Apsauga nuo uodų, erkių ir kitų parazitų

Все темы об охоте и т.д.
Субфорум - охотничий словарь и ссылки на прогноз погоды.
User avatar
medziotojas
Administratorius
Administratorius
Posts: 19455
Joined: 2006-Jul-07 00:32
Location: Vilnius

Re: Apsauga nuo uodų, erkių ir kitų parazitų

Post by medziotojas »

Na šunį Naujos Vilnios :idd20: (DIDELIS JIEMS DĖKUI) veterinarai pastatė ant kojų, po 4 dienų ukolų dozių, o šiandien erkė dukrai į koją įsikabino :(
Medžioklė visą laiką yra, šiek tiek, paslaptinga !
Daugelį neišspręstų klausimų galime išspręsti, jei juos užmirštume ir išvažiuotume medžioti.
"Mes medžiojame ne todėl, kad žudytume, o žudome, kad medžiotume"
Ortegas Gasetas
User avatar
šatas
Patyręs medžiotojas
Patyręs medžiotojas
Posts: 958
Joined: 2008-May-12 18:26

Re: Apsauga nuo uodų, erkių ir kitų parazitų

Post by šatas »

tai dabar vargšiai Aurytei reiks ukuolus leist
User avatar
30-06
Administratorius
Administratorius
Posts: 2079
Joined: 2006-Jul-07 20:49
Location: Vilnius

Re: Apsauga nuo uodų, erkių ir kitų parazitų

Post by 30-06 »

šatas wrote:tai dabar vargšiai Aurytei reiks ukuolus leist
:shock: Cha....ne teip cia paprasta su tais kuolais.Kad kuola nuok erkiu inleist raik berna turet :oops:
Geras veterinorius visad gali padeti blogam sokejui
Neaiskinkit ka turiu daryti,ir as nesakysiu kur turite eiti
User avatar
medziotojas
Administratorius
Administratorius
Posts: 19455
Joined: 2006-Jul-07 00:32
Location: Vilnius

Re: Apsauga nuo uodų, erkių ir kitų parazitų

Post by medziotojas »

Kaip įkandus erkei atpažinti mirtiną ligą


lrytas.lt
2018-04-10


Kartu su šylančiu oru, prasideda ir aktyvusis erkių periodas. Nors pats didžiausias jų aktyvumas dar tik laukia, jis paprastai fiksuojamas gegužės – rugsėjo mėnesiais, tačiau saugotis ir būti budriems svarbu vos pasitraukus šalčiams. Specialistai pataria kaip efektyviai apsisaugoti ir atbaidyti erkes ir kaip, jei vis dėlto viena jų jau įkando, atpažinti galimas ligas.
Erkės nubunda oro temperatūrai pasiekus vos 5 -7 laipsnius šilumos, tad tikimybė susidurti su jomis ir užsikrėsti jų platinamomis ligomis gresia nuo pat kovo iki lapkričio mėnesio. „Eurovaistinės“ farmacininkė Regina Molotkova teigia, kad erkės dažniausiai aptinkamos drėgnose, tamsiose, tankiose vietovėse. „Erkių itin mėgstamos vietos yra lapuočių miškai, miškingos vietovės, miško pakraščiai, laukymės, paupiai, pelkėtos vietos, kur daug krūmų. Taip pat jų galima aptikti ir miesto parkuose, skveruose, daugiabučių kiemų žaliosiose teritorijose“, – vardija vaistininkė.
Pastebėjus įsisiurbusią erkę, reikia kuo skubiau ją ištraukti. Tam nereikia naudoti jokių riebalų ar kitų medžiagų. „Pašaliniai dirgikliai tik suintensyvina erkės mitybą. Traukdami pincetu erkės nesukiokite į visas puses, o traukite staigiu judesiu. Erkės straubliukas turi mažų kabliukų, kurių pagalba įsitvirtina odoje, todėl pašalinus erkę, jis gali likti odoje“, – pabrėžia farmacininkė ir priduria, kad, pašalinus erkę, įkandimo vietą būtina dezinfekuoti.

Nuo drabužių iki purškalų

Norint apsisaugoti nuo jų įkandimų, R. Molotkova pataria dėvėti tinkamus drabužius „Einant į mišką ar parką, reikėtų apsivilkti šviesiais drabužiais: viršutinė aprangos dalis turėtų būti ilgomis rankovėmis, kurių rankogaliai gerai priglustų prie riešo. Kelnių klešnių apačia taip pat turėtų būti gerai prigludusi prie kūno. Galvą apriškite skarele arba užsidėkite gerai priglundančią kepurę“, – rekomenduoja farmacijos specialistė.
Vaistinėse galima rasti daug preparatų, atbaidančių nuo erkių. Purškalai, skirti atbaidyti uodus, priskiriami ir prie erkių prevencijos, todėl taip pat gali apsaugoti ir nuo šių kraujasiurbių.
„Efektyviausia repelentų veiklioji medžiaga – DEET, tad rekomenduočiau ieškoti preparatų pažymėtų šiomis raidėmis. Svarbi ir šios medžiagos koncentracija preparate. Ji turėtų būti 30 – 40 procentų. Tuomet erkės yra geriausiai atbaidomos“,– pataria R. Molotkova.
Tačiau ji atkreipia dėmesį, kad būtina įvertinti purškalų ar tepalų gamintojų patarimus. Vaikams reikia naudoti tik jiems skirtus produktus. „Visada pasikonsultuokite arba atidžiai skaitykite instrukcijas ant vaistų pakelio, kuriose paaiškinama, kas gali naudoti purškalą ar tepalą. Pavyzdžiui, purkšti irgi reikėtų ne ant viso odos ploto, bet specialiose vietose: prie ausų, ant rankų, kulkšnių“, – pataria vaistininkė.

Ligą atpažinti laiku

Jei įkando infekuota erkė, žmonės suserga jų platinamomis ligomis. Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, Lietuvoje erkių platinamomis ligomis kasmet suserga 2-3 tūkstančiai žmonių. 2017 m. užregistruota 474 susirgimai erkiniu encefalitu ir net 2826 – Laimo liga. Anot vaistininkės, erkių sukeliamos ligos dažniausiai pasireiškia per dvi savaites nuo įsisiurbimo, tačiau inkubacinis periodas nuo erkės įkandimo iki pirmųjų simptomų atsiradimo gali trukti iki 30 dienų. „Erkinis encefalitas pasireiškia sunkiu galvos smegenų ar jų dangalų uždegimu, o jo simptomai būna panašūs į gripo – liga prasideda staiga, pakyla aukšta temperatūra, gali skaudėti galvą, sąnarius, pečius, kai kuriais atvejais gali pradėti krėsti šaltis, pykinti, viduriuoti. Negalavimai paprastai vargina tik apie savaitę, o tada jie išnyksta. Tiems, kurių organizmo gynyba sušlubuoja, prasideda antroji ligos fazė – smegenų dangalų ar netgi smegenų uždegimas, kuris ypač pavojingas ar net mirtinas“, – paaiškina „Eurovaistinės“ farmacininkė.
Būdingiausias kitos erkių platinamos ligos – Laimo – požymis – po 7–14 dienų erkės įkandimo vietoje atsiradusi viena ar net kelios raudonos dėmės. „Per kelias dienas paraudimas gali išplisti iki 5 cm diametro ir daugiau. Vėliau šis paraudimas gali pranykti, bet liga progresuoja toliau. Gali prasidėti kiti požymiai: galvos skausmai ar ankstyvas nuovargis. Vėlesnėse ligos stadijose gali pasireikšti nervų sistemos, sąnarių, raumenų, akių, širdies pažeidimų. Negydoma Laimo liga gali tapti lėtine, vis labiau pažeisdama smegenis, nervus, širdį, sąnarius“, – perspėja farmacijos specialistė.
Pasak R.Molotkovos, ši liga nėra virusinė, ja persirgę neįgyja imuniteto, todėl net ir išgydžiusiems Laimo ligą erkių reikia saugotis ne mažiau nei anksčiau.
Medžioklė visą laiką yra, šiek tiek, paslaptinga !
Daugelį neišspręstų klausimų galime išspręsti, jei juos užmirštume ir išvažiuotume medžioti.
"Mes medžiojame ne todėl, kad žudytume, o žudome, kad medžiotume"
Ortegas Gasetas
User avatar
šatas
Patyręs medžiotojas
Patyręs medžiotojas
Posts: 958
Joined: 2008-May-12 18:26

Re: Apsauga nuo uodų, erkių ir kitų parazitų

Post by šatas »

galėtų draugija medziotojus nemokamai paskiepyt :D
User avatar
medziotojas
Administratorius
Administratorius
Posts: 19455
Joined: 2006-Jul-07 00:32
Location: Vilnius

Re: Apsauga nuo uodų, erkių ir kitų parazitų

Post by medziotojas »

Ką valgydami ir gerdami galime užsikrėsti erkiniu encefalitu?


Rasa Pekarskienė,
LRT radijo laida „Sveikata“,
www.lrt.lt
2018 m. balandžio 9 d.


Lietuvoje nebūna žemės drebėjimų ar panašių nelaimių, tačiau vyrauja didelė rizika užsikrėsti erkiniu encefalitu. Taip LRT RADIJUI sako Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto Serologinių tyrimų skyriaus vedėja Jūratė Buitkuvienė. Anot jos, erkiniu encefalitu galima užsikrėsti ir per maistą – pieno produktus ir tam tikrų laukinių gyvulių mėsą, todėl tinkamas šių produktų apdorojimas – neišvengiamas.

– Ar jau reikia susirūpinti dėl erkių?

– Žinomas leidinys „The Guardian“ neseniai parašė – užmirškime ebolos virusą ir pradėkime kalbėti apie erkes. Šis nariuotakojis atneša labai daug blogybių, nes platina visų šešių žinomų virusų šeimų sukėlėjus, ypač daug bakterinių ligų. Viena aktualiausių ligų – erkinis encefalitas. Ši liga sukelia žmogui smegenų uždegimą, neišvengiami ir liekamieji reiškiniai.
Erkiniu encefalitu galima užsikrėsti keliais būdais – kai įsisiurbia erkė arba per maisto produktus. Erkės ir didelė graužikų dalis – erkinio encefalito viruso rezervuaras. Užsikrečiančiųjų arealas – labai didelis. Visi šiltakraujai gyvūnai, besiganantys miškuose, pievose – potencialūs erkinio encefalito viruso turėtojai. Tai ir laukiniai, ir naminiai gyvūnai – ožkos, avys, stirnos, šernai...

– Ar erkiniu encefalitu galima užsikrėsti geriant nepasterizuotą ožkos, kuriai buvo įsisiurbusi erkė, pieną?
– Galvijai, žirgai mėgsta saulėtas vietoves, jie eina į nušienautas pievas. Ožkos nereiklios maistui, jos ganosi patvoriais, eina nusiskinti aukštesnės žolės, o erkės dažniausiai ir lokalizuojasi nenupjautoje žolėje. Štai 2016 m. Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto atlikti tyrimai rodo, kad iš trijų ištirtų galvijų vienas turi teigiamą rezultatą, tai reiškia, kažkada turėjo kontaktą su erkinio encefalito virusu. Tokių ožkų skaičius didesnis – iš 26 ožkų 16 turi teigiamą rezultatą.
Medikų duomenys rodo, kad 2017 m. erkiniu encefalitu buvo užsikrėtę 474 žmonės. Tam tikras procentas galėjo užsikrėsti per ožkos pieną. Kai virulentiška erkė įsisiurbia ožkai, antikūniai pradeda gamintis 4–5 dieną, tačiau pats virusas ima cirkuliuoti maždaug 2–3 dieną. Taigi labai didelė tikimybė, kad virusas laikosi tokios ožkos piene ir jei žmogus geria jį nepasterizuotą, kyla didelė tikimybė užsikrėsti erkiniu encefalitu.

– Svarbu suvokti tai, kad jei pienas ištiriamas ir virusas nerandamas, erkė gyvuliui vis tiek gali įsisiurbti šiandien arba rytoj.
– Mūsų žmonės turi suvokti, kad Lietuva yra geroje seismologinėje srityje. Mums negresia žemės drebėjimai, neturime didelių katastrofų, tačiau yra erkinio encefalito grėsmė. Ožkų augintojai tam bando priešintis, sakydami, kad jų ožkos sveikos, žvalios, puikiai ėda, jų produkcija skani.
Bėda, kad esame endeminėje zonoje, joje galime likti dar daug metų. Nėra šios ligos klinikos, ožkų augintojams atrodo, kad jų gyvuliai sveiki. Tačiau jei ožkoms atliktume tyrimus, matytume, kad jos turi antikūnų, o tai reiškia kontaktą su virusu. Viso to sprendimas gana paprastas – virusas yra nestabilus, kai veikiamas aukštos temperatūros.
Jei užviriname pieną, virusas žūsta per 2 min. Jei pieną pakaitiname iki 70 laipsnių temperatūros, reikia penkių minučių, kad virusas žūtų. Tačiau šaldytuve virusas gali išsilaikyti iki poros savaičių, jei tai sviestas ir grietinė – net iki kelių mėnesių.
Lengva apie tai kalbėti prancūzams, nes jie turi nuostabias technologijas, erkinio encefalito atvejai pas juos neregistruojami. Sudėtinga buvo austrams, nes jie taip pat endeminėje zonoje. Tačiau net 80–90 proc. Austrijos žmonių pasirinko vakcinas.

– Ar galima užsikrėsti valgant ožkos mėsą?
– Lietuvoje neturime apie tai duomenų. Tačiau yra duomenų, rodančių, kad Čekijos respublikoje, Vengrijoje registruoti atvejai, kai erkiniu encefalitu susirgo žmonės, valgę ožkieną. Tinkamas terminis apdorojimas būtų labai prevencija.

– Ar turėtų suklusti laukinių žvėrių mėsos mėgėjai?
– Nacionalinis maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institutas neseniai pradėjo atlikinėti tyrimus laukinėje faunoje. Jau aišku, kad apie 50 proc. iš visų tirtų šernų turėjo antikūnų prieš erkinio encefalito virusą.
Todėl medžiotojams, kurie maistui naudoja šernieną, taip pat ją mėgstantiems žmonėms rekomenduočiau mėsą labai gerai termiškai apdoroti. Nesiryžčiau kažko sakyti apie rūkytus produktus, nes tyrimus dar reikia išplėsti.
Medžioklė visą laiką yra, šiek tiek, paslaptinga !
Daugelį neišspręstų klausimų galime išspręsti, jei juos užmirštume ir išvažiuotume medžioti.
"Mes medžiojame ne todėl, kad žudytume, o žudome, kad medžiotume"
Ortegas Gasetas
User avatar
medziotojas
Administratorius
Administratorius
Posts: 19455
Joined: 2006-Jul-07 00:32
Location: Vilnius

Re: Apsauga nuo uodų, erkių ir kitų parazitų

Post by medziotojas »

Kodėl vienus uodai puola, o kitus palieka ramybėje: gydytoja papasakojo, kaip apsisaugoti


Žiedūnė Juškytė
DELFI Sveikatos redaktorė
2018 m. gegužės 19 d.



Tikriausiai ne kartą teko patekti į tokią situaciją: su artimaisiais ar draugais laiką leidžiate gamtoje, o kompaniją palaiko ir kraujasiurbiai uodai. Tik vienus jie gelia, o kitus palieka ramybėje. Tai atsitiktinumas ar yra priežastis? Apie tai papasakojo Vilniaus Antakalnio poliklinikos šeimos gydytoja Ieva Vieversytė.
Šeimos gydytoja I. Vieversytė tvirtina, kad iš tikrųjų yra tiesa, kad vienus uodai puola dažniau, kitus – rečiau.


Dėl kokių priežasčių?

„Vieni žmonės savo odos paviršiuje turi daugiau tam tikrų cheminių medžiagų, kaip pieno rūgštis, kurios daugiau išsiskiria sportuojant, ir juos uodai „mėgsta labiau, – sako gydytoja. Taip pat uodai jaučia aukštesnę kūno temperatūrą, todėl sportuojant ar dirbant lauke dėl padidėjusios kūno temperatūros ir prakaitavimo yra didesnė tikimybė, kad sugels uodai. Yra įrodymų, kad 0 (I) kraujo grupė yra labiau patrauklesnė uodams nei A (II) arba B (III) kraujo grupės. Uodų sugėlimo rizika priklauso ir nuo žmogaus medžiagų apykaitos.
“ Gydytoja sako, kad nėščių moterų, viršsvorį turinčių, nutukusių žmonių medžiagų apykaita yra lėtesnė, todėl uodai juos puola dažniau.
„Uodai gali jausti iškvepiamo CO2 kiekį. Aukšti, dideli žmonės, sportuojantys, nėščiosios iškvepia daugiau CO2, todėl juos uodai „suranda“ greičiau. Iškvepiamo CO2 kiekiu galima paaiškinti ir tai, kodėl miegant uodai taip mėgsta zyzti prie veido, – sako I. Vieversytė.
– Alkoholio vartojimas, ypač alaus, tamsūs, raudoni rūbai taip pat didina uodų įkandimo riziką.“

Kaip apsisaugoti nekenkiant sau?

Antakalnio poliklinikos gydytoja sako, kad nuo uodų įgėlimų visiškai apsisaugoti neįmanoma, tačiau galima sumažinti riziką.
„Uodai veisiasi stovinčiuose arba lėtai judančiuose vandens telkiniuose, todėl ten jų kiekis didžiausias. Gamtoje, kur aukšta žolė, didelė drėgmė, prie vandens telkinių dėvėkite lengvus, šviesius rūbus su ilgomis rankovėmis, apsimaukite kelnes ar ilgesnes kojines“, – pataria gydytoja.
Uodai beveik nemato geltonoje šviesoje, tad geltonos spalvos žibintai, pakabinti išorėje, bei gelsvos spalvos drabužiai, gali padėti atbaidyti uodus. Patalpas galima apsaugoti specialiais tinkleliais. Patariama naudoti repelentus, purškiamus tiesiai ant atviros odos, kurių sudėtyje yra sintetinių arba iš naftos ar augalų išskirtų medžiagų, atbaidančių uodus.“
Gydytoja sako, kad naudojant repelentus labai svarbu atkreipti dėmesį į jų galiojimo laiką ir jokiais būdais nenaudoti jam pasibaigus bei įdėmiai skaityti etiketes ir nepurkšti ant odos, jeigu turite alergiją vienai iš sudedamųjų dalių.
„Niekada negalima naudoti repelentų uždarose patalpose, veido srityje bei nepatartina tepti ant odos po drabužiais. Dauguma repelentų galima naudoti tiek vaikams, tiek nėščiosioms, tačiau iš pradžių patartina odą sutepti apsauginiu kremu arba emolientais, – sako gydytoja.
– Be to, grįžus namo, būtina odą nuplauti vandeniu. Yra duomenų, kad kai kurie natūralūs esencialiniai aliejai, tokie kaip: eukalipto, cinamono, arbatmedžio, kanapių, mažina uodų įkandimo riziką, tad juos galima saugiai naudoti tepant ant odos norint apsisaugoti nuo uodų įkandimų. Taip pat nustatyta, kad uodus atbaido citrusinių vaisių sultys, česnakai, levandos.
Gyvenantiems kaimo vietovėse ir leidžiantiems laiką lauko pavėsinėse, gydytoja pataria naudoti žvakes, kurių sudėtyje yra citrinžolių aliejaus.
„Lauke apsaugai nuo uodų gali būti naudojami ir kai kurie augalai bei vaistažolės: levandos, katžolės, bazilikai, gvazdikėliai, mėta, rozmarinas“, – pasakojo gydytoja.
Medžioklė visą laiką yra, šiek tiek, paslaptinga !
Daugelį neišspręstų klausimų galime išspręsti, jei juos užmirštume ir išvažiuotume medžioti.
"Mes medžiojame ne todėl, kad žudytume, o žudome, kad medžiotume"
Ortegas Gasetas
User avatar
medziotojas
Administratorius
Administratorius
Posts: 19455
Joined: 2006-Jul-07 00:32
Location: Vilnius

Re: Apsauga nuo uodų, erkių ir kitų parazitų

Post by medziotojas »

erke.jpg
Sezonas "Per tave kažkas ropoja" skelbiamas atidarytu !
Medžioklė visą laiką yra, šiek tiek, paslaptinga !
Daugelį neišspręstų klausimų galime išspręsti, jei juos užmirštume ir išvažiuotume medžioti.
"Mes medžiojame ne todėl, kad žudytume, o žudome, kad medžiotume"
Ortegas Gasetas
User avatar
medziotojas
Administratorius
Administratorius
Posts: 19455
Joined: 2006-Jul-07 00:32
Location: Vilnius

Re: Apsauga nuo uodų, erkių ir kitų parazitų

Post by medziotojas »

Ašaras kasdien matanti veterinarė: skaudžią pamoką žmonės išmoksta per vėlai


lrytas.lt
2020-05-27


Karantino metu daugelyje sričių gyvenimas buvo sustojęs. Tačiau tik ne veterinarijos klinikose – čia darbas vyksta visu pajėgumu net ir tokiomis sudėtingomis aplinkybėmis. Veterinarų rankose kasdien atsiduria tūkstančiai gyvybių. Dešimtmetį gyvūnus gydanti veterinarė šeimininkų ašaras mato kasdien, tačiau apgailestauja, kad žmonės vis tiek nepasimoko iš skaudžių klaidų ir pernelyg atsainiai žiūri į mylimų augintinių prevenciją nuo mirtino pavojaus.


Susirgti – kone didžiausia tikimybė Europoje


Darbas su murkiančiais ar rankas laižančiais pūkuotais ir gauruotais padarėliais skamba kaip smagus laiko praleidimas. Tačiau viskas yra kur kas sudėtingiau – kiekvienoje mažesnėje ar didesnėje veterinarijos klinikoje kasdien vyksta įtempta kova dėl gyvūnų gyvybių. Veterinarijos klinikoje 10 metų dirbančios veterinarės Martos pacientai – įvairiausi dvikojai ir keturkojai, šliaužiantys, straksintys, ropojantys gyvūnai. 80 proc. jų yra naminiai augintiniai, katės ir šunys. Savo profesijai atsidavusi gydytoja pasakoja, kad kiekvieną dieną jai tenka gydyti mažuosius pacientus dėl įvairiausių sveikatos negalavimų, gelbėti jų gyvybes.
Kvėpavimo, širdies sutrikimai, peršalimo ir virusinės ligos, onkologiniai susirgimai, įvairios traumos ir sužalojimai, – tokios diagnozės yra veterinarų kasdienybė. Dažniausiai susirgimai priklauso nuo to, kaip savo gyvūnais rūpinasi jų šeimininkai.
Atšilus orams gyvūnų klinikas užplūsta klastingų žolėje tykančių kraujasiurbių aukos. Didžiausią pavojų gyvūnams ir žmonėms kelia erkės. Veterinarė primena liūdnąją statistiką, kad Lietuvoje užsikrėsti erkiniu encefalitu, Laimo liga, babezioze ir kt. yra viena didžiausių tikimybių visoje Europos Sąjungoje. Deja, nėra tikslios statistikos, kiek dėl erkių platinamų ligų per metus suserga ir nugaišta kačių ir šunų, tačiau sergamumo kreivė kasmet negailestingai auga į viršų.
„Šylant klimatui ir dažniau keliaujant su augintiniais įvairių rūšių parazitai plinta į naujus regionus. Kintant parazitų epidemiologinei situacijai padidėja rizika užsikrėsti pavojingomis ir potencialiai mirtinomis ligomis, kurias jie perneša. Dabar kaip niekad svarbu reguliariai rūpintis šunų ir šuniukų apsauga nuo blusų, erkių ir erkučių“, – perspėja veterinarė.


Kreipiasi tada, kai gydytojai jau bejėgiai
erkės.jpg
Pašnekovė apgailestauja, kad žmonės arba nežino, arba neįvertina mirtino pavojaus, kuris keturkojui gali kilti net ir po nekalto pasivaikščiojimo parke ar savo namų kieme. Viena iš dažniausiai pasitaikančių pavojingiausių ligų yra babeziozė, kurią platina erkės. Laiku diagnozavus ligą gyvūną pavyksta išgelbėti, tačiau vis tiek neapsieinama be skaudžių pasekmių – babeziozė pažeidžia inkstus, kepenis ir sukelia negrįžtamus sveikatos pažeidimus.
Veterinarė atkreipia dėmesį, kad po erkės įkandimo keturkojo elgesys ir savijauta gali pasikeisti praėjus ir kelioms dienoms, ir net kelioms savaitėms. Ligos eiga gali būti žaibinė arba lėtinė. Gyvūnas tampa mieguistas, nevalgus, padažnėja jo kvėpavimas, pakyla temperatūra, vemia, jo šlapimas ar išmatos pasidaro tamsios spalvos. Jei šuo vyresnio amžiaus ar serga kitomis ligomis, svarbi kiekviena minutė. Deja, bet šeimininkai neretai atsainiai žiūri ne tik į augintinių prevenciją, bet net ir nutikus nelaimei pagalbos kreipiasi per vėlai – ligai pažengus, kai gydytojai jau yra bejėgiai.
„Neretai liga baigiasi pačiu liūdniausiu scenarijumi. Sunkiausia būna tomis akimirkomis, kai gyvūnui padėti medicina nebegali ir tai reikia pranešti šeimininkui. Žmonių ašaras matau kasdien, tačiau jie vis tiek neišmoksta šios skaudžios pamokos, – apmaudo neslepia veterinarijos gydytoja. – Daugelis šeimininkų per vėlai supranta, kad kelią nelaimei galėjo užkirsti iš anksto, pasirūpinę savo augintiniu profilaktiškai, jį apsaugant nuo parazitų ir jų platinamų ligų. Prevenciškai sušerti vieną tabletę nuo erkių yra kur kas paprasčiau ir pigiau, nei po to kankinti gyvūną gydymu, vaistais, lašelinėmis. Rūpintis gyvūnų prevencija nuo parazitų yra vienas svarbiausių mūsų darbo uždavinių. Būtent profilaktika yra pats efektyviausias būdas apsaugoti gyvūną nuo nelaimės.


Apsaugo ne visos priemonės

Jei nuo avarijų, traumų ir nelaimingų atsitikimų apsaugoti keturkojų beveik neįmanoma, tai nuo blusų, erkių ir kitų kraujasiurbių platinamų ligų – paprasta. Apsaugos priemonių yra pilnos lentynos: antkakliai, pakabukai, karoliai, lašai ir kitokie preparatai. Tačiau ne visais atvejais priemonės yra veiksmingos. Norisi pasirinkti priemonę, kurią panaudojus pasakytume užteko jos arba viena ir baigta.
„Pavyzdžiui, net ir užsegtas antkaklis dar negarantuoja gyvūno apsaugos. Dažnai atvažiuoja parazitų apipultų keturkojų šeimininkai su pretenzijomis, kad antkaklis neapsaugo. Tačiau reikia nuolat tikrinti, kad antkaklis būtų gana stipriai suveržtas. Jei jis uždėtas neteisingai, arba dėl tankaus ir ilgo gyvūno kailio neturi glaudaus kontakto su oda, jis neveiksmingas, medžiagos į kraują nepatenka. Antkakliai keturkojams kai kuriose situacijose netgi kelia pavojų, jei per stipriai įsirėžia į kaklą arba, užsikabinus už kokios šakos, prismaugia. Neretai aktyvūs gyvūnai juos pameta ir lieka be jokios apsaugos“, – patirtimi dalijasi dešimtmetį gyvūnais besirūpinanti veterinarė.
Veterinarė atkreipia dėmesį, kad pasaulyje geriausiai parduodamas antiparazitinis preparatas yra tabletės. Tai, anot jos, ko gero, pats veiksmingiausias būdas apsaugoti augintinį nuo blusų, erkių ir erkučių, o šeimininką nuo papildomų rūpesčių.
„Šunys labai mėgsta gardžias kramtomas tabletes. Dešimt metų dirbdama veterinare pastebėjau, kad prevencija nuo parazitų turi būti kuo paprastesnė. Juk šiais laikais visur skubantys žmonės viską pamiršta, neturi daug laiko. Todėl daug paprasčiau suduoti vieną kartą per mėnesį šunims gardžią tabletę, kurios nereikia slėpti dešroje ir po to sekioti iš paskos ieškant, ar prarijo visą tabletę ir kokios puselės neišspjovė“, – šypsosi gydytoja Marta.
Dėl kramtomose tabletėse esančios veikliosios medžiagos sunaikinamas didžiausias spektras varginančių parazitų: erkių, poodinių erkių, blusų, ausų, niežų erkių. Todėl net ir viena tabletė kartą per mėnesį užtikrina greitą, efektyvų ir tvarų poveikį.
Medžioklė visą laiką yra, šiek tiek, paslaptinga !
Daugelį neišspręstų klausimų galime išspręsti, jei juos užmirštume ir išvažiuotume medžioti.
"Mes medžiojame ne todėl, kad žudytume, o žudome, kad medžiotume"
Ortegas Gasetas
Guest

Re: Apsauga nuo uodų, erkių ir kitų parazitų

Post by Guest »

na, tai visiems pasiteisino skiepai nuo erkių? ar buvo pasitaikę tokių, kuriem nesuveikė?
gerdunka225

Re: Apsauga nuo uodų, erkių ir kitų parazitų

Post by gerdunka225 »

man pasiteisino skiepas nuo erkių, kitaip ir negali būti. be skiepo nerizikuočiau eiti į mišką, ką žinai ką parsineši ir kaip suveiks... ir taip rūpinamės oda bet kokia kaina, tikrai negali prie mūsų artintis tie maži parazitai
Post Reply