Viskas apie spąstus !

Post a reply


This question is a means of preventing automated form submissions by spambots.
Smilies
:) :( :D :lol: :ROFL: :cool: :Yahoo!: :x :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :o :shock: :crazy: %) :P :Rose: :Search: =@ :Bravo: :good: :bad: :sorry: :pardon: :beer: :no: :friends: O:-)
View more smilies

BBCode is ON
[img] is ON
[url] is ON
Smilies are ON

Topic review
   

Expand view Topic review: Viskas apie spąstus !

Re: Viskas apie spąstus !

by Darius74 » 2016-Aug-19 11:17

medziotojas wrote:Dariau, reiks pasisko0linti spastukus arba patį pasijamti pas mamelę į sodą, ba tik viena vištelė liko :evil:
dabar atostogauju, o kita savaite turesiu kelis gyvagaudzius spastus. Galiu vienus jumis perleist ir pasidalint pasakom, kaip kur spastus tinkamai pastatyt. Jei vietoveje yra zvereliu, tai ilenda ir šeškas ir kiaune ir t.t.. Pagal žvėries dydį ir spastu dydis :beer:
Dvipusiai
Dvipusiai
Vienpusiai lapėms, ūdroms
Vienpusiai lapėms, ūdroms
Vienpusiai su masalu
Vienpusiai su masalu
dar kliuvo
dar kliuvo
ir kliuvo
ir kliuvo

Re: Viskas apie spąstus !

by medziotojas » 2016-Aug-18 18:52

Dariau, reiks pasisko0linti spastukus arba patį pasijamti pas mamelę į sodą, ba tik viena vištelė liko :evil:

Re: Viskas apie spąstus !

by medziotojas » 2015-Mar-25 15:44

ANYKŠČIŲ RAJONE SPĄSTAIS SUGAUTA ŪDRA

2015-03-24 Troškūnų medžiotojų būrelio medžiotojai Troškūnų miške, tikrindami bebrams pastatytus selektyvinius spąstus, vienuose iš jų aptiko įkliuvusią ūdrą. Ūdra buvo nebegyva, todėl nedelsiant apie tai buvo įrašyta į medžioklės lapą bei informuota Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Utenos regiono aplinkos apsaugos departamento Anykščių rajono agentūra. Ūdra buvo pristatyta į Anykščių rajono agentūrą ir pareigūnai ją išgabeno į Kauno T. Ivanausko zoologijos muziejų.

Informuojame, kad pagal Medžioklės LR teritorijoje taisyklių 51 p. „Medžiotojas, sugavęs draudžiamą medžioti gyvūną, jeigu šis nesužeistas, turi jį paleisti. Jeigu toks gyvūnas žuvęs arba yra akivaizdu, kad dėl sužalojimų jis neišgyvens, medžioklės vadovas arba individualiai medžiojantis medžiotojas sugavimo vietoje apie tai turi įrašyti medžioklės lape ir ne vėliau kaip kitą darbo dieną nugabenti jį į atitinkamo Aplinkos ministerijos regiono aplinkos apsaugos departamento rajono agentūrą, kuri, esant reikalui, šį gyvūną gabena į Kauno T. Ivanausko zoologijos muziejų. Kartu medžiotojas pateikia užpildytą Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2001 m. gruodžio 12 d. įsakymu Nr. 592 „Dėl Europos Bendrijos svarbos gyvūnų ir augalų rūšių, kurioms reikalinga griežta apsauga, ir Europos bendrijos svarbos gyvūnų ir augalų, kurių ėmimui iš gamtos ir naudojimui gali būti taikomos tvarkymo priemonės, sąrašų patvirtinimo, apsaugos priemonių nustatymo ir duomenų kaupimo apie šias rūšis“ patvirtintą Europos Bendrijos svarbos gyvūnų rūšių, kurioms reikalinga griežta apsauga, atsitiktinio sugavimo ar sunaikinimo registracijos anketą. Medžiotojas, sumedžiojęs gyvūną 11.8 punkte nustatytu būdu ir įvykdęs šio punkto reikalavimus, administracinėn atsakomybėn netraukiamas.“

Anykščių rajono agentūros informacija

Re: Viskas apie spąstus !

by medziotojas » 2015-Mar-17 23:08

Internete - spąstų arsenalas, tačiau juos panaudojus gali tekti nusimauti paskutines kelnes


Rūta Levickaitė,
GRYNAS.lt
2015 m. kovo 17 d. 1

Ištisą spąstų arsenalą nuotraukoje įamžinęs ir „Facebook“ puslapyje ja pasidalinęs pardavėjas Povilas kai kuriems internautams sukėlė klausimų: kokius spąstus gyvūnams gaudyti galima naudoti ir kokie yra draudžiami? GRYNAS.lt klausia aplinkosaugininkų, kaip jie vertina šį skelbimą.
spastai-kiaunems-ir-bebrams-67447246.jpg
Valstybinės aplinkos apsaugos tarnybos (VAAT) Gyvūnijos naudojimo kontrolės skyriaus vedėjas Kęstutis Motiekaitis GRYNAS.lt paaiškino, kad iš esmės spąstų statusas nėra griežtai reglamentuotas, tačiau svarbu, kaip jie yra naudojami.

Vieni perka dėl kenkėjų, kiti dėl žvėrelių kailių?

Mažiau nei metus įvairiais selektyviniais spąstais bebrams ir kiaunėms prekiaujantis Povilas GRYNAS.lt teigė, kad kaip pirkėjai spąstus naudoja, yra jų reikalas. Jis, kaip pardavėjas, gali tik patarti ir rekomenduoti, kokie spąstai kokį gyvūną gali sugauti geriausiai.
Spąstų kainos siekia nuo 15 iki 100 litų.
„Jeigu kokie kenkėjai tvenkinius, upes užkemša, pavyzdžiui, bebrai, norima juos sugauti. Kiti perka (spąstus – red. past.) dėl kailių, nes jie yra brangūs, vieni užsiima (kailių prekyba – red. past.), kitiems tiesiog gražu“, - kokiais sumetimais žmonės perka jo siūlomus spąstus, sakė vyras. Jo teigimu, daugiausiai žmonės nuperka spąstų, skirtų kiaunėms gaudyti.
Paklaustas, ką galvoja apie gyvūnų gaudymą spąstais, nes yra teigiančiųjų, kad tai daryti labai nehumaniška, pašnekovas tikino besilaikąs priešingos nuomonės. Jo manymu, eigu jau norima gyvūną medžioti, tai daryti geriau spąstais. Gyvūnas, jo teigimu, tokiu būdu patirs mažiau kančių.
„Jeigu jau kažkas nori sumedžioti (gyvūną – red. past.), tegu perka selektyvinius spąstus, kurie iškart užmuša, gyvūnas nesikankina. Jeigu gyvūnas žmogui trukdo, yra jo teritorijoje, ir jeigu įstatymas to nedraudžia daryti, mano nuomone, tegu tik perka daugiau tų spąstų iš manęs“, - tikino spąstais prekiaujantis Povilas.

Būtina sąlyga – staigi gyvūno mirtis

VAAT Gyvūnijos naudojimo kontrolės skyriaus vedėjas K. Motiekaitis pabrėžė, kad nėra tokios sąvokos kaip draudžiami arba leistini spąstai. Spąstai, kaip gyvūno gaudymo įrankis, yra leistinas, bet svarbu atitaikyti tinkamą jų dydį pagal gyvūną ir atitinkamą jų statymo vietą.
„Nėra tokio dalyko kaip selektyvus spąstas, tarkime, bebrui, kadangi į tą spąstą gali įkliūti ūdra, kuri yra Raudonojoje knygoje, gali įkliūti dar koks nors kitas žvėrelis“, - aiškino pareigūnas. Jis pabrėžė, kad žmogus, kuris prekiauja spąstais, teisės aktų ir medžioklės taisyklių nepažeidžia, kadangi tokie spąstai, kokie yra parduodami, nėra draudžiami naudoti.
„Juos gali naudoti visi, kas nusipirks, bet vėlgi priklauso, kaip naudos. Jeigu žmogus, sakykime, medžiotojas, nusipirks mažesnio dydžio spąstus ir tuos spąstus pastatys ant bebrų tako ir gaudys bebrus už galūnių, už kojų – tokiais spąstais bebrus gaudyti draudžiama. Bet jeigu jis tokius spąstukus pastatys šeškui arba audinei ir jie atitiks reikiamą dydį ir veiks taip, kad gyvūnas žus momentaliai, tada galima. Yra vienas iš Europos Sąjungos reikalavimų, kad spąstai turi būti tokie, kurie garantuoja staigią gyvūno žūtį, kad jis nesikankintų“, - sakė K. Motiekaitis, pridėjęs, kad jei

Jei automobilį puola kiaunės, ar galima naudoti spąstus?

GRYNAS.lt jau yra rašęs, kad pastebima, jog į miestus atkeliauja vis daugiau laukinių gyvūnų, ieškančių maisto, pastogės ar tiesiog nebebijančių žmonių. Vairuotojai teigė pastebėję, kad automobilių laidelius neretai nugraužia kiaunės ir klausė, kaip nuo jų gintis.
K. Motiekaitis, paklaustas, ar vairuotojas tokiu atveju, norėdamas sugauti kiaunę, darančią jo turtui tiesioginę žalą, galėtų naudoti spąstus, teigė, kad daug kas priklauso nuo to, kur stovi toks automobilis.
„Įstatyme yra numatyta galimybė sodybų savininkams, prie sodybinės aplinkos – daržinės ar tvarto – jeigu, sakykime, laikomos vištos ir jas kiaunės ar lapės vagia, sodybos savininkui pastatyti spąstus lapei ar kiaunei ir pagauti jas kaip vištų ūkio kenkėjas. Šita veika nelaikytina medžiokle. Įstatymo yra duotos tam tikros išlygos. Statyti spąstus po automobiliu ir gaudyti kiaunę? Priklauso, kur tas automobilis stovės. Jeigu jis stovės sodyboje, ar kieme, gal ir gerai viskas būtų ir nereikėtų piliečiui būti medžiotoju, laikytume, kad jis gaudo parazitą, bet kieme gali ir katę pagauti – vėlgi negerai. Kadangi gyvenimas yra toks, kad kaimo žmonėms pasitaiko problemų, galbūt dėl to ir tie spąstai nėra griežtai reglamentuoti – kad būtinai juos gali įsigyti tik medžiotojas ir pan.“, - samprotavo K. Motiekaitis.

Vis dėlto jeigu kaimo gyventojas spąstus gyvūnams gaudyti statys ne savo teritorijoje, o kur nors toliau – miške, tai jau bus traktuotina kaip medžioklinė veikla ir tam būtini leidimai, medžioklės lapas ir pan.

Selektyviniai spąstai veikia prispaudimo principu: gyvūnas įkiša galvą į spąstus, sujudina jutiklį ir spąstai akimirksniu, galingai suspaudžia nelaimėlį. Norint sugauti kiaunę ar šešką, spąstai dedami ant medžio, ar ten, kur tikrai gyvūnas lankosi (pvz. sodybos palėpėje). Norint suvilioti mažuosius plėšrūnus, teks panaudoti ir masalą. Bebrams spąstai spendžiami ties jų landa, masalo jam sugauti net neprireiks. Taip pat legalūs yra ir gyvagaudžiai spąstai – narveliai. Tokiais spąstais gyvūnas nenumarinamas ir reikalui esant gali būti perkeltas į kitą vietą.

Naudoti draudžiama

Nusipirkti spąstus gali kiekvienas, bet naudoti leidžiama ne visiems. Selektyvinius spąstus žmogus, kuris nėra medžiotojas, gali naudoti tik savo privačiose valdose.
Spąstais leidžiama gaudyti tik kiaunes ir šeškus, jei jie daro žalą sodybose ar namuose. Tačiau bebrus savavališkai medžioti yra draudžiama – tą gali daryti tik medžiotojai.
Pagal galiojančias medžioklės taisykles, medžioklės plotuose medžioti – naudoti gyvūniją – turi teisę tik šio ploto naudotojai (klubai ar būreliai), gavę regiono aplinkos apsaugos departamento leidimą. Medžiotojai privalo reguliuoti bebrų populiacijos gausą ir atlyginti jų daromą žalą. Asmenys, neturintys teisės medžioti, bebrų gaudyti negali. Nelegaliai bet kokiomis priemonėmis, tokiomis kaip spąstai, vykdoma medžioklė laikoma brakonieriavimu ir už tai yra baudžiama.

Re: Viskas apie spąstus !

by Almas81 » 2014-Apr-28 20:59

galima, tik labai stora koja turi pas bebra buti :D

Re: Viskas apie spąstus !

by medziotojas » 2014-Apr-28 15:57

Spastai bebrams :shock: Su tokiais ir gyvus galima pagauti - https://www.facebook.com/photo.php?v=465169353616776

Re: Viskas apie spąstus !

by medziotojas » 2013-Jun-20 11:05

Katė tapo spąstų žvėrims auka?

Eglė KRIKŠTAPONYTĖ
gzeme.lt

Į redakciją paskambinusi Krekšlių gyventoja pasidalijo skaudžiai išgyventu įvykiu. „Neseniai teko užmigdyti katę Belą, kuri mūsų namuose gyveno beveik metus. Ji buvo prieraiši, švelni, protinga, mylėjo vaikus, labai gerai sutarė su dar dviem mūsų šeimos augintiniais – šunimis. Dabar jos mums labai trūksta…“ – sakė krekšliškė.
Katės šeimininkė pasakojo, kad į lauką Belą išleisdavo gana retai. O jei ji ir išeidavo, greitai sugrįždavo. Tačiau tądien katė į namus grįžo sužalota. Jos galinė dešinė pėdutė buvo stipriai sutraiškyta. „Įtarėme, kad katę taip sužaloti galėjo tik spąstai žvėrims. Mūsų spėliones patvirtino ir veterinarijos gydytoja, pas kurią atvežėme savo gyvūną. Kai sužinojome, kad traumuotos kojos išgelbėti nepavyks, nusprendėme palengvinti katės kančias ir ją užmigdyti…“ – graudindamasi kalbėjo moteris.
Jos manymu, į žvėrims gaudyti skirtus spąstus katė galėjo patekti miške, esančiame netoli namų. „Miškas yra tvarkingas, gražus. Žmonės jame mėgsta pasivaikščioti, bėgioti, žibuokliauti, pasirinkti uogų, grybų. Čia visada pilna ir suaugusiųjų, ir vaikų. Net baisu pagalvoti, jei į spąstus koją įkištų žmogus, kokių sužalojimų jis patirtų…“ – gyventojus būti atidžiais miškuose įspėjo skambinusioji.

Veterinarė mano, kad katę sužalojo spąstai

Susisiekėme su gyvūną apžiūrėjusios UAB „Deltuvos veterinarija“ vadove, veterinarijos gydytoja Izolda Goštautaite. Ji sakė gerai prisimenantį minėtą atvejį: „Neabejoju, kad tai ne kito gyvūno, o spąstų darbas. Tai senoviški spąstai, kurie yra su aštriais dantimis. Rusiškai jie vadinami „kapkanais“. Kai auka atsiduria spąstuose, jie užsiveria su tokia didele jėga, kad kaulus sutraiško į smulkius gabaliukus, išdrasko raumenis. Gyvūno kūno dalis atrodo tarsi sumalta mėsmale…“
Pasak I. Goštautaitės, patekęs į tokius spąstus gyvūnas žūsta ne iš karto. Jis ilgai kankinasi, kol smarkiai nukraujavęs žūva.
„Paprastai pats gyvūnas iš spąstų ištrūkti negali. Tačiau galbūt katė, patyrusi skausminį šoką, muistėsi iš visų jėgų tol, kol jai pavyko išplėšti koją“, – kalbėjo gydytoja.
Jos teigimu, gydymas sužalotos kojos nebūtų išgelbėjęs, galūnę reikėjo amputuoti, po to, gali būti, lauktų ilgas ir sunkus gijimas.
I. Goštautaitė pastebėjo, kad su tokiu atveju savo praktikoje ji susidūrė pirmą kartą, tačiau apie tai yra girdėjusi iš kitų.
„Žmonės miške turi būti labai atsargūs. Pamatę metalinius įrenginius, juos pirmiausia turėtų paliesti pagaliu. Jei tai spąstai, jie iš karto užsidarys. Negalima atsainiai žiūrėti į galimos nelaimės židinį. Turime patys rūpintis savo ir visų saugumu“, – ragino veterinarė.

Gamtosaugininkai turi kitų versijų

Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento Ukmergės rajono agentūros vedėjas Jonas Čyvas sakė, kad tai ne pirmas atvejis, kai rajono aplinkosaugininkams pranešama apie neva spąstuose susižalojusį gyvūną. Tačiau pastaroji versija, kad gyvūnas nukentėjo būtent nuo spąstų, statomų medžioti miško žvėrims, pasak jo, kelia daug abejonių.
„Šią situaciją sunku komentuoti, nes nematėme nei paties gyvūno, nei konkrečios vietos, kur galimai buvo pastatyti spąstai, nei pačių spąstų. Be to, prieš tai tokių dalykų niekada nepasitaikė ir nelabai realu tikėti, kad spąstai buvo pastatyti miškelyje, esančiame netoli gyvenamųjų namų. Paprastai niekas spąstų nestato ten, kur lankosi žmonės…“ – aiškino J. Čyvas.
Vedėjo teigimu, neturint konkrečių įrodymų, kas galėjo sužaloti katę, dabar galima daryti tik prielaidas. „Versijų gali būti kelios. Tarkim, katė galėjo įkliūti ir į pelėms skirtus spąstus. Taip pat neatmetama galimybė, kad ji galėjo nuklysti į kitų namų kiemus, kur šeimininkai dėl savo naminių gyvūnėlių saugumo buvo paspendę spąstus plėšriems žvėreliams gaudyti. Jei katė įkliuvo į spąstus, be žmogaus pagalbos ji ištrūkti negalėjo. Galbūt kažkas ją išvadavo ir paleido…“ – spėliojo aplinkosaugininkas.

Reglamentuoja įstatymas

Kaip sakė J. Čyvas, miško žvėrių medžioklę spąstais reglamentuoja Lietuvos Respublikos Medžioklės įstatymas. „Spąstus galima statyti medžioklės plotuose turint medžiotojo bilietą ir medžioklės lapą. Spąstų statytojai turi užtikrinti, kad nebūtų sugauti kiti gyvūnai. Legaliai naudojant spąstus žvėris ne žalojamas, o užmušamas iš karto arba sugaunamas gyvas ir sveikas. Tokių spąstų prekyba yra legali“, – teisės aktą aiškino aplinkosaugininkas.
Taip pat Medžioklės įstatymas nedraudžia spąstus statyti ir sodybų savininkams. Sodybose ir negyvenamuose pastatuose bei jų priklausiniuose šių objektų savininkai, valdytojai ir naudotojai turi teisę, nepaisydami Medžiok-lės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklėse nustatytų medžiok-lės terminų, naudodami leistinas gaudymo priemones gaudyti bei pasiimti tų rūšių plėšriuosius medžiojamuosius žvėris ir varninius paukščius, kuriems minėtose taisyklėse yra nustatytas leistinas jų medžioklės terminas. Ši veikla nelaikoma medžiojimu ir ją vykdantis asmuo neprivalo būti medžiotojas.

Pažeidėjams gresia bausmė

Jei spąstai statomi nelegaliai, piliečiai baudžiami už Medžioklės įstatymo Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklių pažeidimą.
Įstatymą pažeidusiam asmeniui surašomas administracinio teisės pažeidimo protokolas. Medžiotojui užtraukia teisės medžioti atėmimą nuo vienerių iki trejų metų su pažeidimo padarymo įrankių ir priemonių konfiskavimu, piliečiui – baudą nuo dviejų iki keturių tūkstančių litų su pažeidimo padarymo įrankių ir priemonių konfiskavimu.
„Speciali spąstų paieška nėra vykdoma. Tačiau jei randame spąstus, aiškinamės, ar jie legalūs, kas juos pastatė ir panašiai“, – kalbėjo J. Čyvas.
Gyventojai, pastebėję spąstus ar į juos įkliuvusį gyvūną, gali skambinti rajono agentūros vyresniajam valstybiniam aplinkos apsaugos inspektoriui Žydrūnui Cicinui telefonu 8 615 76 342.

2013-06-20

Re: Viskas apie spąstus !

by aurys » 2013-Mar-13 11:46

Na matai
aš gal puse metu pralaikiau su spyruoklem suspaustom, tai galvoju gal dėl to kazkas blogai :). Tai iš karto ir krito įtarimas spyruoklem :)

Re: Viskas apie spąstus !

by medziotojas » 2013-Mar-13 09:00

Gali ondatra plaukdama užkliudyti, gali pagalys, gali dar koks daiktas. Dažnai rasdavome sudirbusius, tačiau tuščius :pardon:

Re: Viskas apie spąstus !

by aurys » 2013-Mar-13 08:25

Vat ir aš turiu klausimą, pora kartų pastatęs spąstus juos rasdavau tuščius, bet suleisti. Ar negali buti, kad spiruoklės kažkaip, kažkokiu budu pasidaro silpnos? Čia kalba apie bebrinius spąstus (latviškus).

Re: Viskas apie spąstus !

by medziotojas » 2013-Mar-13 08:00

Artėja sezonas, todėl dar kartą inmetu paveiksliukus kaip ir kur galima statyti spastus bebrams
spast.jpg
spast1.jpg
spast2.jpg
spast4.jpg
spast5.jpg
Na o čia kitokie spastai - vyrams :D
snabe.jpg
snabe1.jpg

Re: Viskas apie spastus !

by giriu karalius » 2010-Mar-02 14:46

Re: Viskas apie spastus !

by Strelcius » 2010-Feb-01 22:05

Tadzis wrote:tuoj pala ives prie selektyviniu turesi sekti kortele su pastaciusio duomenimis ir data :twisted: va tada bus :good: :crazy:
tada neselektyvinius statysiu :ROFL:

Re: Viskas apie spastus !

by Tadzis » 2010-Feb-01 13:23

fukas wrote:nebent ant spąstų būtų užrašyta jų savininko duomenys
tuoj pala ives prie selektyviniu turesi sekti kortele su pastaciusio duomenimis ir data :twisted: va tada bus :good: :crazy:

Re: Viskas apie spastus !

by wingas777 » 2010-Feb-01 11:50

Kaip sako-yra įstatymas,yra ir apstatymas... :D

Top