,as noriu braidyt po piewas,bokstelyje man sedet nepatinka,na o selinant,nemanau,kad buna laabi daug atweju,kai priselinama prie serno.Todel ir rinkausi,ispradziu mazo kalibro sautuwa,bet issaiskejo ,kad stirnai jo per maza,todel dbar nusprendziau 223 kurio per akis stirnai.
keistai man skamba tavo pasakojimai. nesupyk, bet tau ziauriai truksta patirties!!! pasiskaicius tavo minciu, matau, kad medziotojo bilieta kiseneje turim daugmaz tiek pat laiko, bet musu medziojimo stazas skiriasi kaip zeme ir dangus. as aktyviai medzioju tiek pat laiko kaip ir turiu bilieta, bet man nekyla tokiu keistu klausimu, kaip tamstai, nors iki patampant medziotoju ir neteko varovu but. as anaiptol nesistengiu girtis, kad ismanau viska apie medziokle, o tuo labiau selinant, nes toli grazu man iki speco. bet per beveik tris aktyvios medziokles metus patirties tikrai igavau nemazai ir ne tik is savo asmenines, bet ir is vyresniu (medziojimo, o ne bilieto turejimo prasme) medziotoju.

sakai nepriselinsi prie serno.. kazkada ir as taip maniau :lol: net juokas is saves ima :ROFL: praejusi vasara man irode, kad prie serno priselint galima. tereikia kantrybes, palankaus vejelio ir kitu aplinkybiu, kurios gali buti ir nesuvokiamos.

mano patarimas tau - isiklausyk i PATYRUSIU MEDZIOTOJU patarimus, nes jie viska isbande savo kailiu ;)
Tiesa, kaip moteris: nuoga gražiausia
Briedis
Patyręs medžiotojas
Patyręs medžiotojas
Posts: 877
Joined: 2006-Aug-02 11:58
Location: Vilnius

Re: Medžioklė sėlinant.

Post by Briedis »

Mauzazzz wrote:kitame forume gauwau pasiulyma,wasarai,selinti oziuko,su zmogumi kuris tai daro ir kiek supratau gerai apie sia medziokle nusimano,manau bus tikrai ydomu stebeti ir dalywauti.Na o del sernu,aisku cia welgi tik mano nuomuone,bet manau jie is misko iseina temstant o ir sugryzta dar pries sauleteki,kaip ir niekad man neteko prieiti arciau serno,o ir girdeti neteko apie priselinima prie sio zweries.Galbut welgi klystu...

tikrai klysti, tamsta, oi klysti..
nieko, nepergyvenk. viskas ateis su patirtim ;)
Tiesa, kaip moteris: nuoga gražiausia
Mauzazzz
Varovas
Varovas
Posts: 31
Joined: 2008-Feb-16 01:20

Re: Medžioklė sėlinant.

Post by Mauzazzz »

na buciau labai patyres cia net neklausineciau nieko,negaliu teigi to ko dar nemaciau ir pats nepatyriau...man tikrai yra daug dalyku kuriuos turiu ir noriu mokintis,butu wisai malonu jei aprasytum atweji kai buwo priselint prie serno,man butu labai ydomu paskaityti,o po to gal but ir paciam pritaikyti
User avatar
uazikas
Patyręs medžiotojas
Patyręs medžiotojas
Posts: 751
Joined: 2006-Nov-10 01:40
Location: kelme-kaunas

Re: Medžioklė sėlinant.

Post by uazikas »

reikia paciam bandyti,bandyti ir dar karta bandyti...kas kad ir papasakos,juk pas tave kitokie plotai,kitos vietos...pats darydamas viena ar kita veiksma selindamas suprasi ar tai yra gerai ar ne ir geriau paciam viska suprasti,nei kazkas pasakys...labai jau lengvai nori viska gauti...
kas baisiausias misko zveris?- agronomas nedageres :D
User avatar
marcco
Super Men
Super Men
Posts: 1684
Joined: 2006-Oct-06 13:03
Location: Šiauliai

Re: Medžioklė sėlinant.

Post by marcco »

mauzai, prie šerno prisėlint tikrai nei kiek nesudėtingiau negu prie rimto ožio ;) jei tavo plotuose sumedžiojama bent 20 šernu per metus, neabejodamas imk rimtesnį kalibrą (ko gero vieną iš svetimo siūlomų būt protingiausia..)
Žemaitis
Patyręs medžiotojas
Patyręs medžiotojas
Posts: 582
Joined: 2007-Jan-19 10:34
Location: Žemaitija

Re: Medžioklė sėlinant.

Post by Žemaitis »

Mauzazzz wrote:na buciau labai patyres cia net neklausineciau nieko,negaliu teigi to ko dar nemaciau ir pats nepatyriau...man tikrai yra daug dalyku kuriuos turiu ir noriu mokintis,butu wisai malonu jei aprasytum atweji kai buwo priselint prie serno,man butu labai ydomu paskaityti,o po to gal but ir paciam pritaikyti
Na prie šerno tikrai nesunku prisėlint per graižtvo šūvio atstumą :) Va prie seno ožio sunkiau: tas gerai mato. O prie šerno svarbiausia eit prieš vėją, kad neužuostų :) Sėlinant didelis šautuvo pliusas lengvumas. Aš tavo vietoj imčiau Tika 308 ar 3006 kal. Aišku, jei pas jus šernų visai nėra, tai užtenka ir 223 kal.
Mauzazzz
Varovas
Varovas
Posts: 31
Joined: 2008-Feb-16 01:20

Re: Medžioklė sėlinant.

Post by Mauzazzz »

per metus pas mus apie 50-60 sumedziojama ,pagrinte aisku per warymines...o del rimtesnio,tai tewas turi 308win ,sako kada reikes pasiimsi,tai as ir net negalwojau apie toki..is pradziu mazo kalibro,o db 223rem. dar karta noriu pasakyti kad as noriu medzioti stirninus ,o ziemos sezone lapes...ir nesuprantu kuo blogai pasakiau ,kad parasaiau zmogaus aprasyti ta selinima..juk daug temu yra tokiu kur zmones reikalauja aprasyti wisa procesa,kodel as negaliu paprasyti jeigu man tai ydomu?
User avatar
uazikas
Patyręs medžiotojas
Patyręs medžiotojas
Posts: 751
Joined: 2006-Nov-10 01:40
Location: kelme-kaunas

Re: Medžioklė sėlinant.

Post by uazikas »

as kad ir nemedziotojas,bet ir tai zinau,kaip reikia selint,visa tai isivaizduoju,kiek esu selines su fotiku ir ziuronais,kad kuo arciau prieiti...aisku,i daug ka reikia atsizvelgti,kartais net daug nupedinti reikia i kita puse,kad eitum pries veja,nes tai butiniausias faktorius,cia reikia daryti paciam viska...nemanau,kad yra kokiu jau paslapciu...kas liecia sernus tai nezinau,nesu selines prie ju,bet kada pabandysiu,ir issivaizduoju ir daugmaz zinau kaip reikia...kaip tu tiek atvarovaves ir du metus medziojantis nieko nezinai tai as nesuprantu...nepyk Mauzaz jei ka netaip issireiskiau,tiesiog sakau kaip man atrodo
kas baisiausias misko zveris?- agronomas nedageres :D
User avatar
marcco
Super Men
Super Men
Posts: 1684
Joined: 2006-Oct-06 13:03
Location: Šiauliai

Re: Medžioklė sėlinant.

Post by marcco »

Mauzazzz wrote:per metus pas mus apie 50-60 sumedziojama ,pagrinte aisku per warymines...o del rimtesnio,tai tewas turi 308win ,sako kada reikes pasiimsi,tai as ir net negalwojau apie toki..is pradziu mazo kalibro,o db 223rem. dar karta noriu pasakyti kad as noriu medzioti stirninus ,o ziemos sezone lapes...ir nesuprantu kuo blogai pasakiau ,kad parasaiau zmogaus aprasyti ta selinima..juk daug temu yra tokiu kur zmones reikalauja aprasyti wisa procesa,kodel as negaliu paprasyti jeigu man tai ydomu?
manau neabejodamas gali rinktis rimtesni.. juk perki ne metams ir ne dviems, o gal po metų nebenorėsi medžiot stirnų ir lapių, o užsimanysi šernų :D mano galvą paskatinti rinktis 222, ar 223 kalibra gali tik tokie dalykai kaip vien smulkios faunos (lapių, bebrų) medžioklė, taip pat noras šaudyti tolimais (virš 200m) atstumais (ir tai čia 222 toli gražu ne tinkamiausias), ar atatrankos baimė. jei rimtai domėsies medžiokle sėlinant greit suprasi, kad prisėlint per graižtvo šūvį yra labai paprasta ir visos tos pasakos apie "sėlinimo meną" tėra saves sureikšminimas (kas mum visiem medžiotojam būdinga :D ) vienintelis dalykas, ką išmoksi praktikoje- tyliai vaikščiot, nemint traškančių šakų, ar ir užmintų nesulaužyt ;) na su laiku dar išmoksi sėlint ne prie žvėries, o numatyti kur žvėris juda, kur bus, kai jį pasieksi ir sėlint prie tos vietos ;) o visa kita tik valia, kantrybė ir tai kas esu tikras jog aišku tau ir dabar - priedanga ir vėjo reikšmė.. :beer:
User avatar
Strelcius
Super Men
Super Men
Posts: 3719
Joined: 2006-Aug-01 21:30
Location: Kaunas
Contact:

Re: Medžioklė sėlinant.

Post by Strelcius »

o gal tau reikia pamastyti apie kombinuota dviem graiztvais, a? :)
Lietuvis
Mauzazzz
Varovas
Varovas
Posts: 31
Joined: 2008-Feb-16 01:20

Re: Medžioklė sėlinant.

Post by Mauzazzz »

marco aciu uz patarimus :beer:
uazikas,manau minejau kad selinimas tai medziokle kurioje neesu dalywawes,bet dabar ja labai susidomejau,man tiesiog tam nebuwo salygu anksciau,na ir anksciau gal tiek netrauke ji manes.O dabar man labai ydomu ir as domiuosi.Teigti ,kad as nieko nezinau man atrodo butu perdaug,gal as nezinau daug,bet manau nemazai ir zinau.
Gedasas
Super Men
Super Men
Posts: 1592
Joined: 2006-Aug-10 15:25
Location: Pirčiupiai

Re: Medžioklė sėlinant.

Post by Gedasas »

kodel 223 kalibras, todel, kad patinka ir lengvesnis ? nesamone ..., snaiperiai specialiai balansuodami savo sautuva ji pasunkina, kad nemetytu suvio metu. Imk 308 kalibra ir nepasigailesi, jei paimsi 223 , veliau vistiek pirksi galingesni arba tevo naudosi, o smulkesnis liks lapems ir bebrams... arba i skarbonkes pasaudyt
Mauzazzz
Varovas
Varovas
Posts: 31
Joined: 2008-Feb-16 01:20

Re: Medžioklė sėlinant.

Post by Mauzazzz »

ir nnemanau kad del to gailesiuos :) aciu uz patarima
User avatar
svetimas
Administratorius
Administratorius
Posts: 2623
Joined: 2006-Jul-30 18:32
Location: kaunas

Re: Medžioklė sėlinant.

Post by svetimas »

manau galima sitoje temoje baigti kalbas apie saunykus, tam yra kitu temu.cia gal palikim tema pagal pavadinima
Gyvenu, kad medžiočiau - medžioju, kad širdis atsigautu
Briedis
Patyręs medžiotojas
Patyręs medžiotojas
Posts: 877
Joined: 2006-Aug-02 11:58
Location: Vilnius

Re: Medžioklė sėlinant.

Post by Briedis »

Mauzazzz wrote:na buciau labai patyres cia net neklausineciau nieko,negaliu teigi to ko dar nemaciau ir pats nepatyriau...man tikrai yra daug dalyku kuriuos turiu ir noriu mokintis,butu wisai malonu jei aprasytum atweji kai buwo priselint prie serno,man butu labai ydomu paskaityti,o po to gal but ir paciam pritaikyti
esu aprases ta medziokle. paieskok praeitos vasaros sernu medziokles skyrelyje ;) ech:) sauni medziokle buvo :) dar ir dabar sirdis pradeda labiau kalatotis, ja prisiminus :)
Tiesa, kaip moteris: nuoga gražiausia
Post Reply