LAPĖ - RUDOJI GUDRUOLĖ

Все темы об охоте и т.д.
Субфорум - охотничий словарь и ссылки на прогноз погоды.
User avatar
aurys
Stažuotojas
Stažuotojas
Posts: 86
Joined: 2013-Jan-27 20:00
Location: Vilnius

Re: LAPĖ - RUDOJI GUDRUOLĖ

Post by aurys »

GRIZLEY wrote:si sezona jau 13
Sveikinimai :good: As kai paziuriu kai tu cia tiek lapiu prisaudai, tei net baltas pavydas paima :)
User avatar
GRIZLEY
Super Men
Super Men
Posts: 1884
Joined: 2008-Jan-01 23:12
Location: vilnius

Re: LAPĖ - RUDOJI GUDRUOLĖ

Post by GRIZLEY »

tai kad nereikia toli vaziuot plotuose gyvenu :wink:
Kas globoja, tas ir medžioja
User avatar
GRIZLEY
Super Men
Super Men
Posts: 1884
Joined: 2008-Jan-01 23:12
Location: vilnius

Re: LAPĖ - RUDOJI GUDRUOLĖ

Post by GRIZLEY »

pries pusvalandi jamiau si lapenca teko isnaudot stebuklinga viliuokli, kad priviliot iki 20 metru
DSCF2394.jpg
DSCF2392.jpg
Kas globoja, tas ir medžioja
Vladislovas
Naujokas
Posts: 6
Joined: 2011-Oct-11 14:46

Re: LAPĖ - RUDOJI GUDRUOLĖ

Post by Vladislovas »

Nu sudominai :) tai koks ten stebuklingas vilioklis ..... :Yahoo!:
velycia
Jaunas medžiotojas
Jaunas medžiotojas
Posts: 404
Joined: 2007-Aug-07 21:35

Re: LAPĖ - RUDOJI GUDRUOLĖ

Post by velycia »

Šios trys nebuvo pakankamai gudrios ir mano atminty liko tik gražios
Šios trys nebuvo pakankamai gudrios ir mano atminty liko tik gražios
saulys27
Varovas
Varovas
Posts: 44
Joined: 2010-Apr-26 19:17

Re: LAPĖ - RUDOJI GUDRUOLĖ

Post by saulys27 »

paska kada koldunu pakviesi :) kur tas lapes krauni uosvei mesa meiluzei kailiniai :)
Hunter13
Jaunas medžiotojas
Jaunas medžiotojas
Posts: 406
Joined: 2006-Nov-09 12:13

Re: LAPĖ - RUDOJI GUDRUOLĖ

Post by Hunter13 »

Vieno lapino istorija

Nors symet man sekesi su lapem ir tikrai nemazai jas medziojau, bet vieno lapino medziokle ir tai kaip jis mane profesionaliai "maude" atmintin isirase visam laikui.
Tai va.
Viena pirmuju lapiu medziokliu - tiksliai nepamenu, bet apie sausio viduri. Lapiu laukuose matesi nemazai, pora pavyko sumedziot. Vaziuodami keliuku uzmatom lape. Bandom iki jos privaziuot arciau - sniego kalnai, privaziuot beveik neimanoma. Bandau tykint, bet lapins pajutes mane labai neramiai dairosi i salis..... Jis arime - as plikam lauke (paseliuose). Matuoju atstuma tolimaciu - virs keturiu simtu metru (daba tiksliai nepamenu kiek). Statau shutuva ant kojeliu, susreguliuoju optika.... vejo beveik nera (tikriausiai del to mane lape ir isgirdo) ir bandau ta lape pavaisint linkejimais.... Po suvio matau tik sniego grumstus kylancius gera pusmetri pries lape ir lapes uodega pakelta aukstyn Lekia lape per arima nesidairydama..... Buna.... per mazai pakeliau..... lape lekia puslankiu ir staiga dingta vidury paseliu..... HM..... vidury lauko lape dingo kaip i vandeni..... Einu ziuret. Ten kur ji isnyko kelios olos lauke - o jau buvau bepradejes mislyt kad regejimas sutriko..... Na nieko.... a ta lape sekanciam kartui paliksiu......

Po poros savaiciu
Tas pats laukas. Mane uzveza ir paleidzia is kitos lauko puses - zinom sita lape - gudri, bet jei pasibaidysiu - busiu arciau urvu i kuriuos ji begs.... Bus sansas jai pakutent kailiuka. Pereinu lauka - lapes nematau. Laukiu kolegu atvaziuojant ant keliuko - ir staiga lape pakyla arime (jos nemaciau nors ziuronais arimus neblogai apziurejau)
Lape puslankiu skuodzia i ola...... leidziu pavymui paguodos suvi bet... kaip visuomet daugiau viets pro sali......
Sita lape pradeda nervint
PO savaites
Vel tas pats laukas, ta pati schema - tik vejas nelabai tinkamas..... pro olas einu link menamos lapes gulejimo vietos - ir ji pajunta mane anksciau nei as ja pamatau......
Sita lape tikrai pradeda nervint - profesosius... nesikeikiant
Po savaites - mani paleidzia prie olu - kaligos nuvaziuoja lapino baidyt is arimo. Sedziu prie pat olu - laukiu. Lape pasikelia arimuose ir kaip ipratusi puslankiu lekia link olu. Staiga prie nedidukes misko saleles stabteli ir atsisedusi ima stebeti mano nuvaziuojancius kolegas, kurie planuoja lape link manes "pastumt"...... Begte lekiu link didziulio siaudo kugio, ropsciuosi ant jo - isitaisau. Atstumas trys simtai - laikau lape taikiklyje ir laukiu kol kolegos uzvaziuos is kitoa puses - lape turetu eit pro pat kugi. Laukiu garantuoto suvio - nes vejas stiprus ir rizikuot shaut is toli nesiryztu. Kaliegos jau mojuoja rankom lapes - li palengva pedina link miso salaes ir....... staiga metasi atgal.... nieko nesuprantu - manes ji tikrai nemate...... beganciai leidziu suvi, bet....... Lape pro mano kolegas mauna i gretima lauka..... jie ja palydi "saliutais" o rezultatas toks pats kaip mano.... Atidziai apziuriu misko salele - nu jomajo..... stirnos pamiskej.... nu nesiseka tai nesiseka su sita lape nu..... stirnu matai ji pasibaide....
Ima siutas kad lape ir vel isnese sveika kaili ir pazadu sau kad sitas lapys bus mano.
Po savaites.
Uzvaziuojam ta pati lauka kitu keliuku kuriuo anksciau neimanoma buvo privaziuoti nes buvo priversta daug sniego, o daba sniegui truputi aptirpus - ivaziuoti imanoma.
Sako kaliega sustojam, apsidairysim... Stovim dairomes - kaliega sako zek zek - palys guli arime (tam paciam is kurio ta lapy jau kelis kart pasikelem)..... Imu tolimati, stiprus priespriesinis vejas.... 250. Griebiu shaunykeli, selinu. Prieinu iki 150 metru - lapins guli net nekruta.... Buvo mintis gal negyvs jau Ale nerizikuoju - statu shaunyka ant kojeliu - susivedu......... Po suvio lapinas net nesukruta.... Nors matesi jo tik dalis sprando ir ausis......
Kaliega sveikina, o man paciam biski liudna...... nebebus gudruolio lapino del kurio tiek kilometru prisivaiksciota laukuos, ir prisinervinta...... Dziaugiuosi, bet sirdies kamputyj liudna, kad sitas protingas zveris kelis kart mane ismaudes kaip maza vaika jau nebemokys manes savo lapisku gudrybiu......
P.s. kad lapinas tas pats o ne kitas buvo tam lauke - garantija 100 procentine. Viena ausis to lapo biski paplesyta buvo, uodega idomios formos. Ilga ir plona. Toks neproporcingas jis kazkoks buvo. Beje - preliminariais vertinimais - kaukole sidabras-auksas.
Dievas sukure zmones skirtingus. Koltas juos sulygino.
Vladislovas
Naujokas
Posts: 6
Joined: 2011-Oct-11 14:46

Re: LAPĖ - RUDOJI GUDRUOLĖ

Post by Vladislovas »

[quote="Hunter13"]Vieno lapino istorija

:) sauni istorija ir pabaiga tokia ne hoolivudiska :good:
User avatar
30-06
Administratorius
Administratorius
Posts: 2079
Joined: 2006-Jul-07 20:49
Location: Vilnius

Re: LAPĖ - RUDOJI GUDRUOLĖ

Post by 30-06 »

:wink: Dekui Hunter 13.Smagu buvo paskaityt :good: .Gerai,kad nors vienas kitas kazka paraso.Siaip dauguma "partizanauja".Atrodo,kad nei medzioja nei dar ka veikia :pardon: .
Geras veterinorius visad gali padeti blogam sokejui
Neaiskinkit ka turiu daryti,ir as nesakysiu kur turite eiti
Hunter13
Jaunas medžiotojas
Jaunas medžiotojas
Posts: 406
Joined: 2006-Nov-09 12:13

Re: LAPĖ - RUDOJI GUDRUOLĖ

Post by Hunter13 »

Butu galima daugiau ir graziau parasyt, si sezona lapiu daug sumedziojau...... bet kaip visada tai laiko ner, tai nuotaikos :)
Dievas sukure zmones skirtingus. Koltas juos sulygino.
User avatar
laukinis
Patyręs medžiotojas
Patyręs medžiotojas
Posts: 746
Joined: 2006-Jul-07 18:30
Location: Kelme

Re: LAPĖ - RUDOJI GUDRUOLĖ

Post by laukinis »

Kita savaite gal isleksim pasisvietinet po apylinkes, ana kart 40 triusiu nutreske, 22lr ir 17hmr fotkino.... ~150 danieliu nuo rudens iki dabar pasvere =@
User avatar
Varovas32
Jaunas medžiotojas
Jaunas medžiotojas
Posts: 320
Joined: 2010-Nov-29 12:05
Location: Kaunas

Re: LAPĖ - RUDOJI GUDRUOLĖ

Post by Varovas32 »

laukinis wrote:Kita savaite gal isleksim pasisvietinet po apylinkes, ana kart 40 triusiu nutreske, 22lr ir 17hmr fotkino.... ~150 danieliu nuo rudens iki dabar pasvere =@
O kaip 17 hmr fotkina gerai ? :beer:
User avatar
Strelcius
Super Men
Super Men
Posts: 3719
Joined: 2006-Aug-01 21:30
Location: Kaunas
Contact:

Re: LAPĖ - RUDOJI GUDRUOLĖ

Post by Strelcius »

laukinis wrote:Kita savaite gal isleksim pasisvietinet po apylinkes, ana kart 40 triusiu nutreske, 22lr ir 17hmr fotkino.... ~150 danieliu nuo rudens iki dabar pasvere =@
lempingas? :D
Lietuvis
User avatar
laukinis
Patyręs medžiotojas
Patyręs medžiotojas
Posts: 746
Joined: 2006-Jul-07 18:30
Location: Kelme

Re: LAPĖ - RUDOJI GUDRUOLĖ

Post by laukinis »

Tas pats :D
User avatar
Varovas32
Jaunas medžiotojas
Jaunas medžiotojas
Posts: 320
Joined: 2010-Nov-29 12:05
Location: Kaunas

Re: LAPĖ - RUDOJI GUDRUOLĖ

Post by Varovas32 »

P1050422.JPG
P1050421.JPG
Na ka pavyko ir man sumedzioti rudaja .Nuvazevom pries velykas patykot bebriuku ogi ziuriu bega lapute nuo manes .
Ilgai nelaukes =@ . Soviau mazdaug is 150m-160m Kalibras 17 hmr kulkos svoris 0,9 gramo.
Post Reply